بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

یک حمام دل چسب با نمک حمام پرله سوآ

به گزارش رکنا، خوابیدن در (اپسوم) می تواند تا حد زیادی میزان منیزیم بدن را افزایش دهد و به طور همزمان موجب کاهش هورمون استرس شود. کافی است وان را با آب گرم پر کنید و یک تا 3 پیمانه نمک اپسوم را در آن بریزید. می توان نصف پیمانه جوش شیرین و چند قطره روغن اسانس نیز اضافه کرد. سپس به مدت 15 دقیقه در این وان بخوابید و در آخر با آب تمیز دوش بگیرید.

فواید بسیار زیاد است و افرادی که تاکنون از این حمام استفاده نکرده‌اند، بدون شک با فواید آن آشنایی زیادی ندارند. بدون شک شما زمانی که یک روز خسته کننده را سپری می‌کنید، مایل هستید تا خستگی‌های خود را به طور کامل از بین می‌برید. حمام نمک خستگی‌های بدن را به طور کلی از بین می‌برد و به همین دلیل باید بدانید یکی از مهم ترین فواید نمک حمام این است که خستگی‌های بدن را به طور کلی از بین می‌برد. برای اینکه آشنایی شما با فواید نمک حمام بیشتر شود در ادامه برخی از مهم ترین مزیت‌های آن را بیان می‌کنیم تا اطلاعات شما در این مورد بیشتر شود.

نمک حمام چیست؟

اصطلاح حمام به مواد حلال در آب گفته می‌شود که شامل مواد معدنی جامد و مناسب برای استحمام است. فواید نمک حمام حمام نمک خستگی‌های بدن را به طور کلی از بین می‌برد و به همین دلیل باید بدانید یکی از مهمترین فواید نمک حمام این است که خستگی‌های بدن را به طور کلی از بین می‌برد.

این مواد معدنی جامد معمولاً از سولفات منیزیم، گوگرد، کلرید سدیم (نمک طعام)، جوش شیرین (بی کربنات سدیم)، بوراکس و غیره تشکیل شده اند که به تمیزی بیش تر کمک کرده، استحمام را دلپذیرتر کرده، پاک کننده مواد آرایشی بوده و فواید پزشکی دارند که با توجه به خواص مواد معدنی طبیعی موجود در چشمه های آب گرم تولید می‌شوند.

معمولا به نمک حمام رنگ، اسانس و روغن اضافه میشود و در طول استفاده کف کرده، حالت جوشان به خود می‌گیرد. نمک های حمام به عنوان روشی آسان و ارزان برای درمان بیماری های روحی و جسمی مورداستفاده قرار می‌گیرند، این نمک ها به راحتی در آب گرم حمام حل می‌شوند و از دیرباز برای کاهش درد و استرس به کار برده می‌شدند.

نمک حمام دارای خواص زیر است:

تسکین درد عضلات و مفاصل

لایه بردار، از بین برندن سلول های مرده، بازسازی سلول های جدید

جوان کننده

شاداب کننده

مرطوب کننده

نرم کننده

روشن کننده

از بین برنده بوی بد بدن و بهره مندی از رایحه های ملایم و خوشایند در طول استفاده

احساس آرامش

از بین برنده درد

و از بین برنده تیرگی و کبودی پوست

نمک های حمام به عنوان روشی آسان و ارزان برای درمان بیماری های روحی و جسمی مورداستفاده قرار می‌گیرند

معرفی فواید نمک حمام

نمک حمام ماده ای است که استحمام را دلپذیر می کند. همانطور که بیان نمودیم فواید نمک حمام بسیار زیاد است و برخی از این فواید موجب می شود که افراد زیادی از آنها استفاده نمایند. برخی از مهمترین فوایدی که در نمک حمام وجود دارد عبارت می‌باشد از :

۱. ریلکس کننده

یکی از مهمترین فواید نمک حمام که بسیاری از افراد این ویژگی آن را دوست دارند این است که ریلکس کننده می‌باشد، شما باید بدانید که آرامش بخش بودن این حمام و خاصیت ریلکس کننده آن از جمله اصلی‌ترین ویژگی‌هایش به شمار می‌رود و افراد زیادی این ویژگی حمام را می‌پسندند.

از آنجایی که میزان منیزیم در نمک بسیار زیاد است عضلات را به خوبی نرم می‌کند تا منبسط شوند و همچنین باید بدانید در خون رسانی به بدن و گردش خون نقش بسیار مهمی دارد.

حمام شما اگر با آب داغ و نمک باشد، گرفتگی عضلات تان را به خوبی از بین می‌برد و درد فیزیکی را هم کاهش می‌دهد، بر این اساس کسانی که بعد از خستگی کار می‌خواهند خستگی خود را از بین ببرند انتخاب حمام نمک و فواید نمک حمام برای آنها بهترین انتخاب می‌باشد.

۲. سم زدا

یکی دیگر از فواید نمک حمام این است که سم‌هایی را که در بدن وجود دارد را از بین می‌برد. در واقع شما باید بدانید که این روش ازجمله روش‌های درمانی به شمار می‌رود و به همین دلیل بسیاری از پزشکان این روش را به عنوان روشی برای از بین بردن سموم بدن شناخته‌اند.

پوست شما یکی از مکان هایی می‌باشد که توسکین زیادی را جمع آوری می‌کند و این توسکین ها همان سموم بدن می‌باشد که در اثر فعل و انفعالات در بدن به وجود می آید. یکی از بهترین راه های از بین بردن سموم بدن استفاده از حمام نمک می‌باشد، شما می توانید وان را پر آب کنید و در آن نمک آب گرم و نمک بریزید تا از این فواید نمک حمام هم استفاده کرده باشید.

۳. بهبود پیدا کردن عملکرد آنزیم های بدن

از دیگر فواید نمک حمام این است که می‌تواند به عملکرد آنزیم‌های بدن شما کمک بسیاری کند. شما باید بدانید که آنزیم ها نقش بسیار مهمی در نگهداری کردن از سلول‌های بدن دارند و میزان فعالیت هایی که بین سلول ها وجود دارد را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد.

زمانی که مواد معدنی بدن شما کم شود، امکان دارد که بدن تان دچار مشکلات عضلانی و عصبی شود، به همین دلیل باید به بدن خود مواد معدنی برسانید. بسیاری از پزشکان بر این باور می‌باشند که اگر بدن شما کمبود مواد معدنی دارد، می توانید از طریق فواید نمک حمام منیزیم نمک را دریافت کنید و از طریق پوست به بدن خود برسانید.

۴. تنظیم کننده هورمون ها

منیزیم که در نمک وجود دارد دارای فواید بسیار زیاد دیگری هم نیز می‌باشد، در واقع باید بدانید از دیگر فواید نمک حمام این است که هورمون‌های بدن را به خوبی تنظیم می‌کند. خواب راحت شما و تنظیم شدن ضربان قلب تان به این فایده نمک باز می‌گردد. همچنین باید بدانید علاوه بر اینکه هورمون‌های بدن شما تنظیم می‌شود میزان قند خون‌تان هم تا حد بسیار زیادی تنظیم می‌گردد.

درواقع یکی از نکاتی که بسیار مهم است و باید به آن توجه داشته باشید این است که، تنها نباید به دلیل منیزیم موجود در نمک به سراغ حمام نمک بروید، بلکه گوگرد موجود در نمک هم در این امر نقش بسیار زیادی دارد و می‌تواند فعالیت‌های شیمیایی بدن را تنظیم کند.

۵. از بین برنده التهاب و حساسیت پوست

برخی از افرادی که پوست حساسی دارند و یا پوست آنها بیش از حد ملتهب می‌شود باید بدانند که می‌توانند از فواید نمک حمام در این مورد استفاده کنند. التهاب و قرمزی که در پوست به وجود می‌آید برای بسیاری از افراد آزاردهنده است و باید روشی را برای درمان آن انتخاب کنند.

استفاده از نمک حمام در این امر نقش بسیار مهمی دارد و شما می‌توانید مقداری نمک در وان حمام خود بریزید و به خوبی آن را با آب گرم پر کنید، دقت داشته باشید که این آب باید گرم باشد، در غیر این صورت دانه های نمک در آب حل نمی‌شود. اگر 20 دقیقه در وان حمام نمک بمانید، التهاب، اگزما و حساسیت پوست شما از بین می‌رود و یا کاهش پیدا می‌کند.

۶. لایه برداری پوست

از دیگر فواید نمک حمام که می‌توانید از آن استفاده کنید، این است که، این حمام به عنوان لایه بردار به بهترین نحو ممکن می‌تواند عمل کند. اگر شما از آن دسته افرادی می‌باشید که می‌خواهند از یک لایه بردار مناسب برای پوست خود استفاده کنند، باید بدانید نمک حمام بهترین گزینه ای می‌باشد که می‌توانید آن را انتخاب کنید.

اگر شما در وان حمام نمک خود مقداری روغن بادام هم اضافه کنید تاثیر آن بسیار بیشتر می‌شود، شما در حین حمام باید این آب را به آرامی روی بدن خود بکشید. خون رسانی به بدن شما با این حمام بسیار بهبود پیدا می‌کند و خواص گوگرد و منیزیم در این حمام موجب می‌شود که لایه‌های مرده در پوست شما از بین برود.

۷. روشن کننده پوست

همانطوری که بیان نمودیم یکی از فواید نمک حمام لایه برداری پوست می‌باشد، بنابراین زمانی که پوست شما لایه برداری مناسبی داشته باشد، پوست بسیار روشن تر و زیباتر می‌شود.

برخی از افراد که رنگ پوست‌شان گندمی می‌باشد باید بدانند که رنگ پوست آنها با این نمک از بین نمی‌رود و سفید تر نمی‌شود، ولی زمانی که لایه های چربی و یا آلودگی روی پوست شما وجود داشته باشد، منیزیم موجود در نمک حمام موجب می‌گردد پوست شما روشن تر شود و تمامی چربی ها و آلودگی های روی پوست را از بین ببرد.

نمک حمام از دیگر فواید نمک حمام که می‌توانید از آن استفاده کنید، این است که، این حمام به عنوان لایه بردار به بهترین نحو ممکن می‌تواند عمل کند.

۸. از بین برنده درد

همه ما به خوبی می‌دانیم که آب گرم تاثیر بسیاری در درمان دردهای عضلانی بدن دارد، و به همین دلیل بهتر است که بسیاری از افراد از حمام آب گرم استفاده می‌کنند تا دردهای عضلانی بدن خود را کاهش دهند. اکنون باید بدانید اگر به آب گرم مقداری نمک اضافه کنید تاثیر آن در از بین بردن درد بسیار بیشتر است، چرا که منیزیم و گوگرد موجود در نمک دردهای را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

بیشتر کسانی که سن زیادی دارند و به دردهای عضلانی دچار می‌شوند، به دنبال بهترین راه برای درمان دردهای عضلانی خود هستند می‌توانند از فواید نمک حمام استفاده نمایند.

۹. شاداب کننده

شاداب کردن پوست از دیگر فواید نمک حمام به شمار می‌رود که شما می‌توانید از این مزیت نمک حمام هم استفاده کنید. شادابی پوست در روحیه شما هم تاثیر بسیاری می‌گذراد و به همین دلیل شما باید اگر به شادابی پوست خود اهمیت می‌دهید از نمک حمام استفاده کنید.

بسیاری از خانم ها و آقایانی که پوست تمیز و شادابی دارند از حمام نمک استفاده زیادی می‌کنند و به افراد دیگر هم این حمام را توصیه می‌کنند و به همین دلیل است که بسیاری از افراد هم از حمام نمک استفاده می‌کنند.

 

دکمه بازگشت به بالا