حوادث

غرق شدن بیش از ۲۵۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه

آفتاب‌‌نیوز :

یک مقام کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد که از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مهاجر و پناهجو در تلاش برای عبور از دریای مدیترانه جهت رسیدن به اروپا جان باخته یا مفقود شدند.

به گزارش «بیزنس استاندارد»، «روون منیکدیولا»، مدیر دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در نیویورک، به شورای امنیت گفت: از آغاز سال ۲۰۲۳ تا ۲۴ سپتامبر (۲ آنلاین) همین سال، بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در مسیر مهاجرت به اروپا در دریای مدیترانه کشته یا مفقود شدند.

این مقام سازمان ملل با اشاره به آمار سال گذشته در این زمینه گفت: این تعداد نسبت به هزار و ۶۸۰ مهاجر کشته یا مفقود شده در مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش زیادی را نشان می‌دهد.

«منیکدیولا» همچنین اظهار کرد: سفر زمینی از کشور‌های جنوب صحرای آفریقا، جایی که بسیاری از مهاجران از آنجا می‌آیند، به نقاط عزیمت در سواحل تونس و لیبی، یکی از خطرناک‌ترین سفر‌های جهان باقی مانده است. خطر مرگ و نقض فاحش حقوق بشر در هر مرحله از مهاجرت مهاجران و پناهجویان را تهدید می‌کنند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت سازمان ملل برآورد می‌کند که از سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۸ هزار نفر در تلاش برای رسیدن به اروپا از طریق دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند.

نهاد‌های مختلف با اشاره به این آمار تاکید کرده‌اند که آمار واقعی مرگ و ناپدید شدن پناهجویان بسیار بیشتر از موارد ثبت شده است؛ چراکه بسیاری از موارد مرگ و مفقود شدن پناهجویان و مهاجران در مسیر‌های اروپایی ثبت نشده است.

تیم خبری حوادث

نویسنده حوادث با توانایی شناسایی ترندها و انتقال اخبار به زبان ساده هستم. تلاش می‌کنم تا خوانندگان را به روز با ترندهای روز دنیای اخبار نگه دارم.
دکمه بازگشت به بالا