بین الملل

وزیر دفاع آمریکا در سفر به خاورمیانه تشکیل نیروی دریایی بین‌المللی را اعلام خواهد کرد

روزنامه گاردین فاش کرد که وزیر دفاع آمریکا طی سفر خود به خاورمیانه تشکیل نیروی دریایی بین المللی را اعلام خواهد کرد.

به گزارش تیتر اول، روزنامه گاردین نوشت: لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا طی سفر خود به خاورمیانه تشکیل نیروی دریایی بین المللی را اعلام خواهد کرد. آمریکا تلاش می‌کرد تا چین را قانع کند که به این نیرو بپیوندد.

این روزنامه نوشت: واشنگتن تشکیل نیروی دریایی گسترده را با مشارکت کشورهای عربی برای مقابله با حملات انصارالله به کشتی‌ها در دریای سرخ اعلام خواهد کرد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بامداد شنبه خبر داد که لوید آستین در سفر هفته آتی به منطقه، به سرزمین‌های اشغالی، قطر و بحرین می‌رود و از ناو «یواس‌اس جرالد فورد» در دریای مدیترانه نیز بازدید می‌کند.

پیش از این انصارالله یمن نسبت به تلاش آمریکا برای تشکیل ائتلاف بین المللی ضد یمن هشدار داده بود.

ارتش یمن در حمایت از مقاومت فلسطین و مردم غزه، رژیم صهیونیستی را محاصره دریایی کرده است و کشتی‌هایی را که به سمت بنادر اراضی اشغالی در حرکت باشند، هدف قرار می‌دهد.

آمریکا و حامیانش برای ایجاد یک نیروی دریایی بین المللی برای تضمین امنیت کشتی‌ها در دریای سرخ و تنگه باب المندب و بحرالعرب تلاش می‌کنند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا