صعود پوند رکورد زد – تیتر اول

پوند در برابر دلار به بالاترین سطح سه هفته اخیر خود رسید.

به گزارش تیتر اول، پس از پیروزی قاطع حزب کارگر در انتخابات سراسری بریتانیا، پوند در برابر دلار به بالاترین سطح از ژوئن تاکنون رسید.

با اعلام ۶۴۸ کرسی از ۶۵۰ کرسی، حزب کارگر در حال حاضر دارای ۴۱۲ کرسی در مجلس عوام است که ۲۱۴ کرسی بیشتر از انتخابات سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود، در حالی که حزب محافظه‌کار ۲۵۱ کرسی را از دست داد و به ۱۲۱ کرسی رسید.

پیروزی گسترده حزب کارگر، امید سرمایه‌گذاران به ثبات اقتصادی در میان کاهش تورم را برانگیخته است، اگرچه کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر با چالش‌های سختی در قالب مشکلات مالی عمومی، خدمات بهداشتی دولتی گسترده و رشد اقتصادی ضعیف مواجه است.

کاتلین بروکس، مدیر تحقیقات شرکت بازرگانی ایکس تی بی اظهار کرد هنگامی که حزب کارگر قدرت را در دست بگیرد، تمرکز بر مسائل سیاسی در جاهای دیگر به سرعت تغییر خواهد کرد.

وی افزود دومین دور انتخابات فرانسه روز یکشنبه برگزار خواهد شد و بازارهای مالی در فرانسه قبل از رأی‌گیری در آرامش بسر می‌برند.

در فرانسه، تلاش‌های رأی‌گیری تاکتیکی برای جلوگیری از تصرف دولت توسط راست افراطی، تا حدودی بازارهای منطقه یورو را تقویت کرده است، اما تحلیلگران همچنان نگران هستند که دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا در صورت عدم وجود برنده کلی به سمت  دوره بن‌بست سیاسی پیش برود.

مارکت نوشت، پوند در ساعت ۶ و ۱۱ دقیقه صبح به وقت اروپا ۰.۲۲ درصد نسبت به دلار افزایش یافت و به ۱.۲۷۸۸۳ رسید.

یورو یک دقیقه بعد ۰.۰۸ از دست داد و ۰.۸۴۶۶۸ فروخته شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا