سلامت و تندرستی

غربالگری بیش از ۱۵ میلیون نفر در «پویش ملی سلامت»

معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ۱۵ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۴۶۳ نفر تا امروز در «پویش ملی سلامت» در زمینه بیماری های پرفشاری خون و دیابت در سطح کشور، غربالگری شده‌اند.

به گزارش تیتر اول، معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ۱۵ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۴۶۳ نفر تا امروز در «پویش ملی سلامت» در زمینه بیماری های پرفشاری خون و دیابت در سطح کشور، غربالگری شده‌اند. از این تعداد ۳۲۱ هزار و ۲۷۱ نفر با احتمال ابتلا به پرفشاری خون و ۲۰۸ هزار و ۶۱۰ نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته یک میلیون و دو هزار و ۱۹۰ نفر در این پویش غربالگری شدند که از این تعداد ۱۹ هزار و ۴۵۳ نفر با احتمال پرفشاری خون و ۱۱ هزار و ۴۹ نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند.

منظور از «احتمال دیابت» قند خون ۱۲۶ به بالا و منظور از «احتمال پرفشاری خون»، عدد ۱۴۰ روی ۹۰ میلیمتر جیوه (۱۴ روی ۹) به بالاست.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، پویش ملی سلامت از ۲۰ آبان ۱۴۰۲ شروع شده و تا ۱۵ دی‌ماه امسال ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا