عشایر میراث‌دار فرهنگ و آیین‌های کهن هستند

به گزارش خبرگزاری تیتر اول از گیلان؛ اسدالله عباسی در نشست شورای عشایری گیلان با اشاره به نقش موثر جامعه عشایر اظهار کرد: این جمعیت استان با بیش از ۲۰۰ هزار راس دام سبک در عرضه فرآورده‌های گوشتی و دامی سالم و ارگانیک فعالیت دارند از اینرو باید به آنان توجه شود.

وی با بیان اینکه در ۱۱ شهرستان کوچ عشایر را داریم و بیشترین آمار مربوط به غرب استان است، اضافه کرد: جامعه عشایری بهترین حافظان مرتع هستند و در ماندگاری چرخه طبیعت نقش موثری دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم توجه مدیران استان به رفع مشکلات و فراهم‌کردن نیاز‌های عشایر بیان کرد: بیمه عشایر، تامین آرد، واکسیناسیون دام و امکانات آموزشی از موضوعاتی است که مسئولان هر یک از دستگاه‌ها باید به تکالیف خود عمل کنند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: رئیس جمهور شهیدعزیزمان به محرومان توجهی ویژه داشت و به دوردست‌ترین مناطق کشور برای شنیدن درد و دل مردم و برطرف کردن مشکلات آنان سفر می‌کرد؛ این توجه شهید جمهور به مناطق محروم باید الگوی ما مدیران باشد.

استاندار گیلان در ادامه از جامعه عشایری استان خواست تا مردم عزیز را برای حضور پرشور در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری تشویق و ترغیب نمایند.

عباسی افزود: امروز قدرت، قدرت مردم و پایگاه مردمی است؛ در دولت سیزدهم تمام تلاشمان را کردیم که مطالبات مردم را به نحو مطلوب تحقق بخشیم.

وی، حضور مردم در انتخابات را نشان دهنده قدرت برتر در عرصه جهانی دانست و بیان کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که در دوران هشت سال دفاع مقدس خون‌های زیادی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شده تا ذره‌ای از این خاک به دست دشمنان نیفتد و امروز نیز این حضور و مشارکت خار چشمی برای دشمنان است.

رئیس سازمان امور عشایر کشور:حمایت از جامعه عشایری کشور افزایش می‌یابد

رئیس سازمان امور عشایر کشور نیز در این نشست با اشاره به نگاه ویژه شهید رئیسی به جامعه عشایری کشور گفت: حمایت از عشایر در کشور افزایش می‌یابد و دستگاه‌های دارای تکلیف قانونی در این موضوع باید به خوبی نقش‌آفرینی کنند.

شایان نادری اظهار کرد: شهید آیت‌الله رئیسی نخستین رئیس جمهوری بود که دستورالعمل ۱۰ بندی ویژه در خصوص حمایت از عشایر ابلاغ کرد که بخشی از آن در دستور کار بوده و بقیه نیز در حال پیگیری است.

نادری با اشاره به نقش موثر و جایگاه جامعه عشایری کشور بیان کرد: نگاه ویژه شهید آیت‌الله رئیسی به این جامعه منحصر به فرد بوده و موجب دیده شدن عشایر کشور شد که این موضوع بسیار اهمیت دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا