جامعه

انهدام باند ۳ نفره زورگیری در نارمک و سیدخندان

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سه زورگیر محله سیدخندان در حین زورگیری خبر داد.

به گزارش تیتر اول، سرهنگ امیرهوشنگ امیری در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی افزایش سرقت به روش زورگیری و تهدید با سلاح سرد در محدوده سید خندان، شناسایی و دستگیری سارقان در دستورکار تیم عملیات کلانتری ۱۲۰ سیدخندان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ماموران با تحقیقات و پی جویی‌های انتظامی ساعات تردد سارق را شناسایی و گشت زنی های هدفمند را افزایش دادند افزود: سرانجام روز گذشته ماموران در حین گشت‌زنی در محله سید خندان بودند که سه نفر از زورگیران را در حال رفتن زورگیری از یکی از شهروندان مشاهده کردند. این افراد با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت از این شهروند کرده و به سرعت از محل متواری شدند که در همین راستا پلیس وارد عمل شده و این افراد را در عملیاتی ضربتی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران در بررسی اولیه از متهمان دو قبضه سلاح سرد و مقداری وجه نقد سرقتی را کشف ضبط کردند، گفت:‌ هر سه متهم تحت بازجویی‌های جداگانه قرار گرفتند که در جریان آن به جرم خود مبنی بر زورگیری از شهروندان در محله‌های نارمک و سید خندان اعتراف کردند. این افراد معترف شدند که تاکنون از دستکم ۱۰ تن با همین شیوه زورگیری کرده‌اند.

امیری با اشاره به سوابق متهمان در امر سرقت و تحمل حبس در زندان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهمان و شناسایی مال باختگان از سوی ماموران همچنان ادامه دارد. برای این افراد نیز پرونده‌ای تشکیل شده و آنان به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

انتهای پیام

کارگروه خبری اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا