اقتصادی

«نوار تست قند خون» به فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی بازگشت

رئیس کمیسیون تخصصی تجهیزات پزشکی اتاق اصناف ایران گفت: ممنوعیت فروش «نوار تست قند خون» در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی نیز با پیگیری‌های کمیسیون و موافقت مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی برداشته شد و مقرر شد عرضه نوار قند خون در فروشگاهای تجهیزات پزشکی انجام شود.

به گزارش تیتر اول، محمدرشید ابرناک اظهار کرد: به عنوان اعضای کمیسیون تجهیزات پزشکی اتاق اصناف ایران چندی پیش، جلسه‌ای با مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت داشتیم که در آن جلسه تعاملات خوبی رقم خورد. در ادامه این تعامل و به پیشنهاد این کمیسیون، کمیته‌ای راهبردی برای رفع مشکلات این صنف در اتاق اصناف ایران تشکیل شد.

رئیس کمیسیون تخصصی تجهیزات پزشکی اتاق اصناف ایران افزود: در نخستین جلسه این کمیته راهبردی که در تاریخ ۱۴اسفند برگزار شد، مصوباتی داشتیم. از جمله اینکه اجبار فروشگاه‌ها به استخدام افرادی با مدرک مهندسی تجهیزات پزشکی به عنوان مسئول فنی به ترتیبی اصلاح شد که دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی با ۱۰سال سابقه صنفی مرتبط با حوزه درخواستی و دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم با ۱۵سال سابقه مذکور، به شرط گذراندن دوره آموزشی مسئول فنی و قبولی در آزمون بتوانند به عنوان مسئول فنی فروشگاه خود فعالیت داشته و از استخدام مسئول مربوطه معاف شوند.

وی ادامه داد: همچنین در این نشست مقرر شد، متقاضیان پروانه کسب تجهیزات پزشکی، آموزش‌هایی را که مد نظر وزارت بهداشت و اتاق اصناف ایران است را با موفقیت پشت سر بگذرانند.

رئیس کمیسیون تخصصی تجهیزات پزشکی اتاق اصناف ایران افزود: ممنوعیت فروش «نوار تست قند خون» در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی نیز با پیگیری‌های کمیسیون و موافقت مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی برداشته شد و مقرر شد عرضه نوار قند خون در فروشگاهای تجهیزات پزشکی انجام شود. ضمن اینکه بر اساس نامه مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی، فرآیند پخش مستقیم این محصول از تولیدکننده به فروشگاه تجهیزات پزشکی مجددا برقرار شد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا