استفاده از فضای کم و زیبایی ظاهری بینظیر با سایبان های برقی

اگر شماهم قصد دارید که سایبانی را خریداری کنید اما در انتخاب خود سردرگم شده اید، در این مقاله از سایت سایه روشن با ما همراه باشید تا با انواع سایبان ها آشنا شوید تا انتخاب بهتری داشته باشید. سایبان ها از متریال های مختلفی ساخته می‌شوند و هر کدام، ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود را دارند. به طور کلی سایبان ها به دو دسته سایبان ثابت و سایبان برقی یا سایبان متحرک تقسیم می‌شوند. تفاوت این سایبان ها تنها در وجود موتور الکتریکی و بازویی است که باز و بسته شدن سایبان را با کنترل از راه دور، ممکن می‌کند اما پارچه و سازه های آن ها یکی است.

سایبان پارکینگ یکی از انواع پرطرفدار سایبان در بازار

یکی از پر طرفدارترین سایبان های موجود در بازار، سایبان پارکینگ خودرو است. این سایبان ها در اندازه های مختلف، به صورت ثابت و متحرک به فروش می‌رسد. برای پارکینگ های عمومی نیز، می‌توان از سایبان برقی در متراژ بالای 20 متر استفاده کرد. در این صورت، در ابتدا سازه سایبان احداث می‌شود و سپس، با پارچه ای که انعکاس مناسبی از نور و حرارت دارد، بر روی سازه پوشیده می‌شود.

سایبان پارکینگ یکی از انواع پرطرفدار سایبان در بازار

از سایبان پارکینگ می‌توانید برای ورودی منازل مسکونی در محوطه حیاط استفاده کنید. همچنین استفاده از این سایبان ها در مراکز اداری، تجاری و مجتمع های گردشگری که دارای پارکینگ های روباز هستند مناسب است. در این صورت، دیگر نگران گرم شدن ماشین یا کثیف شدن آن در روزهای بارانی و برفی نباشید.

سایبان آکاردئونی ازانواع سایان های جمع شونده است

سایبان آکاردئونی همان سایبان های جمع شونده هستند که به منظور مراقب و حفاظت یک مکان از بارش مستقیم باران و برف و نور خورشید استفاده می‌شوند. سایبان آکاردئونی به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند. یکی از پرطرفدارترین سایبان های آکاردئونی، سایبان برقی آکارئونی است.

سایبان آکاردئونی ازانواع سایان های جمع شونده است

این نوع سایبان که با متصل کردن یک بر روی سایبان آکاردئونی تولید می‌شود، علاوه بر زیبایی و جلوه خوب آن، آسایش و راحتی را برای شما فراهم می‌کند و این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از کنترل از راه دور، سایبان آکاردئونی را به میزان دلخواه خود تنظیم کنید.

سایبان تاشو یا همان سایبان برقی

سایبان های برقی یا سایبان های تاشو، همان‌طور که از نامشان پیداست، قابلیت جمع شدن و جابجایی دارند. یکی از بهترین مزیت هایی که سایبان های برقی دارند این است که این سایبان ها قابل جمع شدن می‌باشند و یک روش ایده آل برای درست کردن سایه در مقابل نور خورشید در روزهای آفتابی و سرپناهی مناسب برای روزهای بارانی هستند.

سایبان تاشو یا همان سایبان برقی

شما می‌توانید بدون دغدغه سایبان برقی را بر روی یک پاسیو یا قسمتی از حیاط، کنار استخر و یا در هتل یا رستوران خود آن ها را برپا کنید؛ بدون اینکه دائماً ساختار قسمت مورد نظر را تغییر داده و یا مانعی برای کارهای روزمره ایجاد کند.

سایبان دوطرفه از انواع سایبان های کشویی است

سایه بان دو طرفه از انواع سایبان های کشویی می‌باشد که بطور معمول در فضاهای کاملا باز مانند استخرهای روباز، فضای باز رستوران و کافی شاپ استفاده شده و از دو سایبان متقارن که روی ستون های آلومینیومی به موازات هم قرارگرفته اند تشکیل می‌شود.

سایبان دوطرفه

سادگی، زیبایی، بصرفه بودن و باز و بسته شدن آسان توسط موتور برقی از ویژگی های سایه بان دوطرفه می‌باشد که امکان مدیریت فضای باز گسترده ای را در برابر نور شدید و باران برای شما فراهم می‌آورد.

سایبان چتری

سایبان های چتری مکانیزمی مانند چتر دارند و دقیقا مانند آن باز و بسته می‌شوند. معمولا پایه آن ها از فلزاتی محکم ساخته می‌شوند تا به خوبی تحمل وزن سایبان را داشته باشد. این سایبان ها که از آن ها به عنوان سایبان های ساحلی و پلاژ نیز یاد می‌شوند می‌توانند تاثیر زیادی در زیبایی محیط داشته باشند. زیرا تنوع بالایی در طرح و رنگ دارند. سایبان چتری که از انواع سایبان تاشو محسوب می‌شود دارای مزایا و معایبی نیز هست.

سایبان چتری

مزایای آن تنوع طرح و رنگ است. زیبایی ظاهری سایبان های چتری می‌تواند دکوراسیون خارجی را به مراتب زیبا تر کند. اما از مهم ترین معایب و ایراداتی که می‌توان به این سایبان گرفت عدم پوشش منطقه وسیع است. اگر می‌خواهید محدوده بیشتری را پوشش دهید باید از ابعاد بزرگ تری استفاده کنید و یا از چند سایبان چتری در کنار یک دیگر استفاده کنید.

سایبان فنری از انواع سایبان های مدرن

سایبان فنری با عنوان سایبان بازویی هم شناخته می‌شود. از آن جایی که بازوهای مستحکمی برای باز و بسته شدن سایبان فنری وجود دارد، به این سایبان ها، سایبان بازویی می‌گویند. سایبان فنری از جمله سایبان های مدرن با طراحی ویژه برای استفاده در مکان های عمومی است. در این سایبان ها امکان نصب موتور توبلار وجود دارد که می‌توان آن را به سایبان برقی تبدیل کرد.

سایبان فنری از انواع سایبان های مدرن

از مزایای خرید سایبان فنری، قیمت مناسب، نصب آسان و کاربری بالای آن است. روکش ضد آب سایبان فنری باعث شده تا این سایبان بالای درب ورودی مغازه ها و ویترین ها، نصب شود. همچنین سایه ای که ایجاد می‌کند، باعث بهتر دیده شدن ویترین مغازه ها می‌شود.

سایبان تاشو بالکن

در خانه های ایرانی پرنده و گل از جایگاه ویژه ای برخوردار است. معمولا در اغلب خانه ها قفس های پرنده و گلدان های گل نگهداری می‌شود. در مناطق گرمسیری نگهداری آن ها در بالکن می‌تواند برای آن ها آزار دهنده باشد زیرا نور خورشید به طور مستقیم بر آن ها می‌تابد. اما نگران نباشید.

سایبان تاشو بالکن

زیرا یکی از انواع سایبان تاشو برای بالکن وجود دارد که شما بعد از نصب می‌توانید زاویه آن را به میزان دلخواه نصب کنید. ویژگی مثبت این نوع از سایبان های تاشو کوچک بودن آن هاست که با تمام محیط ها سازگاری دارند. معمولا بالکن ها فضای محدودی دارند و نمی‌توان از سایبان های وسیع در آن ها استفاده کرد.

سایبان استخر

با این که سقف های متحرک در استخرها بیشتر طرفدار دارند اما استفاده از سایبان استخر درهای روباز در مجموعه های ورزشی، همچنان به علت قیمت مناسبی که نسبت به سقف های متحرک دارند، محبوب است. سایبان استخر در انواع سایبان پاویلیون، سایبان بادبانی، سایبان پارکینگی، سایبان کشویی، سایبان چتری و سایبان گلخانه ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سایبان بادبانی

سایبان بادبانی روشی ساده، بی نظیر و مؤثر برای تقویت و ارتقاء فضای بیرونی است. به کمک طرح های هنری این سایبان های پارچه ای می‌توانید سایه خورشید را دربرابر محافظت اشعه ماوراء بنفش را در زمین های بازی، استخرهای شنا، فضای داخلی حیاط خلوت، پارکینگ های اتومبیل، پیاده روها، رستوران ها و سایر فضاهای فضای باز فراهم کنید. اندازه بادبان از 4 متر مربع تا 12 مترمربع در چهار قطعه است. در صورت درخواست اندازه های بزرگتر قابل طراحی و اجرا می‌باشد. ارتباط یک سری از پنل های بادبانی در یکسری به صورت یک ردیف به هم یکی دیگر از روش‌های عالی برای پوشاندن مناطق بزرگ است.

مدل بادبانی

سایه ارائه شده می‌تواند دمای هوای محیط را زیر بادبان به سمت 15 درجه سانتیگراد پایین بیاورد. همچنین، از آنجا که جنس پارچه از نوعی است که قابل تنفس بوده و هوا را عبور می‌دهد، گرمای زیر آن را به دام نمی‌اندازد و به شما فضای اضافی بسیار مفیدی را جهت بهره وری از فضای بیرون ارائه می‌دهد. جنس پارچه های سایبان کششی از PVC ضد آب است که از باران محافظت می‌کند، همچنین دارای پوشش UV بوده که از اشعه مضر خورشید محافظت می‌نماید.

سایبان پرده ای از انواع سایبان های لوکس و لاکچری محسوب می‌شود

حتما تا به حال آلاچیق هایی را در فضای بزرگ دیده اید که با نصب پرده در اطراف آن را تبدیل به یک اتاقک کرده اند. این سایبان ها جزو سایبان های لوکس و لاکچری محسوب می‌شوند که برای فضاهای وسیع مانند ویلاها مناسب هستند. هنگامی که سایبان ها به وسیله پرده پوشیده می‌شوند در تمام فصول سال قابل استفاده می‌شوند.

مدل پرده ای

شما هم در فصول سرد سال مانند زمستان و هم در فصول گرم مانند تابستان می‌توانید از فضای آزاد و هوای تازه لذت ببرید. نورپردازی سایبان آن را به مراتب زیباتر می‌کند و جلوه ای بی بدیل به آن هدیه می‌دهد. البته باید بگوییم که هزینه این نوع از سایبان های تاشو بیشتر از سایر سایبان ها است.

سایبان کالسکه ای از زیباترین انواع سایبان به شمار می‌رود

سایبان کالسکه ای بدون شک یکی از زیباترین و کاربردی ترین نمونه از سایبان های قابل استفاده برای مغازه به شمار می‌رود. قیمت سایه بان کالسکه ای معمولا کمتر از قیمت سایر سایبان ها می‌باشد به همین دلیل عموما بیش از سایر سایه بان ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدل کالسکه ای

شما برای داشتن یک سایه بان مناسب برای خود دنبال چه امکانات و مزیت هایی هستید؟ زیبایی؟! کاربردی بودن؟! تبلیغات موثر؟! قیمت مناسب؟! اگر این ها اولویت های شما هستند، پیشنهاد ما سایبان کالسکه ای خواهد بود.

سایبان مسافرتی

از مهم ترین ویژگی های سایبان مسافرتی نصب آسان و سهل آن هاست. زیرا ساختار آن ها به نحوی است که در تمام مناطق می‌توانید در کمترین زمان ممکن آن را نصب و راه اندازی کنید و محیطی دلنشین و دوستانه100

چرا به سایبان برقی حیاط ویلا نیاز داریم؟

در وهله اول باید توجه داشته باشید که سایبان برقی تنها برای ایجاد سایه به کار برده نمی شود. بلکه گاهی اوقات به فضایی برای گرد هم آمدن خانواده و دوستان نیاز است. سایبان برقی می تواند با فشردن یک دکمه این فضا را برای شما فراهم کند. به کمک یک  ویلا و چند عدد مبلمان راحتی می توانید فضایی دنج و لذت بخش برای خود فراهم کنید. فضای خود را از باد و باران و تابش مستقیم نور در امان نگه دارید و حتی در کنار باربیکیو فضایی برای آماده سازی غذا و صرف آن در نظر بگیرید.

سایبان برقی حیاط را می توانید بر فراز مبلمان، باربیکیو، تاب و استخر قرار دهید. حتی در صورتی که پارکینگ ندارید، می توانید فضایی برای پارک کردن اتومبیل خود تهیه کنید. نکته مثبت این است که با فشردن یک دکمه می توانید سایبان را جمع کرده و کارایی مکان را متناسب با میل و نیاز خود تغییر دهید.

 

دکمه بازگشت به بالا