ورزش و نشاط

عکس | قیمت نجومی بلیت دربی در بازار سیاه

برای دربی ۱۰۱ که یکی از ویژه‌ترین مسابقات تاریخ دو باشگاه قدیمی پایتخت هم به شمار می‌رود و کری‌خوانی‌ها از هفته‌ها قبل در آن شروع شده، باز هم همان مسیر توسط مسئولان در نظر گرفته شده است.

ساعتی پیش بود که منصور قنبرزاده از اختصاص ۳۵ هزار بلیت برای این مسابقه خبر داد. البته که اگرچه این موضوع به صورت رسمی از سوی این مقام مسئول فوتبال ایران اعلام شد، اما باز هم قطعیتی در آن دیده نمی‌شد، تا با توجه به اهمیتی که این مسابقه برای هواداران دو تیم دارد، احتمالا باز هم شاهد همان صحنه‌های هشداردهنده و نگران کننده مقابل ورودی غربی و شرقی آزادی باشیم.

در بازی اخیر پرسپولیس و استقلال با وجود اینکه اعلام شده بود، تنها ۱۵ هزار نفر می‌توانند وارد استادیوم شوند، درنهایت چیزی حدود ۴۰ هزار نفر آن مسابقه را از نزدیک تماشا کردند. احتمالا حالا که بار دیگر تعداد تماشاگران دربی ۳۵ هزار نفر اعلام شده، باز هم شاهد حضور افراد بیشتری در ورزشگاه آزادی باشیم؛ به ویژه اینکه مجوز استفاده از طبقه دوم ورزشگاه آزادی هم طی هفته‌های اخیر صادر شده و دیگر این مشکل که حتی نیروهای برقراری نظم را هم به سردرگمی انداخته بود، وجود ندارد.

ساعاتی پس از باز شدن سامانه بلیت فروشی دربی ۱۰۱، بازار سیاه بلیت این مسابقه راه افتاده است. در بازی قبلی دو تیم قیمت بلیت‌های بازار سیاه چیزی بین ۱ تا ۳ میلیون مقابل درهای ورودی ورزشگاه به گوش می‌رسید.

1881204

انتظار زیادی از مسئولان برگزاری دربی ۱۰۱ وجود ندارد و در واقع اینکه هواداران دو تیم بتوانند بدون تحت فشار قرار گرفتن به ورزشگاه آزادی بروند و تیم محبوب‌شان را تشویق کنند و فارغ از هر نتیجه‌ای به راحتی به خانه برگردند، اصلا توقع زیادی نیست. البته که خود هواداران هم باید در این زمینه به فکر راحتی خودشان باشند و اگر موفق به تهیه بلیت نشده‌اند، روزشان را پشت ورودی‌های ورزشگاه آزادی تلخ نکنند.

257 251

دکمه بازگشت به بالا