بهترین های کسب و کارجامعه

آیا کسب و کار خانگی نیاز به سرمایه اولیه دارد؟

شغل های خانگی با سرمایه کم چه هستند ؟

کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه‌ کم و اینکه چطور می‌توانیم از این طریق شروع به درآمد‌زایی بکنیم، سؤالی است که اکثر مردم در جلسات مشاوره در این 2 سال اخیر از ما می‌پرسند، به همین دلیل در این راستا این مقاله را تدوین کردیم. کار در منزل چی خوبه ؟ کسب و کار با سرمایه کم امکان‌پذیر است؟ شغل های خانگی با سرمایه کم چه هستند ؟ پس اگر می‌خواهید بدانید که در سال جدید چه کاری خوبه و مشاغل پردرآمد خانگی چه هستند، حتماً تا انتهای این متن همراه ما باشید. در ادامه به برخی از کارهای پر درآمد در خانه و معرفی کسب و کارهای خانگی پرداخته‌ایم.

دلیل اینکه این حجم از سوال در این 2 سال اخیر مطرح شده به دو دسته تقسیم می‌شود:

دلیل اول:

بالا بودن نرخ اجاره مکان برای دفتر، مغازه، کارخانه و …

با توجه به اوج گرفتن قیمت‌های اجاره  و هزینه‌های زیاد تجهیز کردن مغازه‌‎ها ، تنها قشر کمی از مردم قادر خواهند بود که این هزینه‌ها را پرداخت کنند و به همین جهت، حجم بسیار زیادی از مردم به سمت کسب و کارهای خانگی کشیده شده‌اند و سؤال کار در منزل چی خوبه یا شغل‌های پردرآمد خانگی چیست دغدغه بسیاری شده است.

دلیل دوم:

افزایش کسب و کارهای اینترنتی و تولیدات خانگی پر سود با اوج گرفتن کسب و کارهای اینترنتی و کسب و کارهایی که حتی از خانه هم قابل انجام است، افراد به راه ‌اندازی کسب و کارهای خانگی با سرمایه کم روی آورده‌اند.

در این مقاله قصد داریم به طور کامل به بررسی کسب و کارهای خانگی (شغل‌های پردرآمد خانگی) بپردازیم و بگوییم کار در منزل چی خوبه ، این پرداختن را از تعریف کسب و خانگی شروع می‌کنیم و سپس شرح می‌دهیم که آیا اصلاً امکان این که با سرمایه کم درآمدزایی کرد وجود دارد؟ و آیا شروع کار با سرمایه کم کار عاقلانه ای است؟ و پس از آن به شرح کار در منزل و پیشنهاد کار تولیدی با سرمایه کم می‌پردازیم و می‌گوییم که این کار برای خانم‌ها و آقایان به چه صورت است و در ادامه از 19 کاری که می‌توانید از خانه با آن به درآمد برسید می‌پردازیم. کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه به چه صورتی است؟

شما با خواندن این مقاله تمامی اطلاعاتی که از یک شغل خوب و کسب و کار خانگی پرسود با سرمایه کم نیاز دارید بدانید و کارتان را شروع کنید خواهید دانست، امید داریم که این مقاله مورد توجه شما دوستان قرار بگیرد. و به جواب سؤال کار در منزل چی خوبه یا شغل‌های پردرآمد خانگی چی هستند، برسید.

در ضمن به یاد داشته باشید که مقالات مرتبطی با حوزه کسب و کار خانگی در دکتر ویز وجود دارد که مطالعه آن‌ها می‌تواند کمک زیادی به شما داشته باشد؛ لیست کامل مقالات مرتبط در ادامه ذکر شده است:

۱ـ ده گام تغییر شغل و حرکت به سمت کسب و کارهای خانگی

۲ـ بررسی علت‌های فروش نداشتن کسب و کار خانگی

۳ـ تحقیق و توسعه کسب و کار خانگی

۴ـ اهمیت کار تیمی در کسب و کارهای خانگی

۵ـ انتخاب نام مناسب برای کسب و کار خانگی

کسب و کار خانگی چیست؟ (سودآورترین مشاغل خانگی)

برای پاسخ به پرسش سودآورترین مشاغل خانگی چیست و کار در منزل چی خوبه در ابتدا باید بگوییم کسب و کار خانگی (یا کسب و کارهای خانه محور) که در انگلیسی اصطلاحاً HBB نامیده می‌شوند به شغل و بیزینسی گفته می‌شود که مالک آن کار را در خانه انجام می‌دهد و دفترش در محل خانه است. با کار تولیدی در خانه آشنا شوید.

علاوه بر مکان، کسب و کار کوچک خانگی معمولا از تعداد بسیار محدودی کارمند تشکیل شده است که معمولاً اعضای اصلی آن‌ خانواده است که گاهاً این کسب و کار با سرمایه کم به کسب و کارهای خانوادگی نیز نامیده می‌شوند.

این شغل معمولاً دکور (مانند مغازه) و محل پارک و تبلیغات محیطی ندارد و گاهی ممکن است این نوع کسب و کارها از نظر شهرداری دچار ممنوعیتی هم باشدر(منظور از این ممنوعیت این است که محل کار اداری نیست و سند آن مسکونی است).

دیدگاه کار در منزل در طی این سال‌های اخیر اعتبار و رونق خاصی گرفته است تا حدی که دفاتر خانگی هم اکنون با شرکت‌های کوچک تجاری به رقابت می‌پردازند و حتی در کمتر پرداختن مالیات‌ها هم می‌توانند از شرکت‌های کوچک تجاری سبقت بگیرند.

اینترنت پر سرعت و خطوط تلفنی و موبایل باعث رشد این نوع کسب و کارهای کوچک پرسود شده است و مردم هم کم‌کم به این مشاغل اعتماد کرده‌اند.

در گذشته این نوع کسب و کارها معمولا در یک انباری و یک فضای کوچکی از خانه انجام می‌شد، به شکلی که کاملاً به صورت مجزا از خود خانه بود ولی هم اکنون کسب و کارهای خانگی داخل خود منازل هستند و با محیط خانه به طور کامل در تعامل هستند، در قدیم، اکثر این نوع کسب و کارها فرد شاغل دارای کار دیگری نیز هست و فقط به عنوان یک تأمین کننده مالی این نوع کسب و کارها را انجام می‌داد.

ولی هم اکنون وسعت این کارها به حدی رسیده است که فرد این نوع کار را به شکلی ایجاد می‌کند که قابلیت رشد و گسترش را در مرور زمان داشته باشد تا بتواند در ادامه به عنوان شغل اصلی به آن نگاه کند. در مورد کار تولیدی پر سود بخوانید.

تاریخچه کسب و کار خانگی:

تاریخچه لغوی کسب و کار خانگی برمی‌گردد به لغت «صنعت روستایی»  این لغت برای اولین بار در سال 1978 ایجاد شد این لغت اولین بار توسط «ماریون بر» و از تحقیقی مبنی بر اینکه زنان آمریکایی در خانه چه می‌کنند ایجاد شد اصل این مقاله با عنوان «زنان کارآفرین» نوشته شد و تعداد زیادی از مقالات و ارگان‌ها برای جمع‌آوری این اطلاعات تلاش کرده‌اند و در نهایت نزدیک به 40هزار خانم از مسائل و مشکلات خود در مورد کسب و کار خانگی سخن گفتند.

این مسائل در طی دو سال بررسی و تحلیل گردید و در سال 1980 انجمنی با عنوان «کار خانگی و تاجرین زن» تأسیس گردید که بتواند به مبارزه با مسائل و مشکلاتی که در سر راه این نوع کارها وجود داشت بپردازد، مقاله‌ای که در این زمینه نوشته شد 50هزار بار کپی شد و فروخته شد و از آن دوران مقالات زیادی و مجلات زیادی نوشته شد و در سال 1986 قانونی تصویب گردید که این محدودیت‌ها برداشته شد.

از آن پس به لطف تکنولوژی کارهای خانگی رشد فراینده‌ای کردند، به شکلی که در مارچ سال 2013 بیش از 8 میلیون نفر در آمریکا کسب و کار خانگی داشتند.

این اعداد چه چیزی را نشان می‌دهد؟ آیا هنوز هم به این سرمایه‌گذاری شک دارید؟

آیا هنوز هم با سرمایه کم می ‌توان درآمدزایی کرد ؟

یکی از سؤالاتی که به صورت منظم مشاوره گیرنده‌ها از ما می‌پرسند این است که کار در منزل چی خوبه؟ شغل‌های پردرآمد خانگی چی هستند؟ چه کارهایی می‌توان با سرمایه کم انجام داد؟ و آیا همه این‌ها شعار است ؟ و امکان اینکه یک کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم بتواند به درآمد خوب و زیادی برسد ممکن است؟ برای همین در این قسمت تعدادی مثال برای این قسمت می‌آورم که برایتان این قضیه ممکن شود.

مثال 1:

اولین شرکتی که قطعاً اسم آن را شنیده‌اید Apple Inc است، شاید برایتان جالب باشد که این شرکت در ابتدا فقط یک کسب و کار خانگی بوده است که توسط« استیو جابز» و «استیو وزنیاک» از پارکینگ خانه« استیو جابز» شروع شده است.

مثال2:

دومین مثال آمازون است، بله درست حدس زدید، آمازون در ابتدا یک کسب و کار خانگی بوده است و همانطور که می‌دانید «جف بزوس» آن را از خانه و اینترنت استارت زد و جز کسب و کارهای کوچک پرسود قرار گرفت.

مثال3:

سومین مثال ما Hewlett-Packard است، مکان اصلی آن هم اکنون موزه است، پارکینگ HP

در بالا تعدادی مثال برایتان آوردیم که بدانید کار در منزل چی خوبه و لزوماً داشتن سرمایه هنگفت اولیه تضمین کننده موفقیت نیست، همیشه و همواره به مردم می‌گویم که شما لازم است با شرایط فعلی خود موفق شوید و هنر در این است که از شرایط کنونی خود بهترین و بیشترین درآمد را داشته باشید، یکی از بهترین راه‌ها، برپا کردن کسب و کار خانگی با توجه به بودجه و سرمایه شماست.

معرفی چند کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم

در پاسخ به سؤال چه کارهایی می‌توان با سرمایه کم انجام داد یا شغل‌های پردرآمد خانگی چی هستند در ادامه این مقاله به 79 کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم اشاره می‌‌کنم، دقت داشته باشید که در این مقاله قصد داریم این مشاغل خانگی پرسود را به شما معرفی کنیم، نحوه شروع این پروسه و انجام آن جزو اهداف این مقاله نیست. در ادامه به چند شغل خانگی با سرمایه کم اشاره میکنیم.

بلاگری

در صدر لیست کارهای سایتی شو بلاگر بودن است، این شغل یکی از منعطف‌ترین شغل‌ها است که می‌توانید داشته باشید، پتانسیل درآمدی این شغل نامحدود است! و می تواند جز سودآورترین مشاغل خانگی قرار بگیرد.

این روش یکی از روش‌های عالی «درآمد منفعل» است بدین معنی که شما فقط با خوانده شدن مطلبتان درآمدزایی می‌کنید. وقتی که مردم به اندازه خوبی مطالب شما را بخوانند، برای شما درآمد خوبی حاصل می‌شود. میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ چه کارهایی میتوان با سرمایه کم انجام داد؟

یک بلاگر بین ماهی 30 میلیون تا 1.5میلیارد تومان درآمد دارد! برای بلاگر شدن از کجا باید شروع کنم؟ برای آشنایی مقاله «بلاگر (Blogger) چیست» و«ایده برای بلاگر شدن»را مطالعه نمایید.

نویسنده آزاد (Freelancer Writer)

برای رسیدن به جواب سؤال کار در منزل چی خوبه از خودتان بپرسید آیا شما نوشتن را دوست دارید؟

شما می‌توانید درآمد بسیار زیادی از نوشتن داشته باشید، این را از جایی می‌گویم که با تعدادی از نویسنده‌های حرفه‌ای محتوا در ایران کار می‌کنم و در مصاحبه که با آن‌ها انجام دادم متوجه شدم که حدود سالی 3 میلیارد تومان درآمد دارند و نویسندگی جزو تولیدات خانگی پر سود محسوب می شود، من هم در ابتدا این مسئله برایم باورش سخت بود.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟اگر شما به عنوان نویسنده تمام وقت کار کنید تقریباً بین 400 تا 800 میلیون تومان درسال می‌توانید درآمد داشته باشید.

تصحیح کننده (Proofreader)

این شغل نیز از آن شغل‌هایی است که در ظاهر درآمد آنچنانی ندارد ولی در اصل باید بگویم این شغل جزو کارهای خانگی پردرآمد دنیا و کسب و کار خانگی پر سود در ایران است. آیا شما غلط‌ها را در حین خواندن به راحتی می‌گیرید؟ یا اینکه وقتی غلط املایی می‌بینید ناراحت می‌شوید؟ اگر اینطور است بهتون توصیه می‌کنم به این شغل وارد شوید.

این شغل نیاز است و بسیاری از افراد در دنیا از آن‌ها بهره می‌برند، البته در حال حاضر این شغل برای زبان‌های خارجه در ایران بسیار کاربرد دارد و برای زبان فارسی کاربرد کمتری دارد.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ میانگین درآمد سالیانه این شغل حدوداً 500 میلیون تومان است.

حسابدار و دفتردار مجازی (Virtual bookkeeper)

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان به‌وسیله کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم راه اندازی کنید، دفتردار و حسابدار مجازی است، این روش چند سالی است که در ایران هم مرسوم شده است به این شکل که حسابدار و دفتر دار به طور مستقیم به محل مربوطه مراجعه نمی‌کند و از خانه و دفاتر خانگی به انجام این امور می‌پردازد.

این روش در ایران بعد از اینکه کل بیمه و مالیات به صورت تقریباً 100 درصدی آنلاین شده‌اند رواج بیشتری پیدا کرده است. دفتردار و حسابدار مجازی شغل بسیار خوب در جواب کار در منزل چی خوبه است و با داشتن تجربه حرفه ای در امور مالیاتی می تواند جز سودآورترین مشاغل خانگی باشد.

لازمه این روش ایجاد و یا داشتن اندکی تجربه و دانش حسابداری و دفترداری است و برای ایجاد شغل با سرمایه کم به کار می‌رود. میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ میانگین درآمد سالیانه این شغل حدودا 290 میلیون تومان است.

بدلیل تحریم‌ها این شغل در ایران در حال حاضر امکان‌پذیر نمی‌باشد و یا بسیار سخت است.

همانطور که می‌دانیم آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا است، شما با پیدا کردن یک معامله خوب و یک قیمت خوب کالا می‌توانید آن را در فروشگاه آمازون به فروش برسانید، این فروشگاه مسئولیت رساندن محصول شما به فروشنده را هم به طور کامل انجام می‌دهد، تا حدی دیجی‌کالا هم در ایران این کار را انجام می‌دهد.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ میزان فروش در این شغل بستگی به نیرو و توانایی شما در خرید خوب و تبحر شما دارد.

تدریس خصوصی

تدریس آنلاین به لطف سرعت زیاد اینترنت و تکنولوژی در حال رشد است و این روش یکی از بهترین روش‌هایی است که شما می‌توانید به درآمد خانگی برسید و از جمله شغلهای پردرآمد خانگی است.

اگر شما دانش تدریس و تجربه معلم بودن و درس دادن را در کارنامه خود دارید این روش جز یکی از روش‌های مرسوم کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم است، از تدریس ورزش آنلاین و زبان‌های خارجه گرفته، تا آموزش خیاطی و … این روش در ایران چند سالی است که رونق بیشتری گرفته است.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ از این روش، شما از ساعتی 40 هزار تومان تا ساعتی 500 هزار تومان می‌توانید درآمد داشته باشید.

مدیر شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام مارکتینگ جزو زندگی روزمره ما شده‌اند، مدیریت این شبکه‌ها هم جزو دغدغه‌های بسیاری از صاحبان کالا و خدمات و ارگان‌هاست، به همین دلیل این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم، بسیار مورد استقبال عمومی قرار گرفته است.

در حال حاضر اینستاگرام و تلگرام در ایران بیشتری مخاطب را در بین این شبکه‌های اجتماعی دارد و مدیران شبکه‌های اجتماعی اکثراً کسب و کار با سرمایه کم خود را از خانه مدیریت می‌کنند، پس اگر به دنبال شغلی هستید که از خانه و یا هر جای دنیا انجام دهید، مدیریت شبکه‌های اجتماعی را به شما می‌دهم.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ با توجه به حجم کار و تعداد اعضای شبکه اجتماعی که شما مدیریت می‌کنید مدیریت این شبکه‌ها از 1.5 میلیون تومان به ازای هر شبکه اجتماعی شروع می‌شود که در حقیقت شما می‌توانید درآمد سالیانه بین 180میلیون تومان تا 300 میلیون تومان را داشته باشید.

دستیار مجازی (Virtual Assistant)

اگر شما در زمینه ویرایش و نرم افزارهای گرافیکی متبحر هستید، هر مدیر شبکه اجتماعی به شما نیاز دارد، در ضمن مدیران شبکه‌های اجتماعی علاوه بر مطالب بالا به تحقیق کننده و مطلب پیدا کننده و همچنین به ویراستار و نویسنده هم احتیاج دارند، دستیار مجازی جزو کارهایی است که امروزه با حجم بالای درخواست مواجه است و با کمی تبحر می‌توانید در این زمینه به کسب درآمد از شغل خانگی خود بپردازید.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ میزان درآمد این روش بین سالی 200 میلیون تومان تا 400 میلیون تومان است.

رونویسی کردن (Transcripter)

رونویسی کردن به این معنی است که فایل‌های صوتی که گفته می‌شود را به صورت نوشتار تبدیل کنیم، این کار نیاز به حوصله زیادی دارد، این کار نیاز به نشستن طولانی مدت و توجه به همه جزییات دارد، اگر حوصله به اندازه کافی ندارید به سمت این کار نروید.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟

از این روش، شما از ساعتی 25 هزار تومان تا ساعتی 100 هزار تومان می‌توانید درآمد داشته باشید.

منشی مجازی جزو شغل‌هایی است که در یک سال اخیر بسیار در حال رشد کردن است، در تعریف این شغل می‌توانیم بگوییم که این منشی پاسخگوی تماس‌های وارده و چت‌های آنلاین است که این شغل بدلیل اینکه در حال حاضر تلفن‌های مجازی و همچنین سایت‌ها در حال رشد هستند این نوع خدمات در حال افزایش است.

در این شغل شما حداقل 30 ساعت در هفته لازم است کار کنید و بسته به سایت و کسب و کاری که با آن همکاری می‌کنید لازم است زمان خود را مدیریت کنید.میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟

میزان درآمد این روش هم از ساعتی 25 هزار تومان بسته به تراکم مشتری درکسب و کار تعیین می‌گردد.

مربیان زندگی و انگیزشی در ایران در چند سال اخیر رشد بی سابقه‌ای داشته است به همین دلیل سیل عظیمی از مردم به سمت این نوع کسب و کار کشیده شده‌اند و تعداد بسیار زیادی از همین راه در حال افزایش درآمد هستند، این نوع از کسب و کار بسیار می‌تواند جذاب باشد و علاوه بر اینکه به مردم هم کمک می‌کنید،

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ درآمد این نوع کسب و کار از ساعتی 150هزار تومان شروع می‌شود.

از جمله روش‌های ایجاد شغل با سرمایه کم ساخت فروشگاه آنلاین است .بهتر است بدانید رشد فروشگاه‌های آنلاین باعث شده است که بسیاری از فروشگاه‌ها تعطیل و یا درآمد آن‌ها بسیار کم بشود و این فرصتی است برای ساختن فروشگاه آنلاین و کسب و کارهای خانگی که با بستن قرارداد به فروش این فروشگاه‌ها کمک کنند و هم درآمدی برای آن‌ها و هم درآمدی برای خود ایجاد کنند.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ این کسب و کار خانگی با رستوران‌ها معمولا 15 درصد تا 23 درصد فروش و با سوپرها حدودا روی 5 درصد قرارداد می‌بندد.

طراح گرافیک (Graphic Designer)

طراح گرافیک یا همان (Graphic Designer)، یکی از کارهای خانگی پردرآمد  و جز مشاغل خانگی پرسود محسوب می‌شود. از کارهایی که این شغل می‌تواند انجام دهد این است که طراحی انواع لوگو و سربرگ و … را انجام می‌دهد، علاوه بر آن طرحی بنرها و بیلبوردها و …. را هم انجام می‌دهد و همچنین نظر دهی درباره تجربه کاربری (UX) وب‌سایت و طراحی و رنگ دهی‌ها را به عهده دارد.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ این کسب و کار در ماه از 5 میلیون تومان تا 25 میلیون تومان درآمد دارد.

این نوع همکاری، همراهی با آژانس‌های مسافرتی است، البته به صورت محلی و خانگی نه حضوری بدین معنی که آژانس‌های هواپیمایی از افرادی در خانه برای ایجاد فُرم‌های همراهی سفر خود استفاده می‌کنند و می‌توان به عنوان یک کسب و کار خانگی از آن استفاده کرد، یعنی شما در خانه خود میزبان افراد مطمئن خواهید بود و از این راه به کسب و درآمد می‌پردازید.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ درآمد آن از روزی 500 هزار تومان شروع می‌‎شود.

این کسب و کار خانگی هنوز نوپاست و شناخته شده نیست و رونق نگرفته است ولی در آینده ای نه چندان دور جز کسب و کارهایی خواهد شد که هر مجموعه و بیزینسی به آن نیاز پیدا خواهد کرد، ارزیاب به معنی ممیزی است، کسی که به بررسی شبکه های اجتماعی ، برندها ، فروشگاه‌ها و …. غیره می‌پردازد.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ میزان درآمد کنونی این روش مشخص نیست ولی در آینده به احتمال زیاد جزو 3 رده برتر درآمدزایی در کسب و کارهای خانگی خواهد بود.

کمبود دانش دیجیتال عمومی در مردم باعث شده است که محصولات، خصوصاً محصولاتی که با دانش دیجیتال مردم سروکار دارند نیاز به پشتیبانی مداوم و منظم داشته باشند. این پشتیبانی‌ها علاوه بر ایجاد درآمد خوب برای شرکت‌ها برای مردم هم بسیار کارآمد و مفید است.

حال این پشتیبانی را چه کسی انجام می‌دهد؟ این پشتیبانی به چه شکل باید انجام شود؟

در این‌جا باز هم بحث کسب و کارهای خانگی مطرح می‌شود و این شرکت‌ها و مؤسسات با جذب این افراد به پشتیبانی از محصولات خود می‌پردازند.

با توجه به تخصصی که گاهی این نوع پشتیبانی‌ها ممکن است نیاز داشته باشند از ساعتی 25 هزار تومان تا 100 هزار تومان متفاوت است.

طراح داخلی (Interior Designer)

اگر شما چشم خلاق و ایده پردازی دارید این شغل، جزو شغل‌هایی است که بسیار می‌تواند درآمد خوبی برای شما داشته باشد. البته دانش فوتوشاپ یا اتوکد هم در این زمینه بسیار کمک کننده است، این نوع کسب و کار که به طراح داخلی (Interior Designer) معرفی می‌گردد بسیار به حوزه آنلاین وارد شده است و می‌تواند آینده خوبی را برای شما فراهم کند.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ درآمد یک طراح داخلی از ساعتی 150 هزار تومان شروع می‌شود که کار پر درامد در خانه است.

یکی از شغل‌هایی که جدیداً در حال شکل‌گیری است و هنوز هم بسیار جای رشد دارد، مراقبت خانگی از بچه‌ها است، با توجه به اینکه بسیاری از مادر و پدران فرصت مراقبت دائمی از فرزندان خود را ندارند، بسیار می‌توانند مشتری شما باشند، این شغل خصوصاً برای بانوان و کسانی که تجربه مادری را دارند می‌تواند مؤثر باشد و از جمله کارهای پردرآمد خانگی است.

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ این کسب و کار از ساعتی 50 هزار تومان به ازای هر کودک شروع می‌شود.

آخرین کسب و کاری که به عنوان خانگی مطرح می‌کنیم عکاسی است، اگر شما به عکاسی خانوادگی علاقه دارید و وقایع را می‌توانید به خوبی ثبت کنید به شما این کسب و کار را پیشنهاد می‌کنم، این کسب و کار بسیار در ایران رونق گرفته است و از عکاسی مراسم عروسی گرفته تا عکاسی مراسم تولد و … و عکاسی برای کسب و کار های کوچک و خانگی برای استفاده در اکانت های شخصی. بوم کسب و کار عکاسی به چه صورتی است؟

میزان درآمد این کسب و کار خانگی پر سود با سرمایه کم چقدر است؟ درآمد این شغل با توجه حیطه شغلی متفاوت است و سالی حدود 150میلیون تومان تا 1.5 میلیارد تومان تنوع دارد.

کسب و کار خانگی مونتاژ شاید به نسبت برخی از کسب و کارهای خانگی که در این مطلب مشاهده کردید کمی عجیب و غریب به‌نظر بیاید اما بسیاری از همین شغل‌های عجیب و غریب درآمد بسیار بالایی دارند. کسب و کارهای خانگی مونتاژ یکی از همین کسب و کارهایی است که این روزها درآمد بسیار خوبی دارد.

جریان این کسب و کار خانگی مونتاژ از این قرار است که شما قطعات مختلف یک سیستم (مثلا کیس کامپیوتر) را تهیه می‌کنید و در منزل‌تان آن‌ها مونتاژ می‌کنید و با یک سود خوب آن را به مشتری می‌فروشید.

شما می‌توانید از طریق ساخت کانال یوتیوب و یا فعالیت مستمر در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، فیس‌بوک، و ..به تولید محتوا مشغول شوید و از این طریق کسب درامد کنید. از جمله کارهای تولید در منزل با سرمایه کم است.

با ساخت کانال یا شبکه‌های اجتماعی و انتشار فیلم‌های خود در زمینهٔ‌های تخصصی که در آن مهارت دارید مثل سفر و گردشگری، آشپزی، هنری، مادرانه، مراقبت از مو و پوست و بسیاری از زمینه‌های دیگر که بتواند سبب گسترش این محتواهای تولیدشده در رسانه‌های اجتماعی شود درامد زایی کنید.

تعداد زیادی از زنان وجود دارند که توانسته‌اند تنها از طریق کانال‌های خود در یوتیوب یا سایر فعالیت‌های خود در فضای مجازی به موفقیت دست یابند، و ماهانه ده‌ها هزار نفر از محتوای آن‌ها بازدید کنند. تمام آنچه شما نیاز دارید دوربین و امکان ویرایش فیلم‌ها است.

در آشپزخانه‌ات درآمد زایی کن

اگر استعداد پختن غذاهای خوشمزه را دارید، می‌توانید با پختن انواع مواد غذایی و فروش آن‌ها، از این استعداد در راه‌اندازی کار خانگی خود استفاده کنید. آشپزی در خانه جزو مشاغل تولید در منزل با سرمایه کم محسوب می شود که سود خوبی هم دارد.

این کار می‌تواند توسط قشر زنان شاغل که وقت تهیه غذا در خانه را ندارند و همچنین افرادی که غذای خانگی را به وعده‌های غذایی رستوران‌ها ترجیح می‌دهند، مورد استقبال قرار گیرد.

شما در کسب و کار کوچک خانگی می‌توانید با ایجاد صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی، و نمایش انواع غذایی که درست کرده اید و به مشتریان فروخته اید کسب درامد کنید.

این شغل به توانایی صبر و دانش بالایی در برخورد با کودکان نیاز دارد و اگر در خود این ویژگی‌ها را می‌بینید، می‌توانید مکانی را در خانه خود برای وقت گذراندن با کودکان آماده کنید. همچنین می‌توانید از طریق سایت‌های ارتباطی شغل خود را به مردم معرفی کنید. در ادامه تعداد زیادی شغل دیگر برای پاسخ به سوال کار در منزل چی خوبه معرفی کردیم.

کار در آموزشگاه‌های آنلاین زبان انگلیسی

با آغاز شیوع جهانی کرونا و عدم امکان خروج از خانه برای کارمندان به‌صورت موقت امکان دورکاری فراهم شد.خصوصاً آموزشکده‌ها و دانشگاه و مدارس نیز آموزش‌های خود را به‌صورت مجازی فراگرفتند.در این بین آموزشکده‌های زبان نیز بیکار ننشستند و شروع به جذب نیرو به صورت آنلاین و دورکاری نمودند. البته این شیوه کار کردن نیز از قبل در ایران وجود داشت ولی کرونا توانست باعث پیشرفت درزمینهٔ آموزش از راه دور در کشور گردید.

 محقق اینترنتی بودن یک کسب و کار کوچک خانگی محسوب می شود و بهتر است بدانید بسیاری از شرکت‌ها و بازاریابی‌ها به شخصی نیاز دارند که در انجام جستجوی اینترنتی کاملاً مسلط باشد و بتواند این کار را با بالاترین کیفیت و به شیوه‌ی دورکاری انجام دهد. محقق اینترنتی نیز جز مشاغل تولید در منزل با سرمایه کم است.

در این شغل شما تنها باید فایل های صوتی را تایپ نمایید و تولید در منزل با سرمایه کم را انجام دهید. شما بر اساس فایل صوتی مورد نظر و محتوای آن، به سخنرانی‌ها یا سمینارهای دانشگاه گوش خواهید داد و آن‌ها را به متن تبدیل خواهید کرد.

آنچه این کار را از سایر متمایز می‌کند این است که شما مجبور نیستید سر تایم خاصی کارتان را شروع کنید بلکه خودتان زمان مناسب کارتان را تعیین می‌کنید. در قسمت‌های بعدی این مطلب مشاغل خانگی دیگری برای پاسخ به سؤال کار در منزل چی خوبه معرفی کردیم.

اگر تجربه کار در سالن‌های زیبایی را دارید و از همه مهم‌تر به این کار علاقه‌مندید، این شغل می‌تواند مناسب شماست. تمام‌کاری که شما باید در راستای این شغل باید انجام دهید این است که صفحه خود را در فیس‌بوک یا اینستاگرام ایجاد کنید، عکس‌هایی از کارهای گذشته خود را در آنجا بارگذاری کنید و اعلام کنید که قادر به پذیرفتن مشتری در خانه‌ی خود می‌باشید و شغل پر درامد در خانه است.

 مترجمی یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای آقایان و خانم ها محسوب می شود درصورتی‌که تسلط کافی به دو یا چند زبان و توانایی ترجمه دقیق بین دو زبان را دارید، می‌توانید درخواست‌های ترجمه را از کارفرمایان دریافت کرده و از آنجا که تمایل به کار در خانه دارید از راه دور به انجام کارهای ترجمه مشغول گردید و تولید در منزل با سرمایه کم داشته باشید.

اگر در تمام طول زندگی خود در وجودتان استعداد و کششی نسبت به نویسندگی حس کرده اید اکنون فرصت مناسبی است تا آن را عملی نمایید و یک کار پردرآمد در منزل داشته باشید.شما می‌توانید در زمینه هایی چون نوشتن کتاب کودک، نوشتن کتاب‌های در ارتباط با روانشناسی و کمک به خود، رمان‌های عاشقانه و کتب آشپزی فعالیت نمایید.

اگر شما علاقه من در حوزه نویسندگی هستید تنها که نباید کتاب بنویسید، بلکه با مجلات و روزنامه ها نیز می‌توانید به فعالیت بپردازید. اگر شما هم به‌دنبال پاسخ به سوال کار در منزل چی خوبه هستید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید.

قبلاً اینطوری بود که اگر شخصی محصولی برای فروش داشت، باید مغازه اجاره می‌کرد و در انجا به کسب و کار فروش مشغول می‌شد اما دیگر این روزها می‌توانید هر چیزی را به هر کسی در دنیا بفروشید و بدین صورت راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را انجام دهید. فروشگاه آنلاین جز شغل های پردرآمد خانگی و در لیست کارهای سایتی شو است.

محصول شما می‌تواند شامل عسل ارگانیکی باشد که آن را در حیاط خانه خود به فروش می‌رسانید و یا کفش های دست‌دوزی که خودتان شخصاً آن را دوخته‌اید. شما می‌توانید هر چیزی را به صورت آنلاین در فروشگاه انلاین خود بارگذاری کرده و به فروش برسانید.

یک کتاب الکترونیکی بنویسید و منتشر کنید

اکنون که هرکسی می‌تواند اثر خود را به صورت آنلاین در سایت ها منتشر کند، این امکان برای همه فراهم شده است تا بتوانند در راستای شکوفاسازی استعداد های خود به خلق داستان‌ها، رمان‌ها و هر آانچه به آن علاقه‌مندند مشغول شوند. نوشتن یک کتاب الکترونیکی شاید بتواند نقطه عطفی در چاپ کتاب شما در آینده ای نزدیک باشد. در پاسخ به سؤال چه کاری خوبه که من انجام بدم توانایی های خود را بررسی کنید و یکی از شغل های پردرآمد خانگی که ما در این مقاله برای شما فراهم آوردیم استفاده کنید.

اگر اشتباهات باعث می‌شود نتوانید از آنچه می‌خوانید لذت ببرید و همچنین اصطلاحات نابجا شما را دیوانه می‌کند، ویرایش یا تصحیح بهترین کار خانگی برای شما محسوب می‌شود. این کار بیشتر از هر چیزی به یک چشم تیزبین نیاز دارد و گرچه داشتن مدرکی هرچند مرتبط نیز می‌تواند به بهتر عمل کردن شما در این شغل کمک کند. ویرایش و تصحیح مطالب نیز جز کار پردرآمد در منزل است.

صنایع دستی خود را بفروشید

صنابع دست ساز می‌توانند قشنگترین هدیه‌های روز تولد یا هر مناسبت دیگری باشند. خواه این محصولات شلوارهای بافتنی باشند، خواه هم چمدان های چکش کاری شده و یا کوره های سفالی نقاشی شده، شما می‌توانید با ارائه ی کارهای باکیفیت و زیبای دست ساز و آپلود عکس از انها در شبکه هاب مجازی و امکان سفارش انلاین به درامد قابل توجهی برسید.هزینه‌ی این اقام دست ساز را می‌توانید بر حسب قیمت مواد اولیه و میزان زمانی که صرف ساخت آن قیمت گذاری کنید.

طراحی تی شرت ترکیبی خاص از طراحی، خلاقیت، اصالت و دانش گرافیک می‌باشد. بهترین طرح‌های تی شرت نه تنها باعث زیباتر به نظر رسیدن تیشرت می‌شوند، بلکه باعث می‌شوند تا فرد چیزی را در مورد خودش آن هم تنها با کمک طرح روی تیشرتش اعلام کند تا جهانیان ببینند.در صورت اینکه تجربه انجام این کار را دارید این شغل می‌تواند یکی از بهترین کارهای ممکن در خانه برای شما باشد.

ادمین و مدیر رسانه های اجتمایی

این کسب و کار خانگی شغلی مطمئن برای پاسخ به سوال کار در منزل چی خوبه است. پیدا کردن این شغل و کسب درامد از آن در خانه می‌تواند کار راحتی باشد. مدیریت حساب‌های شبکه های اجتماعی در واقع از شغل‌هایی محسوب می‌شود که هر تجارتی به ان نیاز دارد و می‌تواند کار خوبی در زمینه‌ی مشاغل خانگی باشد. در این شغل شما می‌بایست توانایی برقراری ارتباط با مشتریان و مراجعه کنندگان انلاین را داشته باشید تا باعث از دست دادن مشتری نگردید.

کار در خانه در زمینه‌ی بهینه سازی موتورهای جستجو، اکسیژن هر وب سایت در اینترنت محسوب می‌شود. اگه بدنبال یک شغل پر درامد در خانه و آمده دار از طریق دورکاری و کار در خانه می‌گردید این شغل می‌تواد بسیار مناسب باشد. بهینه سازی سئو می‌تواند باعث پیشرفت و ارتقاء یک تجارت شود، زیرا این روزها همه از اینترنت برای یافتن همه چیز استفاده می‌کنند.

این روزها، داشتن اطلاعات و سابقه کار در زمینه‌ی بهینه سازی موتور جستجو بلیطی طلایی محسوب می‌شود و اگر در این زمینه مهارت پیدا کردید می‌توانید امیدوار باشید که هیچ‌وقت بیکار نمی‌مانید، زیرا امروزه دیگر همه‌ی مشاغل در حال راه اندازی وبسایت شخصی تجارت خود می‌باشند و به همچین خدماتی نیاز دارند.

داشتن همچین شغلی و انجام دادن و کسب درامد از طریق آن در خانه می‌تواند شغلی بسیار خوب و پر درامد باشد. این شغل نوعی بازاریابی تلفنی است و داشتن تجربه و اطلاعات کافی در زمینه ی مذاکره موفق می‌تواند روی کسب درامد شما تأثیرات مثبتی بگذارد.

اگر صدایی خوب، واضح، شیوا، رسا و مهارت کامل در زمینه ی صداپیشگی را دارید این شغل می‌تواند برای شما در خانه بسیار مناسب باشد. نویسندگان بهترین کتاب‌ها و حتی شرکت‌ها به انواع صداپیشگان نیاز دارند تا بتوانند کتابهای الکترونیکی را به کتابهای صوتی تبدیل کنند و یا برای فیلم های آموزشی به صدا پیشگان و صداگذاران نیاز دارند.

مشاوره کنکور و یا دانشگاه

مشاوره کنکور یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای آقایان و خانم‌ها محسوب می شو که در آن شما می‌توانید در خانه خود و تنها از طریق تلفن همراه به داوطلبان کنکور برنامه درسی و مطالعاتی بدهید و آنها و والدینشان را با شیوه‌ی صحیح مطالعه و … آشنا کنید. البته فراموش نشود که کار کردن در این زمینه نیازمند داشتن آگاهی و اطلاعات قبلی در خصوص مشاوره تحصیلی است.

از انجایی که بیش از 80٪ از کارآفرینان و صاحبان مشاغل کوچک تصوری از نحوه انجام کارهای مرتبط با حسابداری خود ندارند و علاقه‌ای به یادگیری نیز نشان نمیدهند اینجاست که شما باید وارد عمل شوید. اگر گواهینامه یا مدرک تحصیلی مربوط به حسابداری دارید، می‌تواند پوینت مثبتی برای دریافت این کار بصورت خانگی برای شما باشد و یکی از بهترین کارهای مشاغل خانگی محسوب می‌گردد.

یک استارت آپ راه اندازی کنید

کارآفرینی در منزل با سرمایه کم امکان پذیر است ؟ این مورد کار می‌تواند بسیار آسان به نظر برسد، اما همانطور که در صورت مشورت گرفتن، هر کارآفرینی به شما خواهد گفت، در راه اینکار باید بسیار تلاش کنید و اصلاً کار راحتی نیست. اما اگر به این زمینه علاقه دارید می‌توانید آنچه را که همیشه می‌خواستید عملی کنید.

قبل از دست به کار زدن بهتر است بصورت جامع در این زمینه تحقیق کنید، و با افرادی که تجربه اینکار را دارند و می‌توانند شما را در این راه یاری کنند تماس بگیرید.

آموزش موسیقی بصورت آنلاین

تعداد کودکانی که مایل به فراگیری و گذراندن آموزش های موسیقی هستند زیاد است و همچنین به همان اندازه بزرگسالان نیز تمایل دارند که یک ساز را یاد بگیرند. فعالیت در این کار یکی از بهترین کارهای موجود در مشاغل خانگی می‌باشد، زیرا شما علاوه بر اینکه کار مورد علاقه تان را انجام می‌دهید بلکه در ازای آن پول هم دریافت می‌کنید در حالی که حتی لازم نیست از خانه‌ی خود خارج شوید.

این حرفه خاص یکی از سریع رشدترین و پر تقاضاترین مشاغل خانگی خصوصا برای زننن می‌باشد. این کار به طور معمول از طریق یک مرکز تلفنی انجام می‌شود، و شرکت‌ها به دنبال متخصصانی هستند که مهارت‌های ارتباطی و رایانه ای کافی داشته باشند و بصورت تمام وقت یا پاره وقت به ارائه خدمات به مشتریان بپردازند.

خیلی‌ها اعتقاد دارند که این شغل می‌تواند برای زنانی که مایلند درامد قابل توجهی از طریق کار در خانه کسب کنند، بسیار مناسب است. بسته بندی در خانه می‌تواند به دوش شیوه ی دستی و یا ماشینی انجام گردد.

شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف به بسته‌بندی در زمینه های متفاوتی چون کار در منزل بسته بندی دارو، بسته بندی مدادرنگی، بسته بندی جوراب و … نیاز دارند و به دنبال اشخاصی می‌باشند ک بتوانند این کار ها را بصورت دورکاری و در خانه خود انجام دهند.

شما به عنوان یک دستیار مجازی باید کارهای ساده‌ای مانند ورود داده، تایپ مکالمات، انجام تحقیقات، انجام کارهای مرتبط با فتوشاپ، برنامه ریزی و حسابداری را بلد باشید.

برای یافتن چنین شغلی می‌توانید با تعریف تخصص خود و ارائه آن در یکی از سایت‌های فریلنسری شروع کنید. هرچه مجموعه مهارت‌های شما گسترده‌تر و باکیفیت‌تر باشد، به احتمال زیاد می‌توانید در این زمینه کار پیدا کنید و از این نوع کار آنلاین امرار معاش نمایید. این شغل نیز پاسخ مناسبی به سؤال کار در منزل چی خوبه است.

بیمه صنعتی است که تعداد زیادی از افراد را از راه دور به خدمت می‌گیرد و جزو مشاغل خانگی پرتقاضا و شغل پردرآمد با سرمایه کم برای آقایان محسوب می‌گردد. وظایفی که می‌توانید از این شرکت به‌صورت دورکاری در بافت کنید عبارت‌اند از تعهدات بیمه، مدیریت پرونده‌ها، نمایندگان بیمه و همچنین مشاغل مرتبط با IT و مدیریت پروژه. درحالی‌که بسیاری از شرکت‌های بیمه این موقعیت‌ها را مستقیماً به‌عنوان کاری در منزل استخدام می‌کنند، برخی دیگر ممکن است به‌صورت حضوری یا دورکاری نیمه‌وقت ارائه دهند.

اگرچه کار در خانه معمولاً با رشته پزشکی ارتباط ندارد، اما تعداد شگفت‌انگیزی از مشاغل پزشکی را می‌توان در خانه انجام داد. مشاغل شامل رونویسی پزشکی، کدگذاری پزشکی و پرستاری مجازی است.

حتی برخی از داروسازان در خانه مشغول بررسی نسخه‌ها، نظارت بر نقل و انتقالات از داروخانه‌ای به داروخانه دیگر و ارائه مشاوره در مورداستفاده از داروها هستند.همچنین بسته‌بندی دارو یکی دیگر از شغل‌های خانگی مرتبط درزمینهٔ پزشکی است. این شغل نیز پاسخ مناسبی به سوال کار در منزل چی خوبه و از جمله شغل های پردرآمد بدون سرمایه در منزل است.

بسیاری از شرکت‌های فعال درزمینهٔ ی رسانه، بازاریابی و تبلیغاتی عکاسی، کارهای طراحی گرافیکی، تصاویر و سایر موارد مشابه به هنرمندان وابسته هستند. شما احتمالاً برای استخدام شدن به‌صورت دور کار و یا خانگی باید در ابتدا نمونه کارهای مربوط به پروژه‌های قبلی خود را نشان دهید، بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای گرفتن چنین کاری حتماً از قبل یک کار مفید در پرونده خود داشته باشید.

این شغل نیز پاسخ مناسبی به سؤال کار در منزل چی خوبه است. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری، به نویسندگان برای تهیه مقاله‌های خبری، ایجاد محتوا و ایده‌های خلاقانه‌ای که صفحات وب‌سایت‌های اینترنتی را پر می‌کند نیاز است و اگرچه بسیاری از سایت‌های بزرگ دارای نویسندگان ثابت داخلی هستند، اما تعداد زیادی از آن‌ها محتوای خود را با استفاده از نویسندگان مستقل و سازندگان محتوا پر می‌کنند.

دکمه ‌دوزی و بافتنی (کار در منزل با دکمه)

این روزها دوباره‌کارهای دستی مانند دکمه دوزی یا بافتنی در حال محبوب شدن می‌باشند. انجام این کارها در خانه به‌عنوان یک منبع درآمد خانگی می‌‌ تواند انتخاب بسیار مناسبی برای خانم‌ هایی باشد که به کارهای تزیینی علاقه‌ مند هستند. حسن این کار در این است که به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد برای مثال درزمینهٔ بافتنی شما تنها به یک کاموا و میل بافتنی نیاز دارید و برای دکمه‌دوزی نیز در بسیاری از موارد شرکت موردنظر که با آن‌ها قرارداد بسته‌اید دکمه‌های موردنیاز را به شما می‌دهد.

در ادامه تعداد زیادی شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها معرفی شده است. در حقیقت این شغل نیز پاسخ مناسبی به سوال کار در منزل چی خوبه است.

 •     زیرنویس فیلم‌های خارجی
 •     تعمیر برخی قطعات الکترونیکی
 •     دوخت رویه مبل
 •     دوخت لباس زنانه
 •     مزون خانگی
 •     طراحی قاب موبایل
 •     قالی‌بافی
 •     رنگ‌آمیزی مبلمان و برخی مصنوعات
 •     فروش سبزی پاک‌کرده
 •     دوخت پرده
 •     ساخت عروسک
 •     طراحی روبالشی
 •     دوخت ترمه
 •     میناکاری
 •     فعالیت در برخی ارزهای دیجیتال
 •     تدریس خیاطی
 •     آب‌لیمو‌گیری
 •     ساخت رب گوجه فرنگی
 •     تعمیرفرش آسیب‌دیده
 •     تابلو نقاشی
 •     گلدوزی
 •     ساخت گلدان
 •     پرورش گیاه تزیینی
 •     پرورش ماهی
 •     پرورش گیاه‌خواران گوشت‌خوار
 •     رنگ کردن ظروف سفالی
 •     ساخت کوبلن
 •     خاتم کاری
 •     ساخت کوسن
 •     دوخت روکش مبل
 •     تزیین سالاد برای مراسمات
دکمه بازگشت به بالا