بین الملل

الریاض: تا زمانی که کشور فلسطین به رسمیت شناخته نشود، روابطی با تل‌آویو ایجاد نمی‌شود

یک روزنامه چاپ عربستان گزارش داد، تا زمانی که رژیم صهیونیستی کشور فلسطین را به رسمیت نشناسد و از غزه عقب‌نشینی نکند، هرگز روابط دیپلماتیکی با آن وجود نخواهد داشت.

به گزارش تیتر اول، روزنامه «الریاض» چاپ عربستان نوشت، حمایت عربستان از مسئله فلسطین در مراحل مختلف آن و در تمامی سطوح بر اساس این باور صادقانه ادامه دارد که هر آنچه در خصوص مسئله فلسطین انجام می‌شود، یک وظیفه اعتقادی، وجدانی و متعلق به ملت‌های عربی و اسلامی است.

روزنامه الریاض در ادامه نوشت، عربستان موضعگیری ثابتی را در خصوص مسئله فلسطین دارد و همواره بر لزوم حل این مسئله ابتدا و پیش از هر چیز دیگری و برپایی کشور مستقل فلسطین تاکید داشته و تشدید جنگ در غزه را با توجه به آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه که می‌گوید از زمان آغاز جنگ در هفتم اکتبر گذشته ۳۴ هزار ۶۸۳ شهید و ۷۸ هزار و ۱۸ زخمی شدند، این امر را موجب بحرانی شدن وضعیت انسانی در این منطقه می‌داند.

این روزنامه عربستانی همچنین تاکید کرد، مسئله فلسطین مسئله‌ای محوری برای عربستان و کشورهای عربی است و بدون تردید منعکس‌کننده این موضعگیری ثابت است که تا زمانی که کشور مستقل فلسطین بر اساس مرزهای سال ۱۹۶۷ و پایتختی قدس شرقی به رسمیت شناخته نشود و حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه متوقف نشده و این ارتش به شکل کامل از نوار غزه عقب نشینی نکند، هیچگونه روابط دیپلماتیکی با این رژیم وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا