۴٣ بیمارستان در فلسطین طی ۵٠ سال گذشته در اثر حمله تخریب شده است

تیتر اول/خراسان رضوی دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: در طول ۵٠ سال گذشته ۴٣ بیمارستان در فلسطین در اثر حمله تخریب شد و  ۱۱۲۹ نفر در حادثه تروریستی و تعرض به بیمارستان جان باختند.

حسینعلی شهریاری شب گذشته در ضیافت شهردار با خیرین سلامت کشور، ضمن تسلیت در خصوص شهادت زنان و کودکان غزه در حمله بمباران به بیمارستان، اظهار کرد: در طول ۵٠ سال گذشته ۴٣ بیمارستان در اثر حمله تخریب شد و ۱۱۲۹ نفر در حادثه تروریستی و تعرض به بیمارستان جان باختند. اما ۱۱۰۰ کودک، مادر، کادر درمان را در یک شب به خاک و خون کشیدند. امیدوارم هر چه سریعتر نابودی این رژیم صهیونسیت را ببینیم.

وی ضمن تشکر از تمام کسانی که این محفل را برگزار کردند، گفت: تصمیم گرفتیم در مراسمی از خیرین حوزه سلامت تجلیل کنیم. اینها کسانی هستند که حاضر نبودند، نامی از آنها برده شود و به اصرار ما در این مراسم شرکت کردند.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: ۶ نفر از خیرین که در این مراسم شرکت کرده‌اند، از آمریکا آمده‌اند و این راه طولانی را طی کردند تا در کنار ما باشند. آنها در طول دوران کرونا در حوزه سلامت کمک‌های شایانی به ما داشتند. البته خیرین زیادی هستند که به صورت ناشناس به ما کمک می‌کنند.

حاشیه شهر مشهد نیاز جدی به شما خیرین سلامت دارد

محمدرضا قلندر شریف، شهردار مشهد نیز در این مراسم اظهار کرد: مگر می‌شود از مظلومیت مردم فلسطین و از جنایت‌های رژیم منحوس، کودک‌کش و نسل‌کش صهیونیستی صحبتی نکرد، این رژیم جنایت‌هایی را مرتکب می‌شود که در تاریخ همانند ندارد.

وی با اشاره به حمله این رژیم به بیمارستانی که اکثر زنان و کودکان در آنجا بستری بودند، افزود: بیش از ۱۰۰۰ نفر در این حمله به شهادت رسیدند، امروز هم این رژیم به مدرسه‌ای که مردم به آنجا پناه برده بودند، حمله کرد و باز هم صدها نفر شهید شدند، تمام این خون‌هایی که ریخته می‌شود نویدبخش پیروزی جبهه مقاومت است و خداوند این نوید را داده است.

شهردار مشهد ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمانده کل قوا، ۸ سال پیش نوید پیروزی جبهه مقاومت و نابودی رژیم صهیونیست را حداکثر تا ٢۵ سال بعد را دادند و ما انشالله به زودی شاهد نابودی این رژیم صهیونیستی هستیم.

قلندر شریف تاکید کرد: در محضر شما نمی‌توان از خیری و نیکوکاری گفت، زیرا شما در قله کار خیر و نیکوکاری ایستاده‌اید و ما قدردان شما هستیم، مدیریت شهری در شهرها درگیر موضوعات متنوعی است، توسعه شهرها باید پایدار باشد هر چند غفلت‌هایی در دهه‌های قبل وجود داشته است، اما اکنون باید توسعه شهرها در همه حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سلامت، اقتصادی، محیط زیست و… اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه وجه مشترک ما با شما این است که ما نیز در مدیریت شهری در حوزه سلامت وظایفی را برعهده داریم، ادامه داد: مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف خدمت می‌کند و بایستی همراهی و همدلی همه زائران و مجاوران را داشته باشد و ما نیز نگاه ویژه به این موضوع داریم.

قلندر شریف تصریح کرد: مدیریت شهری مشهد در حوزه خیرین در بخش شهری مجمع خیرین شهریار را راه‌اندازی کرده است و هدف این مجمع اجرای پروژه‌های شهری به خصوص در حاشیه شهر است، حضور شما در مشهد در حوزه خیرین شهریار علاوه بر حوزه سلامت می‌تواند به ما کمک کند تا کارهای خوبی انجام دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وی با اشاره به این موضوع که خیرین در تاریخ کشور همیشه حضور پررنگی داشتند و جزو محبوب‌ترین و امین مردم بودند، تاکید کرد: دست شما را در ارائه و اجرا پروژه‌های شهری به گرمی می‌فشاریم و ما نیز با شما مشارکت خواهیم کرد. امیدواریم دعوت ما در مجمع خیرین شهریار در حوزه مدیریت شهری و سلامت پذیرا باشید، حاشیه شهر مشهد نیاز جدی به شما خیرین سلامت دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا