اقتصادیبهترین های کسب و کارسلامت و تندرستیعمومی

آیا پودر تالک همان پودری است که برای درمان بثورات پوشک استفاده می شود؟

پودر بچه خطری جدی برای ریه ی کودکان


چگونگی استنشاق  پودر تالک معدنی ممکن است روی ریه های کودک تأثیر بگذارد. در صورتی که پودر کودک با مقادیر زیاد علاوه بر ران ها و پاهای کودک ، روی صورت و گردن و زیر بغل کودک هم استفاده شود می تواند برای سلامت ریه های کودک بسیار خطرناک باشد.ذرات پودر بچه از طریق بینی وارد ریه ی کودک می شود و اینگونه اثرات منفی خود را روی سلامت کودک می گذارد.
این نگرانی چیز جدیدی نیست. در سال 1981 ، آکادمی اطفال آمریکا گزارشی در مورد خطرات احتمالی آسپیراسیون پودر تالک منتشر کرد. در این گزارش نرخ مرگ و میر 20 درصد گره خورده است.

پودر بچه و سرطان


بیش از 13000 نفر از جانسون شکایت کرده اند و می گویند این محصول باعث سرطان آنها شده است. به گفته رویترز ، این شرکت این واقعیت را پنهان کرده است که  پودر باریت بعضی اوقات حاوی مقادیر کمی آزبست بین سالهای 1971 و اوایل 2000 بوده.آزبست می تواند موجب سرطان شود.
پودر تالک از تالک ساخته شده است ، یک ماده معدنی طبیعی است که در بسیاری از محصولات مصرفی از جمله آرایش به دلیل توانایی جذب رطوبت مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در ذخایر زیرزمینی یافت می شود که غالباً حاوی آزبست ، یک ماده سرطان زا شناخته شده نیز هست و باعث آلودگی می شود.
نماینده ای از جانسون تأیید کرد که تالک مورد استفاده در پودر بچه جانسون حاوی آزبست نیست.

ارتباط پودر بچه با سرطان تخمدان


شاکیان دیگر ، که می گویند از  پودر کربنات کلسیم کوتد جانسون ن برای مراقبت از محیط داخلی تر ناحیه تناسلی استفاده کرده اند ، معتقدند که تالک موجود در این محصول به سرطان تخمدان منجر شده است.
به طور کلی ، داده های مربوط به تالک با سرطان تخمدان چندان سیاه و سفید نیستند و نمی تواند عاملی برای ایجاد سرطان تخمدان باشد. توصیه می شود که زنان به جای پودر کودک از محصولات صابون ساده و بدون صابون در محیط واژن خود استفاده کنند ، اما این هیچ ربطی به خطر ابتلا به سرطان تخمدان ندارد.
در یک بررسی از منبع معتبر دهها مقاله در مورد این تحقیق ، دانشمندان در بهترین حالت ارتباط ضعیفی بین استفاده از دستگاه تناسلی تالک و سرطان تخمدان مشاهده کردند.
هرچه پودر کودک بیشتر استفاده شود ، پیوند آن با سرطان تخمدان قوی تر است. اما ، به طور کلی ، احتمال آن ضعیف است. و عوامل خطر زیادی وجود دارد که احتمالاً بر احتمال ابتلا به سرطان تخمدان در خانمها تأثیر می گذارد.
این عوامل خطرزا شامل موارد زیر است:
سن بالاتر
جهش ژنهای ارثی (BRCA 1 و BRCA2)
سابقه خانوادگی
استفاده طولانی مدت از هورمون درمانی

جایگزین مناسب به جای پودر بچه


متخصصان کودکان والدین را تشویق می کنند که گزینه های پودر مانند لوسیون یا کرم های روغنی را در نظر بگیرند. والدین همچنین می توانند پودر ذرت را انتخاب کنند ، که از ذرات بزرگتر از پودر تالک تشکیل شده است و این امر تهدیدی برای مجاری هوایی ایجاد نمی کند. این محصولات در اطمینان از خشک ماندن نوزادان به همان اندازه مؤثر هستند.
مهمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که مرتب پوشک کودک خود را تعویض کنید و از مرطوب ماندن و کثیف ماندن پوشک به طور مکرر خودداری کنید.
گزینه های دیگر برای پودر کودک مبتنی بر تالک عبارتند از:
پودرهای نشاسته پیازو یا نشاسته تاپیوکا
آرد جو دو سر
جوش شیرین
کرم های سوختگی بر پایه ی روی ، به جای پودر ، برای نوزادان استفاده می شود.

چگونه می توان از پودر کودک با خیال راحت استفاده کرد؟


دانشمندان شواهد کافی برای دانستن اینکه آیا استفاده از پودر کودک باعث سرطان می شود ، ندارند. تحقیقات نتایج مختلط نشان داده است.
استنشاق پودر کودک (تالک یا ذرت) در صورت ورود به ریه ها ، به ویژه در نوزادان ، می تواند باعث مشکلات تنفسی شود. هیچ استفاده پزشکی لازم از پودر کودک وجود ندارد. اگر نگران قرار گرفتن کودکتان در معرض پودر بچه هستید، در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای ایمن تر کردن آن استفاده کنید:
از قرار دادن پودر کودک به طور مستقیم روی دستگاه تناسلی خودداری کنید. در عوض ، به آرامی یک لایه سبک روی پوست اطراف دستگاه تناسلی و پاها بمالید.
از گرفتن پودر کودک در مقابل چشمان کودک خودداری کنید.
پودر کودک را از صورت کودک خود دور نگه دارید. این می تواند به جلوگیری از استنشاق احتمالی کمک کند.
پودر کودک را دور از دسترس فرزندان خود نگه دارید.
دست های پودری را نزدیک صورت کودک نتکانید.
پودر کودک را مستقیماً روی کودک خود تکان ندهید. پودر را روی پارچه تکان دهید و سپس از پارچه استفاده کنید تا پودر را به آرامی روی پوست کودک خود بکشید.

در صورت استفاده نکردن از پودر بچه چگونه مانع از سوختن پوست کودک شویم؟


چگونه می توان از بثورات پوشک خلاص شد
افراد می توانند از روشهای زیر برای پیشگیری و درمان بثورات پوشک استفاده کنند:
تعویض مداوم پوشک
هنگامی که یک نوزاد دچار بثورات پوشک است ، والدین کودک باید همیشه کودک را چک کنند و بلافاصله در صورت کثیف شدن پوشک آن را عوض کنند و اجازه ندهند پوشک به مدت طولانی کثیف باقی بماند.
تعویض مارک های پوشک یا مواد شوینده لباسشویی
اگر یک نوزاد به طور مکرر بر اثر پوشک می سوزد ، ممکن است پوست آنها به یک محصول خاص حساس باشد. به عنوان مثال ، مارک خاصی از پوشک رای برخی کودکان می تواند باعث بثورات شود. اگر افراد از پوشک پارچه ای استفاده می کنند ، نوع مواد شوینده لباسشویی که استفاده می کنند نیز می تواند برای برخی کودکان موجب سوختگی شود.
اجازه رسیدن هوا به منطقه سوختگی
هنگامی که کودک دچار ورم پوستی و سوختگی می شود ، اجازه دهید ساعاتی از روز را بدون پوشک سپری کند تا هوا به سوختگی برسد تا به خشک شدن و بهبود منطقه ی سوخته شده کمک کند..همچنین در صورتی که کودک خشکی و سوختگی دارد قسمت های محکم پوشک را در قسمت سوختگی قرار ندهید.
اطمینان حاصل کنید که پوشک به درستی جا می گیرد
پوشک هایی که خیلی محکم هستند می توانند سوختگی ها را تحریک کنند. والدین و مراقبان باید بررسی کنند که همه پوشک ها به درستی جا دارند و از رشد اندازه های بزرگتر اطمینان حاصل می کنند.
امتحان کردن کرم و پمادهای سوختگی
بسیاری از کرمها وجود دارد که مانع برخورد پوشک به سوختگی پوست می شود و پمادهای تسکین دهنده پوست برای تسکین سوختگی در داروخانه ها موجود است.
والدین باید به دنبال کرم های حاوی اکسید روی باشند. آنها باید یک لایه ضخیم از یکی از این کرم ها را روی پوست آسیب دیده بمالند و اجازه دهند ناحیه خشک شود.
جلوگیری از استفاده از دستمال مرطوب کودک
اگرچه تمیز نگه داشتن سطح پوشک نوزاد ضروری است ، دستمال مرطوب بچه می تواند سوختگی ها را تحریک کند.
اگر کودک دچار پوشک است ، بهتر است قبل از خشک شدن ناحیه پوشک را به آرامی با استفاده از صابون بدون بو و آب تمیز کنید.
در مواقعی که امکان پذیر نیست ، بهتر است دستمال مرطوب طبیعی و عطر را که در داروخانه ها یا بصورت آنلاین در دسترس است ، انتخاب کنید.
توجه به حساسیت غذاهای جدید
معرفی غذاهای جدید معمولاً مفید است ، اما برخی غذاهای اسیدی مانند مرکبات و گوجه فرنگی ممکن است باعث شود که ادرار و مدفوع برخی از نوزادان اسیدی و تحریک کننده شود.
والدین باید مراقب باشند که این غذاها را در حجم کمی به کودک دهند تا در صورتی که کودک حساس است متوجه آن شوند. اگر این اتفاق بیفتد ، آنها باید غذاهای اسیدی را از رژیم غذایی نوزادان حذف کنند تا زمانی که بثورات بهبود یابد.
استفاده از صابون ها و مواد شوینده غلیظ
محرک های پوستی از جمله عطرهای موجود در صابون ها و مواد شوینده ، موجب ایجاد بسیاری از سوختگی های پوست کودک می شوند.
جلوگیری از مالش سوختگی
تمیز و خشک کردن ناحیه پوشک نوزاد بسیار مهم است ، به ویژه هنگامی که بثورات پوستی دارند ، اما افراد باید به خاطر داشته باشند که تمیز کردن ملایم بهترین حالت است.
مالیدن این ناحیه از بدن یا مالش دادن آن به خشکی می تواند باعث تحریک بیشتر بثورات و آسیب رساندن به پوست حساس شود.
امتحان کردن یک حمام جو دوسر
تحقیقات نشان می دهد که جو دوسر کلوئیدی ممکن است التهاب و سوزش را کاهش دهد که درماتیت آتوپیک و شرایط التهابی پوست ایجاد می کند. جو دوسر کلوئیدی همچنین ممکن است درد و خارش ناشی از بثورات پوشک را کاهش دهد.
افراد می توانند این محصول را از داروخانه ها خرید کنند

دکمه بازگشت به بالا