جامعه

ضرورت تجلیل از پیشگامان موج جدید ضد صهیونیستی

دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: باید از پیشگامان موج جدید ضد آپارتاید رژیم صهیونیستی و کسانی که در دفاع از مردم مظلوم و بی دفاع غزه گام برمی‌دارند تقدیر به عمل آید.

به گزارش تیتر اول، نخستین نشست کمیته اعطای هشتمین دوره جایزه حقوق بشر اسلامی با حضور کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر وزارت دادگستری و جمعی از نمایندگان دستگاه‌های عضو این کمیته در ستاد حقوق بشر برگزار شد.

در این نشست، غریب‌آبادی با اشاره به نسل سوم حقوق بشر که شامل حق توسعه، حق دسترسی به محیط زیست سالم و حق دسترسی به صلح و امنیت می‌شود، گفت: رژیم صهیونیستی پس از هفتم اکتبر مرتکب تمامی جنایت‌ها از جمله جنایت علیه بشریت، نسل‌زدایی و جنایت جنگی در غزه شده است و ما شاهد کشتار و قتل‌عام گسترده غیرنظامیان بویژه زنان و کودکان در نوار غزه هستیم.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه اظهارات خود، گفت: باید از پیشگامان موج جدید ضد آپارتاید رژیم صهیونیستی و کسانی که در دفاع از مردم مظلوم و بی دفاع غزه گام برمی‌دارند و همچنین مدافعان واقعی حقوق بشر در مبارزه با چالش‌هایی مانند تحریم‌های یکجانبه و اقدامات ضد حقوق بشری تقدیر به عمل آید.

براساس اعلام مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر در این نشست، شاخص های هشتمین دوره جایزه حقوق بشر اسلامی تعیین و مقرر شد بر این اساس، مصادیق مربوطه معرفی شوند.

 انتهای پیام

کارگروه خبری اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا