اقتصادی

کدام صنایع کانادا بیشترین آمار اشتغال را دارند؟

کانادا در ماه آوریل ۹۰ هزار شغل ایجاد کرد و نرخ بیکاری در ۶.۱ درصد ثابت باقی ماند.

به گزارش تیتر اول، بر اساس آمار رسمی منتشر شده اداره آمار کانادا، اشتغال کانادا در ماه آوریل ۹۰هزار نفر یا ۰.۴ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت.

با این حال نرخ بیکاری، در این بازه زمانی بدون تغییر در ۶.۱ درصد باقی مانده است.

افزایش اشتغال در ماه آوریل در چندین صنعت پراکنده شده است که در راس آنها خدمات علمی و فنی با افزایش ۲۶هزار نفر، خدمات اقامتی و غذایی با ۲۴ هزار نفر و سپس مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های اجتماعی با ۱۷هزار مورد قرار گرفتند.

اداره آمار کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد: کل ساعات کار در ماه آوریل ۰.۸ درصد افزایش یافت و در مقایسه با ۱۲ ماه قبل ۱.۲ درصد صعود کرد.

میانگین دستمزد ساعتی در ماه آوریل ۴.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که به دنبال نرخ رشد سالانه ۵.۱ درصدی در ماه مارس بود.

نرخ مشارکت نیروی کار که نسبت جمعیت شاغل است، در ماه آوریل با ۰.۱ درصد افزایش به ۶۵.۴ درصد رسید که اولین افزایش از ماه ژوئن ۲۰۲۳ است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا