بهترین های کسب و کارعمومی

استفاده از تونیک بعد از کاشت مو

سرم شستشو و شامپوی مخصوص کاشت

بعد از انجام پیوند مو، پوست سر دچار زخم می شود و به اصلاح دلمه هایی روی پوست ایجاد می شوند. پزشک برای بهبود این زخم ها و دلمه ها، سرم شستشو تجویز می کند. سرم شستشو به ریزش دلمه ها و درمان زخم ها کمک می کند. اصولا نرمال سالین برای این مورد تجویز می شود.

جهت شستشوی موها بعد از کاشت مو در وهله اول شامپوی بچه و در صورت نیاز شامپوهای مخصوص بعد از کاشت یا فوم های تولیدی شرکت های مختلف داروی جهت بعد از کاشت تجویز می گردد. همچنین جهت جلوگیری از خشکی پوست سر بعد از شستشوی بعد از کاشت و همچنین نرم شدن دلمه های ایجاد شده روغن بادام تلخ و روغن ماکادمیا دکتر بیز تجویز می گردد.

اسپری مناسب پس از کاشت مو

دو نوع اسپری برای مراقبت از موهای کاشته شده توسط پزشک تجویز می‌شوند. یکی از این اسپری‌ها باید در روزهای ابتدایی پس از کاشت مورد استفاده قرار بگیرد. در این زمان موهای کاشته شده باید دائما مرطوب شده و از خشک شدن آن‌ها جلوگیری شود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود در ۳ روز ابتدایی پس از کاشت، از اسپری مرطوب‌کننده استفاده کنید.

باید دقت کنید که در این زمان هرگز سری اسپری به موهای کاشته شده برخورد نکند تا به آن‌ها آسیبی وارد نشود. از سوی دیگر در زمان استفاده از اسپری‌ مرطوب‌کننده باید توصیه‌های پزشک را مو به مو اجرا کنید تا در نهایت زنده ماندن گرافت‌ها تضمین شده و رشد آن‌ها ادامه پیدا کند.

اسپری‌های تقویت‌کننده پس از کاشت مو

زمانی که بازه زمانی بسیار حساس 3 روز بعد از کاشت مو طی شد، معمولا تا 30 روز هیچ نوعی از اسپری برای شما تجویز نخواهد شد. در این مدت با مصرف داروهای بعد از کاشت مو و دیگر توصیه‌ها تلاش خواهد شد که گرافت‌ها در جای خود محکم شوند و استحکام کافی را پیدا کنند. البته بسته به شرایط شما ممکن است که پزشک نوعی از اسپری‌های خاص را تجویز کرده و یا حتی زمان استفاده از اسپری‌های مرطوب‌کننده را تمدید کند. بنابراین در این مورد حتما باید بر طبق توصیه‌های پزشک خود عمل کرده و تا هر زمانی که لازم است موهایتان را اسپری کنید.

اسپری‌های تقویت‌کننده که معمولا پس از گذشت یک ماه از کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای ترکیبات گیاهی هستند که می‌توانند مواد مغذی و ویتامین‌های مورد نیاز مو را فراهم کنند. این نوع از اسپری‌ها جنبه دارویی دارند؛ به همین دلیل حتما باید دقت کنید که بر طبق توصیه پزشک عمل کرده و از مصرف خودسرانه این نوع از اسپری‌ها خودداری کنید. استفاده از اسپری‌های تقویت‌کننده کمک می‌کند که حجم موها به مقدار دلخواه رسیده و ضخامت گرافت‌ها را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر درخشندگی را برای موهای شما به ارمغان آورده و باعث می‌شوند که موهای کاشته شده حالتی کاملا طبیعی پیدا کنند.

استفاده از اسپری‌های تقویت‌کننده، نه تنها از گرافت‌های کاشته شده مراقبت کرده و آن‌ها پرپشت‌تر می‌کنند، بلکه سلامت پوست سر را هم حفظ خواهند کرد. این نوع از اسپری‌ها دارای ترکیباتی هستند که می‌تواند از پوست سر و موهای کاشته شده در برابر عوامل آسیب‌زا مانند آلودگی‌ها مراقبت کنند.

اهمیت استفاده از اسپری بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو موهای تازه کاشته شده نیاز به مراقبت دارند و باید مواد مغذی و لازم برای رشد به آن‌ها برسد. در روزهای ابتدایی پس از کاشت مو استفاده از اسپری به شما کمک می‌کند تا گرافت‌های کاشته شده را زنده نگه دارید و از آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری کنید. بعد از گذشت این زمان هم استفاده از اسپری برای تامین هورمون‌های رشد و کمک به افزایش استحکام گرافت‌ها بسیار الزامی است.

البته به جز استفاده از اسپری بعد از کاشت مو روش‌های دیگری هم برای تامین مواد مغذی موها و کمک به رشد آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که از قرار زیر هستند:

کربوکسی تراپی

یکی دیگر از روش‌های که شباهت زیادی به مزوتراپی دارد، نامیده می‌شود. در کربوکسی تراپی به جای ترکیبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی، تنها گاز کربن دی اکسید به زیر پوست تزریق می‌شود. این کار باعث خواهد شد که جریان خون و اکسیژن‌رسانی به این قسمت افزایش پیدا کرده و به این ترتیب موهای کاشته شده مواد مغذی بیشتری دریافت کنند. از روش کربوکسی تراپی هم در ماه دوم بعد از کاشت مو استفاده می‌شود که مانع از ریزش موها شده و به افزایش تراکم آن‌ها کمک می‌کند.

پی آر پی

یا پلاسما درمانی یکی از شیوه‌های بسیار جدید برای تقویت موهای کاشته شده و رساندن مواد مغذی به آن‌ها است. در این روش، با استفاده از سانتریفیوژ پلاسمای خون گرفته شده از آن جدا خواهد شد. این ماده جداشده حاوی مقدار زیادی پلاکت است که می‌تواند زمان خواب فولیکول‌های کاشته شده را کاهش داده و در نهایت آن‌ها را وارد چرخه رشد کند. به همین دلیل از روش پی آر پی هم زمانی استفاده می‌شود که حدود دو ماه از کاشت مو گذشته باشد. زیرا در این زمان است که تعداد زیادی از فولیکول‌ها در خواب هستند و از چرخه رشد خارج شده‌اند.

مزوتراپی مو

روشی است که در آن مواد مغذی، ویتامین‌ها، آمینواسیدها و مواد معدنی، با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف به پوست سر تزریق می‌شوند. استفاده از مزوتراپی برای تقویت موهای کاشته شده معمولا از ماه دوم به بعد توصیه می‌شود؛ زمانی که موهای کاشته شده، شوک ریزشی خود را گذرانده‌اند و نیاز به مواد لازم برای رشد دارند.

در این روش مواد تزریق‌شده به لایه میانی پوست یا درم تزریق می‌شوند؛ جایی که قرار گرفته‌اند. به همین دلیل است که گفته می‌شود با استفاده از این روش می‌توان به طور مستقیم مواد مغذی مورد نیاز را به گرافت‌های کاشته شده رساند و به رشد بهتر آن‌ها کمک کرد. تزریق این مواد در مزوتراپی در نهایت باعث افزایش ضخامت موها و بهبود استحکام آن‌ها خواهد شد. به علاوه برای بالا بردن تراکم موها هم بسیار مفید است.

نحوه صحیح استفاده از اسپری

استفاده درست از اسپری باعث می‌شود که موهای شما مواد مغذی مورد نیاز خود را به دست آورده و دچار مشکل نشوند. به همین دلیل باید نکات زیر را در زمان اسپری کردن موهای کاشته شده به خاطر داشته باشید:

رعایت فاصله مناسب

همان‌طور که گفتیم در روزهای ابتدایی پس از کاشت که گرافت‌ها بسیار حساس هستند و هر نوع ضربه‌ای می‌تواند به آن‌ها آسیب وارد کند، باید مراقب باشید که سری اسپری هرگز با موها برخورد نکند. این توصیه درباره اسپری‌های تقویت‌کننده هم کاملا صدق می‌کند.

زیرا ممکن است آلودگی از طریق این برخورد به موها منتقل شده و در نهایت زمینه‌ساز ایجاد شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که حتما اسپری را در فاصله 10 تا 15 سانتی‌متری موها قرار دهید. برای اطمینان بیشتر بهتر است که اسپری کردن را به فرد دیگری بسپارید تا از برخورد نکردن اسپری با موها مطمئن شوید.

عدم استفاده از اسپری‌های تجویزشده برای دیگران

ممکن است که قبل از شما افرادی در خانواده یا دوستانتان، کاشت مو را انجام داده و با استفاده از یک اسپری نتیجه خوبی را به دست آورده باشند. هرگز نباید به صورت خودسرانه از اسپری مصرف شده توسط آن فرد، بر روی موهای خود بزنید. اسپری‌های تقویت‌کننده بر اساس سن، میزان ریزش مو، تراکم گرافت‌های کاشته شده و روش کاشت مو تجویز می‌شوند. به همین دلیل برای هر فرد منحصر به فرد هستند. در نتیجه اگر یک اسپری برای فرد دیگری نتیجه خوبی به ارمغان آورده، به این معنا نیست که برای شما هم سودمند خواهد بود.

رعایت صحیح دستورالعمل‌های مصرف

دقت کنید که بعضی از اسپری‌های تقویت‌کننده و مرطوب‌کننده نیازی به شستشو ندارند. اما برخی از آن‌ها ممکن است پس از مصرف نیاز به آبکشی داشته باشند. از سوی دیگر در برخی مواد نیاز است که قبل از مصرف موهای خود را اندکی مرطوب کنید. بنابراین لازم است که این نکات ظریف را قبل و بعد از مصرف اسپری با دقت رعایت کنید تا اینکه مشکلی برای شما پیش نیاید.

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

علاوه بر ماینوکسیدیل و فیناستراید، بهتر است از داروهای تقویتی بعد از کاشت مو نیز استفاده کنید. داروهای تقویتی شامل انواع ویتامین ها هستند که در رشد و تقویت موها نقش مهمی دارند. برای مثال زینک دارویی تقویتی است که برای بیماران بعد از کاشت مو تجویز می شود. اکثر بیماران بعد از کاشت مو باید زینک را بصورت دائمی مصرف کنند.

همچنین داروهای حاوی ویتامین C برای کمک به بهبودی سریع زخم ها بعد از کاشت مو ضروری هستند. برخی از مهم ترین داروهای تقویتی بعد از کاشت مو که باید مصرف شوند عبارتند از:

  • ویتامین A : این ویتامین با تولید سبوم به رشد موها کمک زیادی می کند و از شوره سر جلوگیری می کند.
  • : ضروری ترین ماده برای رشد موها ویتامین B یا بیوتین است. این ویتامین باعث رشد صحیح موها می شود.
  • ویتامین C : این ویتامین از طریق تولید کلاژن عملکرد طبیعی موها را حفظ می کند. ویتامین C همچنین در بهبود زخم ها و دلمه های بعد از کاشت مو موثر است.
  • ویتامین E : این ویتامین با خونرسانی به پوست سر، باعث افزایش اکسیژن در بافت مو می شود. ویتامین E جزو مواد حیاتی لازم برای موهاست.

روی : روی به جلوگیری از ریزش موها و تقویت آنها کمک شایانی می کند. این ماده از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده مو است و برای تاستفاده از لوسیون بعد از کاشت مو بیز یکی از مراحل مهم در مراقبت و بهبود پس از عمل است. این لوسیون حاوی ترکیباتی است که به سلامت و رشد موها کمک می کند و همچنین پوست سر را تغذیه و مرطوب می کند. با استفاده از لوسیون بعد از کاشت مو، می توانید عوارض جانبی معمول این عمل مانند خشکی و خارش را کاهش دهید و موهای جدید را بهبود بخشید. همچنین، این لوسیون می تواند به عمل جا افتادن موها کمک کند و موهای جدید را به سرعت رشد دهد. از جمله محصولات با کیفیت در زمینه بهداشتی هستند که برای افزایش سلامت و زیبایی شما تولید شده و به بازار ارائه می گردند. این برند ایتالیایی بوده و با استفاده از بهترین مواد اولیه، محصولات خود را تولید می کند.

اثرات تونیک بعد از کاشت مو بیز

تونیک تقویت و رویش مجدد مو بیز یک محصول ویژه است که برای استفاده پس از عمل جراحی کاشت مو توسط برند بیز طراحی شده است. این لوسیون دارای ویژگی های خاصی است که به تقویت رشد موها، کاهش التهاب سر، بهبود زخم ها، حفظ رطوبت و تقویت ریشه های مو کمک می کند. فرمولاسیون منحصر به فرد این شامل عوامل تغذیه ای و مراقبتی است که به موها انرژی می بخشد و آنها را از درون تغذیه می کند. با اثرات مثبتی که لوسیون بعد از کاشت مو برند بیز دارد، می تواند به بهبود و قوی تر شدن ساختار و کیفیت موها کمک کند و به نتیجه‌ای ماندگار و رضایت بخش از عمل کاشت مو برسیم.

ترکیبات لوسیون بعد از کاشت مو بیز

ترکیبات تونیک مو مارک بیز بعد از کاشت بیز حاوی اولینولیک اسید، کافئین، الانتوئین، بابونه  است که این ترکیبات به عنوان مواد فعال دارای فواید بسیاری هستند. بابونه دارای خواص آرامش بخش است و به کاهش خارش و التهاب پوست کمک می کند. اولینولیک اسید دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد التهاب است. آلانتوئین نیز رطوبت پوست را حفظ می کند و پوست را لایه برداری می کند. کافئین نیز در تحریک رشد سریع مو نقش دارد.

طریقه مصرف لوسیون بعد از کاشت مو بیز

صبح و شب 1 میل از لوسیون مربوطه را با استفاده از قطره چکان بر روی پوست سر ریخته و ماساژ دهید.

دکمه بازگشت به بالا