اقتصادی

هیچ ذرت آلوده‌ای در همدان وجود ندارد

تیتر اول/همدان وزیر جهاد کشاورزی با تأکید براینکه هیچ ذرت آلوده‌ای در این استان وجود ندارد، گفت: همه ذرت‌های استان همدان دارای گواهی بهداشت است و به روز آزمایش می‌شود.

محمدعلی نیکبخت در جریان سفر یک روزه به استان همدان ، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همدان به عنوان ذخیره گاه استراتژیک نهاده‌های غرب کشور است و هم اکنون ۲۰۰ هزار تن نهاده در این استان ذخیره شده است.

وی تصریح کرد: ذرت‌های مورد اشاره بهمن پارسال با تایید سازمان‌های استاندارد و دامپزشکی از بندر مبدا حکم تخلیه گرفته است و اگر مشکل داشت اجازه بارگیری داده نمی‌شد.

وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه روند توزیع این نهاده‌ها برای دامداری‌ها و مرغداری‌ها پس از مدتی آغاز و در حین بارگیری نمونه برداری در محل انجام می‌شد، افزود: قبل از بارگیری و فروش مجددا نمونه‌گیری انجام می‌شود و بر اساس اسناد معتبر این ذرت‌ها، هیچگونه افت یا آلودگی ندارند.

 نیکبخت با اشاره به اینکه افت ذرت‌ها در حد استاندارد و طبیعی است،خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۱ هزار تن آن، فقط سه هزار تن باقی مانده که در حال توزیع بین مردم است.

 انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا