جامعه

پیرترین پزشک جهان که هنوز طبابت می‌کند!

هوارد تاکر که اکنون 100 سال دارد، هر روز هفته از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر به بیماران خدمات می دهد. حتی مدت کوتاهی پس از صدمین سالگرد ابتلا به کووید-19 نیز او را از کار کردن باز نداشت!

به گزارش تیتر اول، فاراد او نوشت: “در 26 فوریه، هاوارد تاکر (آمریکا، متولد 10 ژوئیه 1922) با سن 99 سال و 231 روز به عنوان مسن ترین پزشک شاغل جهان معرفی شد. هاوارد که اکنون 100 سال دارد، هر روز هفته از ساعت 9 به بیماران خدمات می دهد. : 00 تا 18:00 حتی ابتلا به کووید-19 در مدت کوتاهی پس از تولد 100 سالگی او را از کار منع نکرد.

درباره هاوارد تاکر

داستان هاوارد در کلیولند، اوهایو، ایالات متحده آمریکا آغاز می شود. او در سال 1922 به دنیا آمد و با پدر و مادر و یک برادرش زندگی می کرد. دوران کودکی او مصادف با رکود بزرگ سال 1929 بود. هوارد می‌گوید: «والدینم تا آنجا که می‌توانستند از من و برادرم محافظت کردند و برای تأمین ما بسیار فداکاری کردند».

والدینش او و برادرش را تشویق کردند که به دنبال علایق خود باشند و هوارد به موسیقی علاقه مند بود. ویولن می نوازد و تصور می کند اگر دکتر نمی شد موسیقی را به صورت حرفه ای دنبال می کرد. با این حال، در دوران دبیرستان، هاوارد تصمیم گرفت که می خواهد حرفه پزشکی را دنبال کند و در دانشگاه ایالتی اوهایو برای مدرک کارشناسی ثبت نام کرد.

هاوارد پس از تحصیل، در طول جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی ایالات متحده نام نویسی کرد و سپس به عنوان رئیس بخش اعصاب در ناوگان اقیانوس اطلس در طول جنگ کره در دهه 1950 خدمت کرد.

زندگی خانوادگی

هاوارد مربی عصب شناسی در موسسه عصبی نیویورک / مرکز پزشکی کلمبیا شد. در آن زمان او استادیار دانشگاه کلیولند بود و هر هفته بین این دو شهر رفت و آمد داشت.

با این حال، دوران هاوارد در مؤسسه اعصاب نیویورک به چیزی بیش از حرفه او کمک کرد. بلکه در آنجا با همسرش آشنا شد. آنها در سال 1957 در وایت پلینز، نیویورک ازدواج کردند. اندکی پس از ازدواج، هاوارد و همسرش سو به کلیولند نقل مکان کردند و صاحب چهار فرزند شدند.

نکات برجسته شغلی

هاوارد در طول زندگی حرفه ای خود روی بسیاری از موارد و تشخیص های نادر کار کرده است. از جمله پرونده “زیبای خفته” در سال 1960. دو بیمار جوان چند ماه در کما بودند. حدود 20 پزشک نتوانستند علت بیماری را تشخیص دهند تا اینکه این پرونده پزشکی برای هاوارد آورده شد. او و همکارانش بیماران را معاینه کردند و مسمومیت با باربیتورات را تشخیص دادند.

کار در سن COVID-19

فداکاری هاوارد به بیمارانش اخیراً در طول همه گیری ویروس کرونا نشان داده شده است. هاوارد علیرغم اینکه به دلیل سنش از نظر فنی در رده “بالاترین خطر” قرار داشت، به کار بر روی بدترین موارد شیوع 2020 ادامه داد. او می گوید: «به عنوان یک پزشک، مسئولیت مراقبت از بیمارانم را بر عهده دارم.

پیرترین پزشک جهان شوید

پس از 75 سال زندگی حرفه ای، بسیاری تعجب می کنند که چرا هاوارد به کار خود ادامه می دهد. با این حال، او مصمم است تا به بهترین شکل ممکن با بیمارانش رفتار کند. هاوارد که همیشه خودش را به چالش می‌کشید و ذهنش را همیشه فعال نگه می‌داشت، در سال 1989 در آزمون وکالت اوهایو در سن 67 سالگی قبول شد – احتمالاً مسن‌ترین فردی است که تا به حال در ایالات متحده موفق شده است.

وی با توجه به تحصیلات حقوقی در حال حاضر در امور پزشکی-حقوقی فعالیت می کند و در موارد مختلف به مراجعین خود مشاوره می دهد. هاوارد پس از خواندن در مورد آرایشگری که به عنوان مسن ترین آرایشگر جهان شناخته می شد، تصمیم گرفت برای قدیمی ترین پزشک شاغل در کتاب رکوردهای گینس درخواست دهد. او با کمک نوه اش آستین درخواست رسمی را به مرکز رکوردهای جهانی گینس ارسال کرد.

وقتی این رکورد تایید شد، خانواده و دوستان او بسیار خوشحال شدند.

بازنشستگی

وقتی از هاوارد پرسیده شد که آیا به بازنشستگی فکر می کند، گفت: “من معتقدم بازنشستگی دشمن طول عمر است. چرا می خواهید بازنشسته شوید در حالی که عاشق کاری هستید که انجام می دهید و هنوز هم می توانید آن را انجام دهید؟ با چندین دهه تجربه، هاوارد کارهای زیادی دارد. دانشی که بسیاری از پزشکان فقط می توانند رویای آن را داشته باشند.

در طول زندگی حرفه ای او، عصب شناسی تکامل یافته و پیشرفت کرده است، و فناوری به طور چشمگیری روش کار متخصصان پزشکی را تغییر داده است. با این حال، هاوارد همیشه در حال یادگیری است: «من شخصاً سعی می‌کنم یاد بگیرم و فناوری را بپذیرم تا به‌روز بمانم. من اجازه نخواهم داد تغییرات در فناوری توانایی من برای مراقبت از بیماران یا آموزش دستیاران پزشکی را مختل کند.»

هوارد الان داره چیکار میکنه

پس از سال ها تمرین، هاوارد اکنون به دستیاران پزشکی در مرکز پزشکی خیریه سنت وینسنت در کلیولند آموزش می دهد. وقتی هاوارد کار نمی کند، از گذراندن وقت با همسر 65 ساله، چهار فرزند و ده نوه اش لذت می برد. همسرش سو که اکنون 89 ساله است، هنوز به عنوان روانکاو کار می کند. هاوارد در حال حاضر مشغول فیلمبرداری مستندی از زندگی خود به نام “بعدش چیست؟” کارگردانی آن را نوه اش آستین و تیلور تاگانتی بر عهده دارند.

هوارد اخیراً صدمین سالگرد تولد خود را جشن گرفت – خوشبختانه تولد او در آخر هفته بود، بنابراین او مجبور نبود یک روز مرخصی کار کند: “خانواده من را جشن گرفتند و گذراندن وقت با دوستان و خانواده عالی بود.”

رازهای طول عمر هاوارد

چگونه با کار تمام وقت تا 100 سال زندگی کنیم؟ هوارد ایده خاصی از چگونگی دستیابی به چنین موفقیتی ندارد. اول اینکه ژنتیکی است. ثانیاً، او معتقد است که مهربانی و رفتار محترمانه با همه نیز بسیار مهم است و «از هیچ قوم، مذهب و نژادی نفرت ندارد». در نهایت، هاوارد از همسر و چهار فرزندش به عنوان منبع اصلی خوشبختی خود یاد می کند، اما همچنین می بیند که کار او به او رضایت و احساس هدف می دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا