چرا نباید ویلاهای ارزان قیمت بخریم؟

قیمت خرید ویلا در سرخرود و بطور کلی خرید ویلا در شمال نوسان زیادی دارد و تحت تاثیر فاکتورهای مختلف به صورت متغیر در هر منطقه تعیین خواهد شد. از جمله عواملی که در این بین تاثیر زیادی بر قیمت فروش ویلا دارند، منطقه‌ای است که ویلا در آن واقع شده و امکانات و دسترسی‌های موجود اثر ویژه‌ای بر نوع معاملات و قیمت نهایی خواهند گذاشت. یکی از این عوامل ممکن است میزان تقاضای کمتر برای خرید زمین یا خرید ویلا ارزن در سرخرود باشد. میزان دوری و نزدیکی به شهر و کاهش رقابت برای سرمایه‌گذاری توسط غیر بومیان در یک منطقه ممکن است منجر به ارائه املاکی با قیمت پایین‌تر و بهتر شود.

در جهت انجام یک خرید موفق بهتر است که به موارد مختلفی از جمله صحت مالکیت و مراحل قانونی برای ساخت ویلا، اسناد و جواز ساخت و پایان کار توجه کنید. تحقیق و پرس و جو در مورد قیمت‌ املاک مشابهی که در همان منطقه بنا شده‌اند و مشاوره با افراد متبحر در این زمینه در نهایت منجر خواهد شد که شما بتوانید یک خرید ایده‌آل و موفق را تجربه نمایید.  به هر حال خرید ویلای شمال در سال‌های اخیر در مناطق مختلف شهری و روستایی با استقبال زیادی مواجه شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

قیمت‌های ویلا در شمال در برخی از شهرهای مازندران، گرانتر و در برخی دیگر از مناطق، ارزانتر است. این تغییرات قیمت‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. سن ساختمان ویلا، امکانات ویلا، نحوه معماری و دکوراسیون داخلی، دسترسی محلی، موقعیت مکانی و ده‌ها عامل دیگر می‌توانند این قیمت ها را تحت تأثیر قرار دهند. اگر مشتریان در فصل پرفروش در سال نظیر تابستان یا بهار برای این کار اقدام کنند، دامنه قیمت‌ها تقریباً بیشتر است. با رکود بازار مسکن، قیمت خرید ویلای شمال هم ممکن است به شدت افت پیدا کند.

برای قدم اول در باید از یک مرجع معتبر کمک بگیرید. با خرید ویلا تصمیم دارید ملکی را خریداری کنید که قرار است یک سرمایه خوب و مطمئن برای شما باشد. پیشنهاد می‌کنیم بهترین مشاور املاک مازندران را پیدا کنید تا بهتر در مورد مناطق بتوانید اطلاعات کامل‌تری به دست بیاورید. با ما همراه باشید و از این فرصت، نهایت استفاده را ببرید.

چرا خرید ویلای شمال تا این اندازه مورد استقبال واقع شده است؟

فکر خرید ویلای شمال همیشه وسوسه انگیز بوده است. لذت داشتن ویلای شمال در دل طبیعتی بکر و خوش آب و هوا و رقم زدن اوقاتی دلچسب و صمیمی با آرامشی که خستگی‌های گاه و بی‌گاه زندگی را از جانتان می‌رهاند، شما را گاهاً به این فکر و تصمیم وا داشته است که سرمایه‌ای که در اختیار دارید را به اختصاص دهید. ویلای دلخواه و مطلوبی که هم انتظارات و نیاز شما از داشتن یک مکان شخصی و خصوصی برای آسایش و تفریح در شمال کشور را برآورده می‌کند، و هم برای شما یک سرمایه‌گذاری فکر شده و موفق را در پی خواهد داشت.

در واقع امروزه یکی از دلایل عمده‌ای که ما را به سوی تصمیم سوق می‌دهد این است که در سال‌های اخیر خرید ویلای شمال یا به طور کلی سرمایه‌گذاری در شمال با خرید ملک و زمین، به عنوان یک سرمایه‌گذاری موفق و پر سود ثابت شده است. از این‌رو است که آمار متقاضیانی که در سال‌های اخیر اقدام به خرید ویلای شمال کرده‌اند همینطور رو به افزایش بوده است و به همان نسبت میزان ساخت و ساز و رقابت در ساخت و ساز ویلا در شمال کشور نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است.

اول خونه این مقاله را به صحبت درباره و مزایای آن پرداخته است، اما آنچه صراحتاً در این مقاله به آن اشاره خواهیم داشت حول این محور است که چرا خرید ویلای شمال ارزانتر و به صرفه‌تر از خرید ویلا در استان‌های دیگر کشور است؟ حتماً خودتان نیز این حدس و گمان را داشته‌اید که علت توجه و هجوم مردم به سمت سرمایه‌گذاری با در استان‌هایی نظیر مازندران و گیلان در شمال کشور شاید این امر بده است که خرید ویلای شمال برای خریداران و سرمایه‌گذاران ارزانتر و به صرفه‌تر بوده است.

خرید ویلای شمال با قیمت ارزان، مقرون به صرفه‌تر است…

برای درک بهتر این و اثبات این امر که ارزانتر و به صرفه‌تر از خرید ویلا در بسیاری استان‌های دیگر کشور است، خوب است بدانید که اگر شما به عنوان یک سرمایه‌گذار مقدار مشخصی از سرمایه را در اختیار داشته باشید و تصمیمتان بر این باشد که یک ویلا در جای دیگری غیر از محل زندگی تان بخرید، حتماً هم در جریان این تصمیم و خرید بزرگ با نوسانات قیمت‌ها و معیار کلی بازار خرید و فروش ویلا آشنا خواهید شد. برای درک بهتر این مسئله کافیست که تنها قیمت زمین و ملک‌های مسکونی را در شهرهای بزرگ نظیر تهران، اصفهان، شیراز، تبریز و … را مورد بررسی قرار دهید. سپس این قیمت‌ها را با قیمت زمین و ملک‌های مسکونی در شهرهای استان‌های شمالی کشور مقایسه نمایید.

حال به راحتی در خواهید یافت که با سرمایه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید زمینی با متراژ بالاتر، با موقعیت جغرافیایی بهتر و ملکی با استانداردهای بیشتر در شمال خریداری کنید. در صورتیکه با همان میزان سرمایه‌ای که در اختیار دارید، در شهرهای بزرگ به دلیل بالا بودن قیمت‌ها دچار محدودیت‌های قابل توجهی خواهید شد.

دلایل ارزانتر بودن ویلای شمال

گاهاً این تصور برای ما پیش می‌آید که اگر ما برای خرید ملک یا هر چیز دیگری، هزینه کمتری صرف کنیم، به این معنی است که کیفیت آن ملک یا شئ‌ای که خریداری کرده‌ایم به قدر کافی نخواهد بود و به بیان ساده‌تر ارزش و اعتبار چندانی ندارد. اما همیشه عوامل منطقی و قابل توجیهی پشت این ارزانتر بودن یا حتی گرانتر بودن‌ها قرار دارد که در هر صورت می‌تواند خریدار و متقاضی‌اش را توجیه کند. در رابطه با نیز همین تصور میان برخی از علاقه‌مندان به خرید ویلا وجود دارد.

اما اگر بخواهیم رک و پوست کنده به سراغ علل عمده ارزانی ویلاهای شمال کشور خصوصاً استان‌های گیلان و مازندران برویم، نگاه و توجیه منطقی در رابطه با ارزانتر بودن خرید ویلای شمال این است که به طور کلی هزینه‌های ساخت ویلا در شمال برای سازنده‌ها بسیار معقول‌تر و در واقع ارزانتر از سایر نقاط کشور و خصوصاً کلان شهرهاست.

طبیعی است که وقتی یک ویلا با هزینه‌های بیشتری (هزینه مصالح، هزینه استادکاران، هزینه زمین و غیره) برای سازنده‌اش تمام می‌شود، خرید آن ویلا هم مبلغی بیشتر از حد معمول نسبت به ویلاهایی که هزینه کمتری برای ساختشان صرف شده است نیاز داشته باشد. بنابراین این یک رابطه منطقی و معمول است برای توجیه این امر که چرا برای سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به خرید ویلا ارزان و به صرفه‌تر است.

از طرفی دیگر یکی از دلایلی که به نوعی می‌تواند مسبب این ارزان بودن ویلای شمال باشد، بحث رقابت در شمال کشور است! رقابت در عرصه ساخت و ساز. علت به وجود آمدن این رقابت هم چیز دور از انتظاری نیست. وقتی تمایل افراد به روز به روز بیشتر شد و میزان خریداران ویلای شمال به طرز قابل توجهی در سال‌های اخیر افزایش یافت، ناخواسته این رقابت در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش ویلاهای شمال شکل گرفت.

طبیعی بود که برای اینکه هر سازنده و فروشنده‌ای بتواند سهم قابل توجهی در سود کردن در این داشته باشد، می‌بایست تا حدی که جلب توجه خریدار را کند هزینه‌های را کاهش می‌داد. اما این را در نظر داشته باشید که این کاهش هزینه‌ها از سوی سازنده یا فروشندگان ویلای شمال به معنی کاستن از کیفیت برای داشتن قیمت‌های متعادل‌تر نبود و در شمال کشور هم ویلاهایی را خواهید دید که داشتن سرمایه لازم برای خرید آن‌ها کار آسانی نخواهد بود، اما منظور این است که به طور کلی هزینه‌ها در شمال معقول‌تر و در دسترس‌تر هستند.

این نیز به این دلیل است که به عنوان مثال سازنده یک ویلا در لواسان تهران نسبت به سازنده یک ویلا در شمال کشور متحمل هزینه‌های بیشتری خواهد شد. به این دلیل که زمینی که در لواسان یا مناطق ییلاقی شهرهای بزرگتر خریداری می‌شود به طرز چشمگیری پر هزینه‌تر خواهد بود. به همان نسبت هم هزینه‌های مربوط به تهیه مصالح، دستمزد استادکاران و کارگران ساختمانی و هزینه‌های جانبی دیگر در ساخت ویلا نیز بیشتر و بیشتر هستند.

نکات مهم برای خرید ویلای ارزان در شمال

گاهی ممکن است قیمت یک ویلا در شمال بسیار پایین‌تر از سایر املاک منطقه باشد و شما را برای خرید وسوسه کند. توجه داشته باشید که برخی از این ویلاهای ارزان دچار مشکلاتی هستند که در اقدام اول ممکن است از نظر دور بمانند. از جمله این موارد عبارتند از:

• ویلاهای بدون سند

این نوع ویلاها ممکن است نظر شما را خیلی سریع جلب کنند به ویژه اگر بودجه کمی برای سرمایه‌گذاری داشته باشید. توجه کنید که با این نوع سرمایه‌گذاری نه تنها پول خود را دور ریخته‌اید بلکه با امکان کلاهبرداری بیشتری در مورد این نوع زمین‌ها مواجه خواهید شد.

• ویلای ارزان در مناطق ناامن

برخی از مناطق با قیمت پایین از امنیت مناسبی برخوردار نیستند از این جهت ممکن است مشکلاتی برای مالکان به وجود آورند.

• ویلاهایی که مشکل وراثتی دارند

گاهی برخی از ویلاهایی که به صورت وراثتی هستند با قیمت مناسب و ارزان فروخته می‌شوند توجه داشته باشید که اگر این نوع املاک دارای مشکل باشند ممکن است در آینده شما را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کنند.

• ویلاهایی با امکانات غیر قانونی

گاهی ویلا با تجهیزات آب و برق و گاز که به صورت غیر قانونی وجود دارد معامله می‌شوند. در مورد خرید این نوع ویلا توجه کنید که هزینه‌های اضافی و مشکلات عدیده‌ای را پس از خرید ملک پیش رو خواهید داشت. البته خاطر نشان می‌شود که همه ویلاهای ارزان قیمت با قصد کلاهبرداری معامله نمی‌شوند. اگر به دقت همه جوانب امر را بررسی کنید و در هنگام خرید با مشاوران باتجربه مشورت کنید دچار مشکل در هنگام خرید ملک و عواقب منفی پس از آن نخواهید شد.  پس به خاطر داشته باشید و دچار این اشتباه رایج و متداول نشوید که ارزانتر بودن و به صرفه‌تر بودن دلیلی است که نشان می‌دهد ملک شما ارزش و اعتبار لازم یا کیفیت ساختی مورد نیازش را ندارد و یا سرمایه‌گذاری شما سرمایه‌گذاری ارزشمندی نخواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا