بهترین های کسب و کارعمومی

آموزش تغییر رنگ لوگو در فتوشاپ

هر کسب‌وکاری به یک برای معرفی خود نیاز دارد. اغلب افراد برای  دست به دامن شرکت‌های طراحی لوگو فروشگاهی  یا فریلنسرها می‌شوند. بسیاری از اوقات طرح نهایی که به دست ما می‌رسد، با آنچه در ذهن ما بوده بسیار تفاوت دارد. در بدترین حالت شکل لوگو با سلیقه‌ی ما مطابقت ندارد که تنها راه برای رفع مشکل، ویرایش یا طراحی مجدد آن است؛ ولی اگر فقط با رنگ لوگو مشکل داشته باشید، دیگر نیازی نیست که این ‌کار را به طراح خارجی بسپارید و چندین روز منتظر نتیجه‌ی نهایی بمانید. خود شما هم می‌توانید با کمی دانش، تغییر رنگ لوگو در فتوشاپ را انجام دهید و آن را به رنگ دلخواتان در آورید. در این آموزش ما به شما یاد می‌دهیم که چطور با چند کلیک ساده،  خود را تغییر داده و آن را به دنیا نشان دهید.

قدم به قدم با تغییر رنگ لوگو در فتوشاپ

برای این کار ابتدا در منوی لایه‌ها، روی لایه‌ی عکس دو بار در نقطه‌ی نمایش داده شده، کلیک می‌کنیم.

پس از کلیک کردن پنجره‌ای مشابه شکل زیر برای شما باز می‌شود که همان دیالوگ باکس استایل لایه‌ها است.

گام سوم : رنگ جدید لوگو را انتخاب کنید:

روی باکس رنگ مقابل blend mode کلیک کنید:

با زدن روی این رنگ سفید، پالت رنگ فتوشاپ برای شما باز می‌شود که می‌توانید هر رنگی که دوست دارید را با کلیک روی آن، انتخاب کنید و عمل تغییر رنگ لوگو در فتوشاپ را انجام دهید. شما می‌توانید با کلیک روی هر قسمت از تصویرتان هم رنگ آن را در پالت رنگی کپی بگیرید.

با زدن روی دکمه‌ی OK، لوگو به رنگ دلخواه شما، تغییر می‌کند.

اکنون تغییر رنگ لوگو در شما انجام شده و شما موفق شده‌اید! لوگوی قرمز جدید شما، آماده شده است:

چطور تنها قسمتی از لوگو را تغییر رنگ دهیم

با حذف افکت، لوگو به شکل اول برمی‌گردد. ولی لایه‌ی زیرین، همچنان افکت رنگ قرمز خود را خواهد داشت.

بعد از این کار، یک لایه‌ی ماسک به لایه‌ی کپی شده اضافه کنید.

حال با انتخاب ابزار براش و تنظیم رنگ فورگراند به مشکی، کار تغییر رنگ لوگو در فتوشاپ را شروع کنید.

کاری که می‌خواهیم انجام دهیم، این است که قسمت‌هایی از لوگو که باید تغییر رنگ دهید را با قلم براش به حالت شفاف درآورید تا لایه‌ی تغییر رنگ داده شده‌ی زیرین، دیده شود. برای این کار باید لایه‌ی ماسک را انتخاب کرده و آن قسمت از لوگو که می‌خواهید به رنگ قرمز دیده شود؛ یعنی آرم لوگو، را با استفاده از براش، مشکی کنید. حتما می‌دانید که هرجایی از لایه‌ی ماسک که به رنگ مشکی براش زده شود، شفاف شده و دیگر دیده نمی‌شود.

کار شما در این مرحله‌ هم با موفقیت به پایان رسید و شما توانستید، قسمت‌های دلخواه لوگویتان را به همین روش تغییر رنگ دهید.

اگر بخواهید برای قسمت دیگری از لوگو یک رنگ دوم بزنید انتخاب کنید، همین مراحل را در لایه‌ای دیگر تکرار کنید. فقط به‌جای حذف استایل لوگو، باید یک رنگ جدید انتخاب کرده و برای ماسک هم تنها همان قسمت را باقی بگذارید.

اما ببینیم چطور می‌توان از این ابزار استفاده کرد:

با جا‌به‌جا کردن اسلایدر hue، شما می‌توانید رنگ لوگو را به دلخواه تغییر دهید.

همان‌طور که دیدید، به‌راحتی با این دو گام توانستید رنگ لوگوی خودتان را عوض کنید. در جاهایی که بخواهید قسمت‌های رنگی لوگو را تغییر دهید؛ ولی رنگ‌های سیاه و سفید آن دست‌نخورده بمانند، این متد بسیار کاربردی است.

چطور تنها قسمتی از لوگو را تغییر رنگ دهیم؟

زمانی‌که کار تغییر رنگ لوگو در فتوشاپ را تمام کردید، تنها بخش‌هایی از تصویر تغییر کرده‌اند که در ماسک قابل رویت باشند؛ یعنی همان قسمت‌های سفیدرنگ ماسک.

وقتی که کار شما نهایی شد، باید تصویر لوگو را با فرمت PNG مجددا ذخیره کنید.

خلاصه‌ی کلام

ابزار ویرایش تصویر فتوشاپ، یکی از کاربردی‌ترین ابزارها برای ایجاد هر گونه تغییری در فایل‌های تصویری شماست. همه‌ی افراد از مبتدی گرفته تا حرفه‌‌ای می‌توانند با این ابزار، هر ادیتی بخواهند روی تصاویر خود اعمال کنند. شما چه بخواهید یک لوگو را کاملا تغییر رنگ بدهید یا اینکه رنگ قسمتی از آن را عوض کنید، در هرحال می‌توانید از فتوشاپ کمک بگیرید. یکی از خصوصیات برنامه‌ی فتوشاپ این است که برای انجام هر کاری بیش از یک روش در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید هر تغییری را در سطح ساده تا تخصصی در این ابزار انجام دهید. در این مقاله ما دو متد از آسان‌ترین راه‌های تغییر رنگ لوگو در فتوشاپ را به شما نشان دادیم که می‌توانید برای تغییر رنگ لوگو یا هر طرح دیگری در فتوشاپ از آن‌ها استفاده کرده و طرح‌تان را با سلیقه و نظر خودتان بسازید.

طراحی مجله چیست؟

صفحه آرایی و مجله طراحی لوگو  را می‌توان اینگونه توصیف کرد: ساماندهی و ایجاد روابط منطقی و منظم بین عناصر نوشتاری (تیتر، سوتیتر، زیرتیتر، میان تیتر، لید و متن) و عناصر تصویری (تصاویر، طرح‌ها، تصویرسازی‌ها، شکل‌ها، نمودارها و …) و فضاهای خالی (فضای منفی/سفید) در دو صفحه مقابل هم، در جهت دست‌یابی به زیبایی، جذابیت، سهولت در خواندن و ایجاد اشتیاق در خواننده را صفحه آرایی (صفحه بندی) مجله می‌گویند. طراح و صفحه آرا باید مقالات خام را بصورتی خلاقانه، زیبا و درعین حال یکپارچه و منظم صفحه بندی کند که نه تنها خواننده خسته نشود بلکه راغب به مطالعه و پیگیری مطالب مجله گردد.

نقش لوگو در طراحی بسته بندی روی بسته بندی اولین تاثیر ذهنی را بر مخاطب می‌گذارد، بنابراین نقش مهمی در برندسازی دارد. شرکت‌های معتبری نظیر سلام گرافیک علاوه‌بر این‌که لوگوی شرکت شما را به بهترین شکل دیزاین می‌کنند؛ آن را در جایگاه مناسبی بر روی بسته بندی قرار می‌دهند تا توجه مخاطب را کاملا جلب نماید.

دکمه بازگشت به بالا