ورزش و نشاط

فلاحت‌زاده: در بازی با ترکمنستان، چمن مصنوعی سبب افت عملکرد ایران شد

پیشکسوت فوتبال گفت: تیم ترکمنستان چون در دور رفت ۵ گل خورده بود در دور برگشت سعی می‌کرد نشان دهد که ۵ گل اتفاقی بوده و به دنبال جبران آن بودند.

فرشاد فلاحت زاده در گفت‌وگو با تیتر اول، در ارزیابی از عملکرد تیم ایران برابر ترکمنستان در بازی دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی اظهار کرد: بازی خوبی بود اما زمین کیفیت بازی را خراب کرده بود و شرایط را برای تیم ایران سخت کرده بود.

وی گفت: به دلیل مصنوعی بودن چمن بازیکنان نمی‌توانستند توپ را در زمین به راحتی حرکت دهند و بیشتر به ارسال توپ‌های بلند متوسل شده بودند که خدا را شکر در دقایق پایانی نیمه اول موفق به ثمر رساندن یک گل شدند.

فلاحت زاده خاطرنشان کرد: بازیکنان ما چون تکنیکی هستند روی زمین به راحتی کار می‌کنند و تمریناتشان به طور مرتب روی چمن طبیعی بوده و بازی روی چمن مصنوعی واقعا برای تیم ما سخت بود اما با این وجود در ارسال توپ های بلند عملکرد موفقی داشتند و بازی را به خوبی اداره کردند.

این پیشکسوت فوتبال در ارزیابی از تیم ترکمنستان گفت: این تیم در دور برگشت دوندگی زیادی داشت و چون در دور رفت ۵ گل خورده بودند انگار به بازیکنان این تیم برخورده بود و سعی داشتند در خانه خود به تماشاگران نشان دهند که ۵ گل اتفاقی بوده و  به دنبال جبران آن هستند.

وی افزود: این بازی چون در خانه حریف و در زمین چمن مصنوعی برگزار شد در مجموع به ضرر تیم ایران و سبب افت عملکرد آن ها شده بود.

فلاحت زاده در خصوص ضعف ایران در این بازی گفت: تیم ایران خوب بازی کرد و استفاده از جوانان در این بازی فرصت خوبی برای ارزیابی آنها بود تا کم کم این بازیکنان جایگزین بازیکنان پا به سن گذاشته تیم شوند. به عنوان مثال سیدحسین حسینی عملکرد خیلی خوبی در این بازی داشت و تاثیرگذاری این بازیکن در موفقیت تیم چیزی کمتر از علیرضا بیرانوند نبود و به خط دفاعی نظم خیلی خوبی داده بود.

وی ادامه داد: در تمام پست‌ها بازیکنان خیلی خوب کار کردند و ضعفی وجود نداشت. تنها ضعف زمین چمن و دوندگی بیش از حد بازیکنان ترکمنستان بود که روی عملکرد تیم ایران تاثیر نامطلوبی گذاشته بود و سبب شد تا ما نتوانیم به گل‌های بیشتری دست پیدا کنیم.

فلاحت زاده در پایان افزود: ۳ امتیاز این بازی از نظر انگیزشی و شرایط روحی و روانی تاثیر خیلی خوبی روی بازیکنان ما دارد و سبب می‌شود تا آنها در شرایط بهتری برای بازی‌های بعدی خود را آماده کنند.

انتهای پیام

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا