سلامت و تندرستی

پوشش عجیب جنگنده اف ۳۵ خبرساز شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری تیتر اول، اگرچه این مفهوم به دهه‌ها قبل برمی‌گردد، اکنون یک F-۳۵C روی ناو یو اس اس آبراهام لینکلن در سواحل کالیفرنیا این هفته با پوشش‌های مشابه ظاهر شد.

پوشش عجیب جنگنده اف ۳۵ خبرساز شد/ عکس

عکس‌های جت مورد بحث نشان می‌دهد که F-۳۵C در حال نشستن روی ناو است. دو چیز در مورد نمایش F-۳۵C بسیار جالب است. اول، پوشش آینه مانند چند رنگ است که در خارج و داخل دم عمودی آن اعمال شده است.

روی هر دم تکه‌هایی از ورق‌های تیره و براق و پوشش‌های کاشی مانند به چشم می‌خورد. ظاهرا این پوشش آیینه‌ای بر اساس زاویه دید، از مات به شفاف، و در برخی موارد، از براق به تیره، بر اساس جایی که بیننده از آن به آن نگاه می‌کند، به شکل چشمگیری تغییر می‌کند. به نظر می‌رسد بال‌های بالایی نیز دارای نوارهایی از همان تقریباً سه نوع پوشش هستند که در هواپیماهای رادارگریز دیگر دیده می‌شود.

پوشش عجیب جنگنده اف ۳۵ خبرساز شد/ عکس

آنچه که جالب‌تر است واحدی است که F-۳۵C به آن تعلق دارد «VFA-۱۲۵، «Rough Raiders. این اسکادران به عنوان اسکادران تکمیل ناوگان (FRS) برای F-۳۵C عمل می‌کند و ظاهرا خدمه نیروی دریایی و تفنگداران دریایی را در مورد نحوه کار با جنگنده Joint Strike Fighter نیروی دریایی آموزش می‌دهد. به عبارت دیگر اسکادران آزمایشی و اسکادران خط مقدم نیست. این که چرا یکی از F-۳۵Cهایش به این فناوری تزیین می‌شود، در حال حاضر مشخص نیست.

پوشش عجیب جنگنده اف ۳۵ خبرساز شد/ عکس

در این میان فقط دیدن نحوه ساییدگی پوشش ها در طول زمان در حین کار با واحدی با سرعت عملیاتی سنگین می تواند داده هایی باشد که ارزش جمع آوری دارد. از سوی دیگر، هواپیماهای بیشتری با تنظیمات بیشتری از مواد برای رویدادهای آزمایشی بزرگتر مورد نیاز است.

از سوی دیگر نشانه‌های اولیه انتقال این پوشش به ناوگان، حتی به صورت محدود مشاهده شده است. این که چرا اسکادران آموزشی ابتدا آن را دریافت می‌کند، گیج کننده است و به نظر می رسد این جت هر سه نوع پوشش را به طور همزمان دارد، که به آزمایش مقایسه‌ای اشاره دارد.

بیشتر بخوانید:

اگر این پوشش ها، یا حداقل یکی از آنها، از محیط آزمایش به ناوگان مهاجرت کنند، احتمالاً اطلاعات بیشتری در مورد آنها به دست خواهد آمد.

منبع: thedrive

۵۸۳۲۳

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا