حوادث

انهدام باند «عقرب» در فضای مجازی و کشف ۱۱۴ هزار قرص روانگردان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا از انهدام باند بزرگ توزیع قرص های روانگردان از طریق فضای مجازی در شهر تهران، در عملیات ضربتی خبر داد.

به گزارش تیتر اول، سردار ایرج کاکاوند با اشاره به انهدام باند بزرگ توزیع قرص های روانگردان معروف به باند عقرب در شهر تهران، اظهار کرد: در راستای مبارزه بی‌امان با خرید و فروش مواد مخدر در بستر فضای مجازی، بر اساس رصدهای انجام شده در شبکه های اجتماعی، وبگاهی به آدرس معلوم مورد شناسایی قرار گرفت که کاربر آن اقدام به فعالیت گسترده مجرمانه در زمینه تبلیغ و فروش قرص های روانگردان می‌کرد.

سردار کاکاوند در ادامه به تشریح  جزئیات این خبر پرداخت و اضافه کرد: به لحاظ حساسیت و وسعت اقدامات این کاربر ، پس از شناسایی هویت واقعی وی توسط مرکز اطلاعات فضای مجازی، مشخص شد کاربر وبگاه مورد اشاره، قرص های روانگردان را از طریق سرکرده یکی از بزرگترین باندهای تولید و پخش قرص های روانگردان در سطح کشور تامین می نماید؛ لذا با تمرکز شبانه روزی بر ارتباطات وی، سایر اعضای باند شناسایی و تحت رصد دقیق قرار گرفتند .

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان ساخت: با اشراف اطلاعاتی کامل بر فعالیت مجرمانه این باند ، مخفیگاه، انبار و محل دپو قرص های مورد اشاره در شرق شهر تهران مورد  شناسایی قرار گرفت و در یک عملیات ضربتی پس از انجام هماهنگی قضائی، سرکرده به همراه دو نفر از اعضای باند در این رابطه دستگیر و قریب ۱۱۴ هزار قرص روانگردان، بیش از ۱۰ کیلو پودر آغشته به ماده مخدر شیشه، حدود ۲۰۰۰ قوطی خالی قرص، بیش از ۳۰۰۰ جعبه بسته بندی برای مونتاژ، ۱۰۰ هزار پوکه قرص، یک دستگاه پلمب بسته بندی قرص به همراه تجهیزات جانبی از مخفیگاه متهمان  کشف شد.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا در خاتمه با اشاره به رصد شبانه ‌روزی اقدامات مجرمان و سودجویان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی توسط افسران متخصص پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: برابر ماده ۱۵ قانون جرایم رایانه‌ای و ماده ۷۴۳ قانون مجازات اسلامی؛ ترویج به مصرف، خرید و فروش و آموزش تولید مواد مخدر در فضای مجازی مصداق بارز جرم است؛ پس به افرادی که در فضای مجازی اقدام به اشاعه و ترویج مصرف مواد مخدر می کنند هشدار می دهیم که پلیس با رصد دقیق و لحظه ای فضای مجازی اجازه هیچ گونه فعالیت مجرمانه ای را به مخلان نظم و امنیت را نمی دهد.

انتهای پیام

تیم خبری حوادث

نویسنده حوادث با توانایی شناسایی ترندها و انتقال اخبار به زبان ساده هستم. تلاش می‌کنم تا خوانندگان را به روز با ترندهای روز دنیای اخبار نگه دارم.
دکمه بازگشت به بالا