بهترین های کسب و کارعمومی

انواع موتور برق اینورتری بی صدا

معرفی موتور برق بی صدا و انواع آن

موتور برق بی صدا که با نامهای سایلنت، مسافرتی، اینورتری یا کیفی نیز شناخته می شود، یکی از انواع موتور برق ها می باشد که از لحاظ شکل ظاهری شبیه به کیف دستی بوده و وزن بسیار کمتری نسبت به دیگر موتور برق ها دارند. سوخت اکثر موتور برق های کیفی بنزین می باشد و وزن آن ها به 20 کیلوگرم می رسد. نام دیگر موتور برق های بی صدا یا کیفی، موتوربرق های اینورتری است. به دلیل نوسان ساز الکترونیکی قدرتمند است که نام آن را اینورتر قرار داده اند.

انواع موتور برق اینورتری بی صدا + قیمت ژنراتور برق بنزینی

اینورتر یکی از بزرگ ترین و قدرتمند ترین ابزار هایی است که می تواند برق DC یعنی جریان برق مستقیم را به AC جریان برق متناوب تبدیل کند. این نکته حائز اهمیت است بدون اینکه از سرعت موتور کاسته شود می تواند این کار را به نحو احسنت انجام دهد. دلیل این امر یعنی تبدیل جریان برق مستقیم به جریان برق متناوب که توسط آلترناتور انجام می شود و برق خروجی با کیفیت تر و کمترین میزان تغیر ولتاژ و فرکانس را دارد. این توانایی برای موتور برق بی صدا بوده که اکثرا زیر 3 کیلووات و با سوخت بنزین هستند.

موتور برق کیفی به چه معناست؟

موتور برق ها با تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی خروجی برق می دهند. موتور برق های کیفی یا مسافرتی با ابعاد کوچکی که نسبت به موتور برق های معمولی دارند، خروجی با کیفیت تری ارائه می هند. این دسته از موتور برق ها چون دارای صدای کمتر و ابعاد کوچکی بوده و ظاهری شبیه به کیف دارند به موتور برق کیفی معروف شده اند.

مکانیزم عملکرد موتور برق اینورتری

مکانیزم عملکرد موتور برق اینورتری یا کیفی را می توان این گونه توضیح داد که توان خام تولید شده توسط ژنراتور را می گیرد و از طریق یک ریز پردازنده مخصوص، برای تسویه توان خام در طی یک فرایند چند مرحله ای استفاده می کند.

در مرحله اول برق متناوب چند فاز ولتاژ بالا که توسط دینام ژنراتور تولید می شود از برق AC به DC تبدیل می شود. سپس توسط اینورتر برق DC به برق AC تبدیل می شود. برق خروجی به دست آمده توسط اینورتر بسیار صاف و تمیز و دارای کیفیت بالایی می باشد که یک ریز پردازنده تمام فرایند اتفاق افتاده و مهم تر از همه سرعت موتور را کنترل می کند.

یکی از عمده تفاوت های بزرگی که در موتور برق های اینورتری دیده می شود کنترل دور نسبت به بار مصرفی است. برای مثال یک ژنراتور قابل حمل معمولی را در نظر بگیرید، در این ژنراتور دور موتور در 3600 دور در دقیقه ثابت است و همیشه با همین سرعت کار می کند.

اما در یک موتور برق اینورتری قابل حمل سرعت متغیر است تا بتواند انرژی مورد نیاز را تامین کند. این موتور برق اینورتری با افزایش بار مصرفی دور موتور را افزایش و با کاهش بار مصرفی دور موتور را کم می کند. در نتیجه یک موتور برق اینورتری قابل حمل از سوخت، به طور کار آمد تری استفاده می کند که با همه این صحبت ها یک موتور برق اینورتری قابل حمل دارای توان یک کیلو وات در مدت زمان چهار ساعت یک لیتر مصرف بنزین دارد.

مزایای استفاده از موتور برق بنزینی کوچک و بی صدا

امروزه و با توسعه شهرنشینی و نیاز مبرم به انرژی برق، استفاده از موتور برق ها به شکل گسترده ای افزایش یافته است. خرید موتور برق بی صدا نیز به دلیل مزایا و ویژگی های ارزشمند خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ویژگی هایی که سبب شده تا کاربران بسیاری علاقه مند به تهیه و خرید این نوع ژنراتورهای پراستفاده و خوش ساخت شوند. در ادامه به برخی از مهمترین مزایای موتور برق بنزینی کوچک و بی صدا اشاره شده است.

کاهش صدای قابل توجه و چشمگیر

طبیعتاً همان گونه که از نام موتور برق کم صدا مشخص است، نخستین و شاید برجسته ترین ویژگی موتور برق بی صدا، کاهش قابل توجه صدای آن نسبت به سایر دستگاه ها باشد. در نتیجه اگر میزان آلودگی صوتی و صدای تولیدی دستگاه با توجه به شرایط و محیط استفاده اهمیت زیادی دارد، تهیه و خرید موتور برق بی صدا انتخابی هوشمندانه است.

ژنراتور کوچک و قابل حمل و مناسب برای جابجایی

اغلب موتور برق های بی صدا، جزء انواع موتور برق کوچک محسوب شده و دارای ابعاد و طراحی جمع و جور هستند. این عامل امکان جابجایی و حمل و نقل آن ها را بسیار ساده کرده است. در نتیجه اگر بنا به دلایل مختلف می خواهید با خود موتور برق به همراه داشته باشید مثلا دنبال موتور برق کوچک خانگی برای کمپین، باغ، پیکنیک یا مسافرت هستید، موتور برق بی صدا و کوچک این ویژگی را برای شما فراهم کرده است. در این مورد پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به مقاله موتور برق مناسب برای باغ هم بیندازید.

این امر امکان استفاده از موتور برق بی صدا خانگی در مسافرت ها، کمپ ها، اردوها و دیگر موارد را نیز میسر کرده است. به منظور بررسی قیمت موتور برق بی صدا خانگی می‌توانید نگاهی به لیست قیمت موتور برق بنزینی بی صدا و بررسی ژنراتورهای بی صدا بیندازید.

ایجاد جریان پایدار و بدون تلورانس

معمولاً موتور برق بیصدا و سایلنت جریان برق یکنواخت، ثابت و بدون تلورانس را تولید و در اختیار کاربران قرار می دهد. این عامل سبب شده تا انواع موتور برق بی صدا برای اموری که نیاز به جریان برق پایدارتی دارند و نسبتاً حساس هستند نظیر آزمایشگاه ها و رایانه های مختلف، بسیار مناسب محسوب شوند. لذا اگر در مواردی فعالیت می کنید که نیازمند جریان برق نه چندان پرقدرت و البته ثابت و بدون نوسان هستید، می توانید ژنراتورهای بی صدا (موتور برق اینورتر) را مدنظر قرار دهید.

موتور بی صدا مصرف سوخت مناسب و دوستدار محیط زیست

موتور برق بی صدا با توجه به تکنولوژی ساخت جدید و همچنین درنظرگیری فاکتورهایی در سیستم کاهش صدا، مصرف سوخت کمتری نسبت به نمونه های دیگر هم رده دارد. مثلا موتور برق بنزینی کوچک دوستدار محیط زیست بوده و آلایندگی به مراتب کمتری نیز تولید می کند.

همین امر نیز سبب شده‌است تا کاربران زیادی اقدام به تهیه و خرید موتور برق کم صدا، به عنوان مولد برق کوچک سازگار با محیط زیست در قیاس با سایر تجهیزات صنعتی و البته پراستفاده با آلایندگی کم  نمایند. مینی موتور برق امروزه از محبوبیت زیادی در بین کاربران برخوردار است.

ابعاد مناسب موتور برق اینورتر و طول عمر بالا و بادوام

یکی دیگر مزایای خوب موتور برق کوچک بی صدا این است که جزو انواع موتور برق کوچک محسوب شده و ابعاد مناسبی دارند. موتور برق بی صدا کوچک برای مصارف سبک و مواردی که نیاز به جابجایی دارید، انتخاب خوبی است. همین امر برای استفاده در مصارف به عنوان موتور برق خانگی و سفر بسیار مناسب است.

همچنین طول عمر و دوام بالای مینی ژنراتور بی صدا از دیگر موارد حائز اهمیت است. این امر به دلیل طراحی ویژه، مصرف سوخت کمتر، توان نه چندان زیاد و دور موتور پایین و همچنین کیفیت قطعات و تجهیزات فراهم شده است.

تنوع در ساخت موتور برق بی صدا و ارائه امکانات

امروزه به واسطه فعالیت شرکت های مختلف، انواع موتور برق کوچک بی صدا با توان و امکانات مختلف به بازار عرضه می شود. برند های چینی و ژاپنی مختلفی نظیر هوندا در این زمینه تولیدات باکیفیتی داشته‌اند. موتور برق بی صدا ژاپنی قیمت معقولی دارد و در کنار آن امکانات گسترده ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

امکانات و قابلیت های مختلف نظیر نویز پایین، سیستم خنک کننده، روشن شدن خودکار و شرایط نگهداری آسان نیز از دیگر مواردی است که خرید موتور برق بی صدا را مناسب می نماید.

بهترین موتور برق بی صدا

نمونه های زیادی از موتور برق های بی صدا در بازار موجود است که شما می توانید با توجه به نیازهایی که دارید،بهترین موتور برق بی صدا را خریداری نمایید.

7 برند مطرح موتور برق سایلنت| بهترین مارک موتور برق بی صدا

persiadiesel، بهترین برند موتور برق بی صدا را معرفی می کند:

  •      لانسین
  •      هواسدان
  •      سنسی
  •      هوندا
  •     هوندا المکس
  •      کوپ
  •     کاما
دکمه بازگشت به بالا