بهترین های کسب و کارعمومی

قیمت توری راشل

مشخصات فنی کیسه توری پلاستیکی

 کیسه توری راشل به دلیل انعطاف، مقاومت و در عین حال قیمت مناسبی که دارد، در کاربرد هایی چون بسته بندی میوه و سبزیجات مانند سیب زمینی، پیاز، مرکبات، هویج، گردو، انار و غیره یا بسته بندی ضایعات، بسته بندی اسباب بازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرید. کیسه راشل برای حمل و بسته بندی بسیار مقاوم و محکم است. توسط این کیسه با ضربه دیدن، محصولات دچار پارگی نمی شوند. جنس کیسه پوشش، از مواد پلی اتیلن است که منعطف و با دوام می باشد.

حالت کشسانی این محصول موجب شده چنانچه بیشتر از ظرفیت هر کیسه، محصولات افزوده شود تار و پود آن به راحتی از هم گسسته نشود. از ویژگی های کارامد این محصول می توان به تهویه هوای مناسب درون کیسه اشاره کرد. کیسه راشل در اندازه ها و رنگ های مختلف و متناسب با محصول مورد نظر تولید می شود. در ادامه به شرح های پلاستکی میوه و سبزیجات گروه صنعتی اکسیرساز شمال پرداخته شده است.

بررسی کاربرد و مزایای کیسه راشل

 کیسه راشل یا کیسه مرکبات یکی از روش‌های بسته‌بندی محسوب می‌شود که هر کدام از انواع مرکبات، سبزیجات و صیفی‌جات به صورت مجزا داخل آن قرار می‌گیرند تا تهویه هوا به خوبی انجام شود و از فاسد شدن محصولات داخل کیسه جلوگیری شود که این یکی از مزایای کیسه راشل محسوب می‌شود. توری راشل از مواد پلی اتیلن سنگین HDPE به صورت بافت راشل یا بافت حلقوی راشل تولید شده از این کیسه‌ها برای بسته‌بندی محصولات کشاورزی با حجم بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به سایزبندی کیسه راشل می‌توانید محصولات خود را در سایزبندی‌های مختلف و دلخواه بسته‌بندی و ذخیره کنید. متنوع بودن رنگ‌بندی کیسه راشل این امکان را برای کشاورزان فراهم می‌کنند تا هر کدام از محصولات خود را براساس نوع رنگی که دارند داخل همان توری قرار دهند مثلا توری سبز برای بسته‌بندی خیار یا لیمو ترش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات توری راشل براساس نوع محصول

برای بسته‌بندی کلم، پیاز و سیب زمینی از توری‌هایی با وزن 35 کیلوگرم استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای توری راشل به منظور بسته‌بندی خرما که به آن کیسه خرما یا توری خرما می‌گویند. بافت توری خرما دارای دو دهانه است که یکی در ابتدای و دیگری در انتهای آن قرار دارد تا خوشه‌های خرما به آسانی در آن قرار گیرد و آن‌ها را پوشش دهد. کیسه راشل از نظر عوامل مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند از جمله آن‌ها می‌توان به مواردی همچون:

 • رنگ
 • ابعاد
 • ظرفیت
 • وزن
 • ضخامت و تراکم

و سایر موارد از این دست اشاره کرد. هر کدام از این ویژگی‌ها، براساس تفاوت‌هایی در کیسه‌ها پیاده‌سازی می‌شوند که این نکات منجر به تفاوت قیمتی و تفاوت کیسه‌های توری راشل می‌گردد.

مهمترین مزایای کیسه راشل

مهم‌ترین مزایای کیسه راشل عبارت است از:

 1. کیسه راشل مانند انواع مدل توری سایبان گلخانه قابلیت تولید در هر اندازه و ظرفیت را دارد.
 2. بسته‌بندی ساده و راحت.
 3. ممانعت از فاسد شدن مواد غذایی.
 4. عبور جریان هوا به داخل کیسه تا از جمع شدن رطوبت به درون آن جلوگیری شود.
 5. امکان بازیافت دارد از این رو از آسیب زدن به محیط زیست و طبیعت جلوگیری می‌کند.
 6. محکم بودن درب کیسه توسط نخ سرکیسه که در قسمت دهانه قرار دارد.
 7. دوام و مقاومت بالا در برابر کشش و پارگی براساس جنس پلیمری از مزایای کیسه راشل می‌باشد.
 8. تنوع رنگ‌بندی در رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی و سبز.
 9. قابلیت مشاهده کیفیت محصول داخل توری راشل.
 10. افزایش امنیت و سلامت محصولات برای حمل و جابجایی آن تغییری ایجاد نمی‌کند؛ به همین دلیل از لحاظ سلامت مشکلی ندارند و سمی نیستند این مسئله موجب شده است که کیسه راشل برای کاربردهای دیگر مانند بسته‌بندی وسایل بازی کودکان نیز طراحی و تولید می‌شود.
 11. جلوگیری از خشک شدن یا چرک شدن محصولات.
 12. امکان نصب توضیح یا برند محصول بر روی کیسه راشل وجود دارد. از کلیه مراکز معتبری که در زمینه‌ی فروش توری سایبان در اصفهان فعالیت می‌کنند، می‌توانید مدل‌های مختلف کیسه راشل را تهیه کنید.

کاربرد کیسه راشل

کیسه راشل کاربردهای متعددی برای بسته‌بندی محصولات در صنعت کشاورزی و گلخانه‌ای دارد از قبیل بسته‌بندی انار، هویج، سیب زمینی، پیاز، کلم، سبزیجات، سیر و غیره. در نظر داشته باشید که با توجه به ماهیت توری بودن کیسه راشل برای بسته‌بندی و حمل محصولاتی مانند خرما مناسب نیست. بسته‌بندی و حمل خشکبار مانند: فندوق، گردو، نارگیل، پسته، بلوط، بادام و غیره. لازم به ذکر است که کیسه‌های راشل در کنار حمل محصولات کشاورزی قابلیت‌های دیگری در صنایع مختلف از جمله بسته‌بندی اسباب بازی کودکان دارد.

چگونگی بافت توری راشل

برای تولید کیسه راشل یا کیسه مرکبات در ابتدای امر باید فیلم‌های نایلونی تولید شوند. در مرحله بعدی مواد پلی اتیلن سنگین با سایر افزودنی‌های دیگر از جمله آنتی یووی و چندین رنگدانه دیگر ترکیب می‌شوند، سپس به واحد تولید فیلم به صورت رول‌های نایلونی در ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند.

در مرحله بعدی رول‌های نایلونی تولید شده با ضخامت‌های مختلف را بر روی دستگاه استیلینگ قرار می‌دهند تا در پایان به تولید نخ منجر شود. این نخ به صورت مستقیم به دستگاه بافنده می‌رود که راشل نامیده می‌شود. در این دستگاه دو ردیف سوزن راهنما وجود دارد که نخ‌ها را برای بافت و حرکت در کنار سوزن‌های زبانه دار هدایت می‌کنند.

در این نوع مدل از بافت کیسه، یک ردیف از سوزن را تار می‌گویند. هر کدام از سوزن‌های راهنما در اطراف یک سوزن زبانه دار حرکت می‌کند تا یک گره حلقوی ایجاد شود. در مرحله بعدی پودر است سوزن‌های راهنما این امکان را دارند تا بن دو یا بیش از دو سوزن زبانه دار حرکت کنند که منجر به هم پیوستگی ردیف گروه‌های تار حلقوی شده یک سطح به وجود می‌آورد. در واقع بافت‌های راشل از لحاظ تعداد ردیف تار یا همان گره‌های حلقوی به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شود که معمولا به تعداد ردیف در اینچ اندازه گیری خواهد شد.

لیست قیمت کیسه توری راشل در بازار

کیسه توری راشل با توجه به پارامتر های زیر قیمت گذاری شده و در بازار عرضه و تقاضا وارد می شود.

 • ابعاد کیسه راشل
 • ظرفیت کیسه راشل
 • رنگ کیسه ها
 • سهولت در تهویه هوا
 • دارای جنس درجه یک
 • و…

این عوامل هر کدام به تنهایی در قیمت گذاری کیسه های توری راشل تاثیر مستقیم دارد.

شرکت پخش کننده کیسه توری راشل قیمت ارزان

شرکت پخش کننده اکسیر ساز شمال که در زمینه راشل قیمت ارزان و انواع بسته بندی برای محصولات کشاورزی فعالیت دارد، عرضه محصولات خود را تا سراسر کشور گسترانده است. اگر نیاز به بهترین توری های بسته بندی دارید، با این مجموعه همراه باشید تا با قیمت های ارزان و مستقیم، خرید را تجریه کنید.

 آیا توری راشل و توری پیازی تفاوت دارند؟

امروزه بسته بندی محصولات تولیدی یکی از چالش‌های تولیدکنندگان است که صنعت پلاستیک با تولید محصولات مختلف، کمک زیادی به حل این مسئله کرده است. یکی از بهترین انواع کیسه‌های بسته بندی توری راشل و توری پیازی است که با بسته بندی محکم و استاندارد محصولات، مهم‌ترین دغدغه تولید کنندگان به خصوص در صنعت کشاورزی را برطرف کرده است. با ما تا انتها این مقاله همراه باشید تا با این دو نمونه توری بسته بندی و تفاوت آن‌ها آشنا شوید.

آشنایی با توری راشل

توری راشل که یکی از محبوب ترین کیسه‌های بسته بندی در بازار است، از مواد اولیه پلاستیکی تهیه می‌شود. برای تولید توری راشل، ابتدا فیلم‌های نایلونی را با ضخامت مشخص تولید می‌کنند. سپس این رول‌ها وارد دستگاه استرلینگ می‌شوند تا نخ تولید شود. در مرحله بعد این نخ‌ها به سمت دستگاه بافنده راشل هدایت می‌شوند تا توری‌ها در ابعاد و اندازه مشخص تولید شوند.

مواد اولیه تولید توری راشل در انواع مختلفی وارد بازار می‌شود که می‌توان آن‌ها را با توجه به نیاز مصرف کنندگان استفاده کرد. در صورتی که مواد اولیه آن از کیفیت مناسبی برخوردار باشد، کیسه‌های تولیدی مقاومت و استحکام بالایی خواهند داشت و در نتیجه تحمل وزن آن بالا می‌رود. شما می‌توانید برای تهیه این توری، وزن بار مدنظر را برآورد کنید و با توجه به آن، نمونه مناسب را خریداری کنید.

کاربرد توری راشل

کیسه‌های راشل به دلیل تنوع زیاد امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و به جای بسیاری از روش‌های بسته بندی محصول نظیر جعبه‌های کاغذی، چوبی و… استفاده می‌شوند. از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربردهای این توری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بسته بندی مرکبات
 • بسته بندی انواع صیفی جات
 • بسته بندی خشکبار
 • بسته بندی و حمل محصولات کشاورزی
 • بسته بندی اسباب بازی کودکان

و به طور کلی محصولاتی که نیاز به تهویه دارند و حالت توری این نوع بسته بندی، آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌کند.

مزایا استفاده از توری راشل

برای انتخاب نوع مناسب از این توری، باید در ابتدا با ویژگی‌ها و مزایا که در ادامه نام برده می‌شود، آشنا شوید. سپس با در نظر گرفتن این مزایا و خصوصیات محصولات خود، نمونه باکیفیت از این محصول را شناسایی کنید.

 • سهولت بسته بندی
 • تهویه مناسب به دلیل حالت توری
 • امکان تبادل هوا درون کیسه
 • جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی
 • مقاومت و استحکام بالا
 • مقاومت در برابر پارگی
 • تنوع بالا ابعاد، رنگ، ضخامت و…
 • قابلیت نصب برچسب برند
 • قیمت مناسب
 • قابلیت بازیافت

کیسه توری پیازی

همانطور که می‌دانید پیاز از مهم‌ترین محصولات کشاورزی است که روزانه حجم وسیعی از آن وارد بازار می‌شود. انتقال و عرضه این محصول به نوعی بسته بندی نیاز دارد که از مقاومت و استحکام بالا برخوردار باشد و از طرفی جریان هوا هم وجود داشته باشد تا از فساد این محصول جلوگیری شود. از گزینه‌های مناسب برای این محصول کشاورزی که ویژگی‌های مذکور هم داشته باشد، می‌توان به نوع پیازی اشاره کرد.

معمولا این توری، رنگی مشابه پیاز دارد و در ابعاد مختلفی وارد بازار می‌شود تا مصرف کنندگان با توجه به مقدار محصولات بسته بندی، از انواع آن استفاده کنند. این توری همانند نمونه راشل تحمل وزن بالایی دارد و برای بسته بندی محصولات کشاورزی دیگر هم کاربرد دارد.

مزایای استفاده از توری مدل پیازی

این توری با توجه به ظرفیت‌های مختلفی وارد بازار می‌شود تا مصرف کنندگان برای بسته بندی محصولات خود دچار مشکل نشوند. این نوع بسته بندی از مزایا بسیاری برخوردار است که عبارتند از:

 • تحمل وزن بالا
 • ایجاد تهویه مناسب
 • جلوگیری از فساد مواد غذایی
 • موجود در تنوع رنگی و طرح
 • سهولت فرآیند انبارداری
 • امکان استفاده از نخ در سرکیسه
 • سهولت جابه‌جایی

تفاوت توری راشل و پیازی

همانطور که در این مقاله بررسی کردیم، توری راشل و پیازی هر دو نمونه برای بسته بندی و انتقال محصولات کشاورزی کاربرد دارند و با توجه به تنوع این محصولات در ابعاد، ظرفیت، رنگ، طرح و… می‌توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد. مدل پیازی به دلیل تعریف مشخص معمولا به صورت اختصاصی برای بسته بندی و جابه‌جایی پیاز کاربرد دارد که رنگی نزدیک به پیاز داشته و در ظرفیت‌های 7 تا 45کیلوگرم وارد بازار می‌شوند. همینطور کیسه‌های راشل در ظرفیت‌های 10، 20، 40 و 45 کیلوگرم عرضه می‌شوند. در واقع به نوعی می‌توان گفت کیسه‌های راشل را با توجه به محصولاتی که در آن نگهداری می‌شود در انواع مختلفی می‌شناسند که مدل پیازی یکی از انواع آن است.

جمع بندی

توری راشل و پیازی دو نمونه بسته بندی مناسب جهت انتقال مرکبات، صیفی جات، خشکبار و… هستند که به دلیل مقاومت بالا برای صنایع مختلف کاربرد دارند. این نوع توری‌ها معمولا برای حمل محصولات کشاورزی استفاده می‌شوند تا حالت توری و تهویه هوا، از فساد مواد غذایی جلوگیری کند. همچنین قیمت مناسب این محصول در کنار تنوع رنگی، ابعاد، ظرفیت و… باعث شده است که برای صنایعی چون بسته بندی اسباب بازی هم کاربرد داشته باشد. توری راشل و پیازی هیچ تفاوتی در ظاهر و عملکرد ندارند و توری پیازی خود نوعی توری راشل به حساب می‌آید.

منبع : walmart

دکمه بازگشت به بالا