استان ها

منافع منطقه ویژه پارسیان متعلق به همه مردم ایران است

تیتر اول/هرمزگان رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: منطقه ویژه پارسیان با طرح های پیش رو در حوزه های صنعت، معدن و صنایع معدنی و نیز نفت و پتروشیمی، توسعه می یابد و منافع آن، متعلق به همه است.

محمدرضا موثقی نیا عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح طرح های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به مناسبت ایام ا… دهه مبارکه فجر با بیان این مطلب گفت: مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی های خود فرمودند که ما در همه عرصه های مقابله با دشمنان، توانستیم آنها را به عقب برانیم و ابراز امیدواری کردند در جبهه اقتصادی هم بتوانیم دشمنان را شکست دهیم.

وی افزود: از جمله مولفه های اصلی تقویت بنیه اقتصادی، توسعه بخش صنعت و معدن است؛ به ویژه در کشور ما که معادن غنی و بکر بسیاری وجود دارد و باید توسعه دهیم.

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ما در دولت موظفیم در جهت توسعه سواحل در راستای تامین منافع مردم تلاش کنیم، تصریح کرد: در کل دنیا، کشورهای موجود در کنار دریا و ساحل، بهترین، مرفه ترین و پیشرفته ترین نقاط شان، سواحل دریاست.

وی ادامه داد: در کشور ما متاسفانه سواحل تا قبل از انقلاب، از شکوفایی مناسبی در صنعت یا تجارت برخوردار نشده است اما پس از انقلاب، در این مناطق یکسری حرکت های توسعه ای صورت گرفته که البته نیازمند فعالیت های گسترده تری است.

موثقی نیا تاکید کرد: انتظار ما از آقای علامه و همکارانشان که برای توسعه این منطقه، زحمات زیادی کشیده‌اند، این است که سرعت و کیفیت را در توسعه منطقه افزایش دهند.

وی افزود: یکی از ضرورت های توسعه کشور، مقررات زدایی است تا بتوانیم چالش های پیش روی تولید صادرات محور را کاهش دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا