اقتصادی

وضعیت صنعت نساجی مازندران روبه توسعه است

تیتر اول/مازندران مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت گفت: وضعیت صنعت نساجی مازندران روبه توسعه است و از قدیم مازندران در صنعت نساجی پیش‌رو بوده و ظرفیت های توریستی قابل توجهی دارد که می تواند در زمینه جذب سرمایه گذار ظرفیت های نساجی و پوشاک این استان به عنوان یک مزیت مورد توجه قرار گیرد .

محسن گرجی در حاشیه سفر به مازندران در بازدید از نمایشگاه صنعت نساجی در نیاوران ساری، در گفت‌وگو با تیتر اول اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه بیانگر پویا بودن صنعت نساجی در استان مازندران است که مجموعه استان‌های فعال در صنعت نساجی در این نمایشگاه حضور قابل توجهی دارند.

وی با اشاره به اینکه کارخانه نساجی قائمشهر مورد توجه ویژه شخص رییس جمهور و وزیر صمت است که جلسات مختلفی در این راستا برگزار شد، تصریح کرد: اولین گام که در روزهای آینده با همکاری قوه قضاییه اتفاق می‌افتد تعیین تکلیف مالکیت نساجی است که طی روزهای آینده انجام می‌شود و مالکیت نساجی به بانک ملی برمی گردد.

گرجی ادامه داد: هرچند معوقات این مجموعه تاکنون پرداخت شده است و بیمه‌ها هم به روز است و مطمئنا شرایط کارخانه نساجی قائمشهر تا پایان امسال تغییر پیدا می کند.

وضعیت صنعت  نساجی مازندران روبه توسعه است

این مسئول با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای زاییده انقلاب است که نقش ستودنی در عرصه‌های مختلف دارد، خاطرنشان کرد: این نهاد انقلابی در صنعت نساجی و پوشاک می تواند مثمر ثمر باشد با توجه به اینکه با سرمایه گذاری اندک می توان در این صنعت شغل ایجاد کرد لذا جهاد دانشگاهی با هویت انقلابی که دارد در شکل گیری زنجیره ارزش و رفع موانع صنعت نساجی موصر خواهد بود.

اولین نمایشگاه تخصصی صنعت نساجی و پوشاک با حضور صنایع پوشاک و نساجی از سراسر استان‌های کشور به مدت چهار روز از سه شنبه ۱۴ آذرماه برگزار و تا جمعه  ۱۷ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است استان مازندران جز ۴ استان برتر در زمینه صنعت پوشاک و نساجی محسوب می‌شود که دارای کارخانجات نساجی در شهرستان های قائمشهر، تنکابن و آمل است .

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا