استان ها

شراکت ایران، چین و روسیه پیامدهای جهانی به همراه دارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تیتر اول، ژنرال مایکل کوریلا رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) نسبت به همکاری‌های فزاینده ایران، چین و روسیه ابراز نگرانی کرد و مدعی شد که شراکت این کشور‌ها «پیامد‌های جهانی» دارد.

کوریلا پنجشنبه در جلسه استماعی در کمیته نیرو‌های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ایران، روسیه و چین در حال تقویت روابط خود هستند.

وی با این ادعا که این مساله «چشم‌انداز پرهرچ و مرجی به نفع آنها» ایجاد می‌کند، افزود: این شراکت پیامد‌های جهانی خواهد داشت.

فرمانده سنتکام گفت: چیزی که می‌بینیم اتکای ایران به چین و اتکای روسیه به ایران است. ایران ۹۰ درصد از نفت خود که توسط آمریکا تحریم شده است، به چین می‌فروشد.

وی بار دیگر با تکرار ادعا‌های غیرمستند خود ایران را به تامین پهپاد برای روسیه متهم کرد و افزود: آنها کارخانه‌ای برای روسیه ساخته‌اند تا خودشان (روس‌ها) آنها را بسازند.

کوریلا در ادعای دیگری گفت آنچه که روسیه می‌تواند به ایران بدهد «نگران‌کننده است»، اما وی در این باره توضیحی ندارد.

وی ۲ هفته پیش در جلسه استماعی در کمیته نیرو‌های مسلح سنای آمریکا تاکید کرد که ایران و آمریکا هیچ کدام خواهان جنگ مستقیم با یکدیگر نیستند.

بر اساس گزارشی که تارنمای وزارت دفاع آمریکا از جلسه استماع کمیته نیرو‌های مسلح سنا منتشر کرد، فرمانده سنتکام در این نشست همچنین گفت که شبکه گسترده نیرو‌های وابسته به ایران به تسلیحات پیشرفته و پیچیده مسلح بوده و برخی از حوزه‌های حیاتی دنیا را تهدید می‌کند که تبعاتی برای جهان و آمریکا خواهد داشت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا