استان ها

عمر بالای سازه‌های آموزشی رودسر/ لزوم توجه به سیستم سرمایش مدارس

تیتر اول/گیلان فرماندار رودسر، با بیان اینکه سازه‌های آموزشی شهرستان عمر بالایی دارند، گفت: مدارس و مراکز آموزشی شهرستان رودسر دائما نیازمند تجهیز و نوسازی و نگهداری است.

محمد حیدری امروز، ۹ بهمن ماه در دیدار با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان که در فرمانداری شهرستان رودسر برگزار شد، با تاکید بر لزوم رسیدگی به مسائل مرتبط با حوزه آموزش و پرورش، اظهار کرد: مستحدثات آموزشی شهرستان رودسر عمر بالایی دارند.

وی مدارس و مراکز آموزشی شهرستان رودسر را دائما نیازمند تجهیز و نوسازی و نگهداری دانست و افزود: اگر در امر نگهداری درست عمل کنیم و شیوه‌ها و دستورالعمل‌های نگهداری مراکز آموزشی و تجهیزات تعبیه شده در مدارس را در نظر بگیریم، کمتر به اعتبار جهت تجهیز و نوسازی نیاز پیدا می‌کنیم.

فرماندار رودسر با بیان اینکه مدیریت آموزش و پرورش با محوریت مدارس باید افراد خاصی را برای نگهداری از اموال آموزشی در نظر بگیرد، ادامه داد: اگر نگهداری، درست انجام شود، هزینه‌های آموزشی سراسر کشور کاهش می‌یابد.

حیدری با اشاره به توجه کشورهای مدرن به امر نگهداری، عنوان کرد: متاسفانه بیشتر به دنبال تعمیر و تجهیز هستیم و کمتر به نگهداری توجه می‌کنیم. مراکز آموزشی در سال نخست فعالیت باید مسئله نگهداری را اولویت قرار دهند و برای آن تامین اعتبار کنند.

وی تجهیزات آموزشی به ویژه تکنولوژی‌های روز را نیازمند متولی دانست و اضافه کرد: باید به نگهداری توجه کنیم تا درگیر نوسازی نشویم.

فرماندار رودسر، در ادامه از اقدامات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان جهت رفع مشکل گرمایش مدارس قدردانی کرد و گفت: امیدواریم سیستم سرمایش مدارس نیز فعال شود و گیلان استان نمونه باشد.

وی احتمال افزایش مهاجرت معکوس را موجب کمبود فضاهای آموزشی دانست و یادآور شد: سرانه فضای آموزشی استان و شهرستان باید افزایش پیدا کند.

حیدری همچنین از افتتاح بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در دهه فجر امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: در شهرستان رودسر سلسله پروژه‌های نیمه تمامی وجود دارد که یکی از پروژه‌های بزرگ، مرکز فرهنگی – تربیتی دهستان اوشیان است؛ شورا و دهیاری با محوریت خیرین آماده آغاز ساخت و ساز هستند و باید هرچه سریع تر توسط ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس تعیین تکلیف شود.

وی همچنین خواستار فعال شدن مدرسه حسن سرا برای سال تحصیلی آینده شد و افزود: تهیه تجهیزات کمک آموزشی هزینه بر بوده و نیازمند اعتبار است؛ البته روش‌های استفاده از آنها نیز مهم است و معلمان باید آموزش‌های مناسب را فرا بگیرند تا شاهد خسارت در این بخش نباشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا