بهترین های کسب و کارفرهنگ و هنر

فیلم های ترسناکی که ممنوع شدند

امروزه فیلم های ترسناک بسیار محبوب هستند اما در این قسمت به معرفی فیلم های ترسناک ممنوعه می پردازیم.

هنگام ساختن فیلم هایی در این ژانر، کارگردانان ایده های زیادی دارند که به آنها کمک می کند ترس و تعلیق را بهتر به مخاطب القا کنند.

دلیل جذب مخاطب به ترسناک ترین فیلم به دلیل شخصیت منحصر به فرد آن در روح و روان بیننده است و به همین دلیل تا مدت ها در حافظه تماشاگر باقی می ماند.

اما حتی برای افراد مسن و مبتلایان به بیماری های قلبی نیز فیلم هایی وجود دارد که تماشای آن ها به شدت ممنوع است، زیرا تماشای آن ها به دلیل ترس و هیجان ضربان قلب را افزایش می دهد که منجر به شوک و حمله قلبی می شود که بستگی به خود فرد دارد.

بنابراین برخی از این فیلم‌ها طبق شرایط خود دارای محدودیت سنی هستند. چنین خشونت فیلمی حال و هوای انسان را تغییر می دهد و زندگی روزمره او را تحت الشعاع قرار می دهد.

از این رو در سال 1362 (1361) سازمانی برای جلوگیری از این فیلم ها تشکیل شد و این سازمان با طبقه بندی این فیلم ها، دسترسی جوانان به این فیلم ها را با مشکل مواجه کرد.

در ادامه این مقاله از امروزه،  برخی از وحشتناک ترین فیلم های دنیای ممنوعه را بررسی خواهیم کرد.

1. جسد خفته را دراز بکشید

اولین فیلم ترسناکی که توقیف شد «اجازه دهید اجساد خفته دروغ بگویند» بود.

این فیلم به کارگردانی جورج گرائو در سال 1974 (1352) ساخته شد. این فیلم نمره 6.8 را از منتقدان دریافت کرد و خلاصه فیلم «اجازه دهید اجساد خفته دروغ بگویند» داستان مردی به نام جورج را به تصویر می کشد که برای مدتی مغازه عتیقه فروشی خود را می بندد تا به خانه جدیدش برسد. .

در راه بازگشت، جورج با موتور سیکلت خود با ماشین دوستش ادنا تصادف می کند و ادنا تصمیم می گیرد جورج را به خانه ببرد و تعمیر دوچرخه را به فردا موکول کند.

پس از آوردن جورج به خانه خواهرش، دوباره به دیدن او می رود تا از وضعیت او مطلع شود. در این زمان، او توسط موجودی وحشتناک به شکل یک زامبی مورد حمله قرار می گیرد.

در این فیلم های ترسناک جدید از کیفیت و روش بهتر و متفاوتی برای برانگیختن احساس ترس استفاده شده است، زیرا آن زمان راه مناسبی وجود نداشت.

2. فیلم های ترسناک ممنوعه: خلیج خونین

هالی کان یک فیلم ترسناک ممنوعه محصول ۱۹۷۱ (۱۳۴۹) به کارگردانی ماریو باوا است.

این فیلم از منتقدان نمره 6.5 دریافت کرد، خلاصه فیلم داستان مردی به نام فیلیپو کنتس را روایت می کند که به طرز وحشیانه ای فردریکا را خفه می کند و او را در عمارت نزدیک خلیج رها می کند.

مدتی بعد یک قاتل ناشناس فیلیپو را با چاقو می کشد و وقتی پلیس وارد عمل می شود، آثاری از قتل پیدا می کند که شبیه یادداشت کنتس فیلیپو است.

فیلیپو دوستانی داشت که نقشه شومی برای تصاحب عمارت طراحی کردند و این دوستان از قتل فیلیپو اطلاعی نداشتند. در این زمان نوجوانان قصد دارند برای سرقت وارد این عمارت شوند که برایشان دردسر ایجاد می کند.
این فیلم مورد توجه کارگردان ماریو باوا قرار گرفت و از آن به عنوان یکی از تاثیرگذارترین فیلم های دهه 1970 نام برد.

3. جزیره مرگ

جزیره مرگ سومین فیلم در فهرست فیلم های ترسناک ممنوعه است. فیلم جزیره مرگ به دلیل خشونت و صحنه های خشونت آمیز توقیف شد.

این فیلم به کارگردانی نیکو ماستوراکیس در سال 1976 (1354) موفق به کسب امتیاز 5.1 از منتقدان شد.

خلاصه داستان این فیلم داستان زوجی به نام کریستوفر و سلیا را روایت می کند که پس از قتل عام در لندن به جزیره ای یونانی سفر می کنند.

در ابتدا ساکنان این جزیره از نیت شوم این زوج اطلاعی نداشتند و از آنجایی که به تازگی به این جزیره سفر کرده بودند، مردم سعی کردند به آنها کمک کنند.

در یکی از قتل های این زوج، سلیا با کریستوفر به مشکل می خورد و به همین دلیل مرد دیگری وارد زندگی این زوج می شود که جذابیت فیلم را بیشتر می کند.

4. اجرای جعبه ابزار

قتل‌های جعبه ابزار یک فیلم مبتنی بر واقعیت است که حس ترس بهتری را به مخاطب القا می‌کند.

این فیلم در سال 1978 (1356) به کارگردانی دنیس دانلی در آمریکا تولید شد.

این فیلم امتیاز 5.2 را از منتقدان دریافت کرده است و خلاصه داستان مرد نقابدار را روایت می کند که وارد خانه مستاجران زن می شود و با سلاح هایی که در جعبه ابزار خود دارد به آنها حمله می کند. چکش و پیچ تفنگ های گوشتی و میخ به طرز وحشیانه ای می کشند.

در یکی از این قتل ها دختری به نام لری که 15 سال سن دارد مورد حمله او قرار می گیرد. مرد لری را گروگان می گیرد و پلیس سعی می کند لری را پیدا کند.

5. فیلم های خشمگین ممنوع: تصاحب

تسخیر فیلمی به کارگردانی آندری زوفسکی در ژانر درام، اکشن و ترسناک محصول ۱۹۸۱ (۱۳۵۹) است. این فیلم امتیاز 7.3 را از منتقدان دریافت کرد که خلاصه داستان مردی به نام مارک، عضو یک جاسوس بین المللی است.

مارک پس از بازگشت از مأموریت خود متوجه شد که همسرش قصد دارد از او طلاق بگیرد زیرا می‌خواهد با شخص دیگری زندگی کند. پس از ازدواج مجدد همسرش آنا، مارک فردی را استخدام می کند تا زنی را که شبیه آنا است ردیابی کند و از او اطلاعات بگیرد.

در همان زمان، منتخب زن را دنبال می کند و به آنچه در خانه زن می گذرد توجه می کند.

6. تروما

تروما یکی از آن فیلم های ترسناکی است که حال و هوای شما را تغییر می دهد.

این فیلم محصول 1976 به کارگردانی جیمز کنلام کلارک (1354) امتیاز 5.4 را از منتقدان دریافت کرد. خلاصه داستان این فیلم داستان پل، نویسنده ای دیوانه را روایت می کند. پل روی رمان خود در کلبه ای منزوی در حومه شهر و بخشی از جنگل کار می کند.

زنی قصد دارد برای او تایپ کند، که باعث می شود پل درخواست زن را بپذیرد، بدون اینکه بداند پل رمان را از کسی که شوهر تایپیست است دزدیده است.

زن قصد کشتن او را دارد و دو کودک محلی چشمان خود را به ماجرا باز می کنند.

7. حلقه

فیلم آمریکایی حلقه بر اساس فیلم ژاپنی حلقه ساخته شده است که امروزه به یکی از ممنوع ترین فیلم های ترسناک در کشورهای مختلف تبدیل شده است.

این فیلم به کارگردانی گور وربینسکی در سال 2002 (1381) ساخته شد که خلاصه ای از داستان زندگی روزنامه نگاری است که پس از قتل خواهرزاده اش، به جستجوی شخصی برای یافتن قاتل می پردازد.

خبرنگار در خانه خواهرزاده اش متوجه پیامی در تلفن خواهرزاده اش شد که در زمان مرگ او اعلام شده بود. موسیقی این فیلم توسط هانس زیمر ساخته شده که تجربه ساخت موسیقی متن فیلم ارباب حلقه ها را داشته است.

دکمه بازگشت به بالا