قتل هولناک مرد میانسال با کمک دختر و نقشه همسر سابقش

آفتاب‌‌نیوز :

سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: اوایل شهریور ماه سال جاری در پی وقوع یک فقره قتل در منزلی واقع در شمال شهر تهران، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان در گام نخست طی بررسی میدانی از محل وقوع جرم مشاهده کردند فردی حدودا ۵۰ ساله در اتاق خواب خانه به صورت خون آلود به پهلو افتاده است. در بررسی‌های مقدماتی از جسد آثار جراحت بر سمت راست گردن، چهار جراحت بر سمت چپ قفسه سینه، ۱۵ جراحت در پشت گردن و پنج جراحت در سمت چپ گردن و دست چپ، پنج جراحت سمت چپ سرشانه و آثار دفاعی در مچ دست چپ مقتول مشهود بود.

وی ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی طی تحقیق از افراد حاضر در صحنه که از همکاران مقتول بودند، متوجه شدند که این فرد به علت داشتن مشکلات خانوادگی، روز حادثه در محل کار حاضر نشده به همین سبب در حالی که نگران او بودند به در منزلش مراجعه و به کمک همسایگان وارد منزل شده و با جسد خون آلود وی مواجه شده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در ادامه از خواهر مقتول که در صحنه جرم حضور داشت  تحقیق به عمل آمد، گفت: این فرد نیز در پاسخ به پرسش‌های کارآگاهان پلیس آگاهی گفت که روز پیش از حادثه همسر اول مقتول، که حدوداً ۱۴ سال قبل با وی متارکه کرده بود، به همراه دخترش در منزل وی بوده، همسر دوم مقتول نیز شش ماهی است که منزل را ترک کرده و مقتول در این مدت زندگی مجردی داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه کارآگاهان با انجام اقدامات میدانی و اطلاعاتی دریافتند که همسر اول متهم به همراه شوهر و دخترش در این قتل نقش داشتند، گفت: کارآگاهان با محرز شدن دخالت همسر اول مقتول و همسرش در قتل، مخفیگاه وی در غرب تهران را شناسایی کرده و پس از هماهنگی با مقام قضایی با انجام عملیاتی ضربتی و هماهنگ زن و شوهر را به همراه دختر مقتول که با آن ها زندگی می‌کرد دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داد.

ولی‌پور گودرزی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: متهمان در ابتدا هرگونه اطلاع یا دخالت در ارتکاب قتل را منکر شدند، اما با انجام بازجویی‌های جداگانه، با ارائه دلایل و مدارک مستند، هر سه نفر به مشارکت در قتل اقرار کردند. این افراد انگیزه‌شان از ارتکاب قتل را ارث و میراث و دارایی‌های مقتول اعلام کردند که پس از مرگ به تنها دخترش می‌رسید. این افراد اعتراف کردند که در روز واقعه پنج نفر با تاکسی اینترنتی از شمال کشور به نزدیکی محل سکونت مقتول واقع در تهران مراجعه کرده‌اند. شوهر همسر اول و سابق مقتول با دو نفر از افراد اجیر شده هماهنگی‌های لازم را انجام داده و سپس با دخترش به محل کار مقتول در یکی از بانک‌های دولتی در شمال شهر تهران رفتند و مقتول پس از شش ماه دخترش را مشاهده و با خوشحالی از آنان پذیرایی کرده است. قرار بر این می‌شود که دختر ساعت ۱۳ همان روز به نزد همسر اولش بازگردانده شود، پس از صرف ناهار مقتول به خواب رفته بود که دخترش، قاتلان را به منزل دعوت و از منزل خارج می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه کارآگاهان طی اقدامات فنی و کارآگاهی موفق شدند هویت و مخفیگاه دو تن دیگر از قاتلان را شناسایی کنند، اظهارکرد: کارآگاهان با انجام اقدامات گسترده و مراقبت‌های شبانه روزی دو تن از متهمین را در دو عملیات غافلگیرانه و منسجم در شمال شهر تهران ساکن در یک مسافرخانه دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی انتقال دادند. این افراد در بازجویی‌های اولیه هرگونه آشنایی با متهمان و اطلاع از قتل را انکار کردند اما با ارائه دلایل و مستندات و مواجهه حضوری با متهمین به ارتکاب قتل اقرار کردند و گفتند که از طریق فردی با شوهر همسر اول مقتول آشنا شدند و قرار بر این شد که در ازای دریافت دو میلیارد تومان فردی را در منزل به قتل برسانند. پس از برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نهایت به کمک دختر مقتول وارد منزل شدند و پس از اینکه مقتول متوجه حضور آنان شد، سعی بر این داشت که از دخترش محافظت کند، اما خبر نداشت که دخترش از منزل خارج شده و با فریاد و مقاومت سعی بر غلبه به دو متهم را داشت که با استفاده از چاقو او را به قتل رسانده و متواری شدند.

ولی‌پور گودرزی با بیان اینکه متهمین با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، دو تن از قاتلان را به جرم قتل عمد روانه زندان شدند، گفت:‌همچنین سه تن از متهمین شامل همسر اول و شوهرش به همراه دخترشان به جرم معاونت در ارتکاب قتل روانه زندان شدند.

دکمه بازگشت به بالا