عمومی

شبی که اسرائیل گریست! – تیتر اول

«هفته گذشته، در شبی که محله شجاعیه غزه از سوی نظامیان اسرائیلی مورد حمله قرار گرفت، رویدادی سیاه برای دشمن صهیونیست رقم خورد. اگرچه که ماه، درخشان‌تر از همیشه بالای سر نوار غزه که سرزمینی مملو از غرور و شرف است، می درخشید.»

به گزارش تیتر اول، الف نوشت؛ پایگاه خبری “میدل ایست مانیتور” در گزارشی با اشاره به تلفات سنگین صهیونیست‌ها در جریان حمله شبانه اخیرشان به محله شجاعیه غزه، مواجهه آن‌ها با غافلگیری و کمین‌های پیاپی از سوی رزمندگان گردان‌های عزالدین قسام را به رویدادی سیاه در تاریخ رژیم اشغالگر قدس تشبیه کرده که به معنای واقعی کلمه، اشک صهیونیست‌ها را در آورده و موجب بی آبرویی هر چه بیشترِ آن‌ها شده است. 

این پایگاه خبری نوشت: «هفته گذشته، در شبی که محله شجاعیه غزه از سوی نظامیان اسرائیلی مورد حمله قرار گرفت، رویدادی سیاه برای دشمن صهیونیست رقم خورد. اگرچه که ماه درخشان‌تر از همیشه بالای سر نوار غزه که سرزمینی مملو از غرور و شرف است، می درخشید. در آن شب، صهیونیست ها وادار به گریستن شدند و بسیاری متوجه شدند که یک گروه مقاومت فلسطینی نظیر حماس که هیچگونه تانک، جنگنده، بمب های هوشمند، زیردریایی و یا تجهیزات جاسوسی پیشرفته ای را در اختیار ندارد، می‌تواند ضربات مهلکی را به ارتش رژیم صهیونیستی که زرادخانه‌ای از تسلیحات پیشرفته و حتی بمب اتم را در اختیار دارد، وارد کند. 

دولت آمریکا حتی زرادخانه های تسلیحاتی خود را نیز در اختیار صهیونیست ها قرار داده و تاکنون محموله‌های فراوانی را به اراضی اشغالی فرستاده است. ارتش اسرائیل مدعی است که شکست ناپذیر است با این حال، شاخه نظامی حماس(گردان‌های عزالدین قسام)، پوزه صهیونیست‌ها را به خاک مالیده و عملا آن را به مثابه یک نیروی شکننده و آسیب پذیر که صرفا به تجهیزات کنترل از راه دور تکیه می‌کند و سربازان آن وقتی با نبردهای سنگین روبه‌رو می شوند، فرار می‌کنند، در عرصه بین‌المللی معرفی و برجسته کرده است. 

تردیدی نیست که جنگ در محله شجاعیه غزه به نحوی پیش خواهد رفت که به یکی از شاهکارهای گردان‌های قسام تبدیل می‌شود و بسیاری، از نتایج آن شگفت‌زده می‌شوند. در این زمینه، به طرز خاص، عرب‌های صهیونیست بیش از همه شگفت زده خواهند شد. کسانی که حقیقتا از صهیونیست‌های اسرائیلی هم خطرناک‌تر هستند. اگر این طیف نبودند، اسرائیل جرات حمله به نوار غزه و خلق جنایات فجیع علیه مردم بی‌گناه این منطقه را نداشت. 

تاکنون بیش از ۱۹ هزار فلسطینی در نتیجه حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه شهید شده‌اند که اغلب آن‌ها را نیز زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. توجه داشته باشیم که اسرائیل بدون چراغ سبز دولت آمریکا و البته عرب‌های صهیونیست، توانایی خلق این فاجعه را نداشت. نخست وزیر رژیم اسرائیل، بنیامین نتانیاهو اعتراف کرده که رژیم‌های عربی و تشکیلات خودگردان فلسطینی، همراه با رژیم آپارتایدی اسرائیل هستند و قویا مایلند که از دستِ حماس خلاص شوند. 

وزیر جنگ رژیم اسرائیل، “یوآف گالانت” اعتراف کرده که ارتش اسرائیل در جریان حمله به محله شجاعیه غزه، با تلفات سنگینی رو به رو شده است. یکی از فرماندهان ارشد نظامی ارتش اسرائیل، کمین نیروهای قسام در محله شجاعیه غزه علیه نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس را ضربه‌ای بسیار سنگین توصیف کرده است. فرمانده ارتش اسرائیل، “هرتزی هالوی” نیز کمین نیروهای قسام علیه نظامیان صهیونیست در محله شجاعیه غزه را رویدادی سخت و البته بسیار خطرناک توصیف کرده است. 

نتانیاهو نیز در موضع گیری گفته است که از نبرد شجاعیه عمیقا ناراحت است. در میان کشته شدگان ارتش اسرائیل که در نتیجه کمین نیروهای مقاومت فلسطین به هلاکت رسیده‌اند، شماری از افسران عالی رتبه ارتش اسرائیل نیز دیده می‌شوند. 

هر زمان که رژیم اشغالگر قدس با یک چنین شکست های سنگینی رو به رو می شود، خشم و عصبانیت خود را روی غیرنظامیان فلسطینی خالی می‌کند و حجم گسترده‌ای از آتش را روی سرِ آن‌ها می‌ریزند. آن ها به معنای واقعی کلمه بزدل هستند. 

محله شجاعیه غزه یکی از مشهورترین و بزرگترین محله های نوار غزه است که تمرکز جمعیتی در آن نیز به شدت بالا است. در دهه های گذشته نیز این محله مکانِ درگیریهای شدیدی میان فلسطینی ها و سربازان ارتش رژیم اشغالگر قدس بوده است. این منطقه که در شرق نوار غزه قرار دارد، عملا به یک چالش جدی برای نیروهای ارتش اسرائیل در هر حمله و تجاوزشان به نوار غزه تبدیل شده است. صهیونیست ها در طی دهه های گذشته بارها و بارها در به تسلیم واداشتن محله شجاعیه غزه، شکست خورده اند. 

این محله، مشهور به این است که شعله‌های انتفاضه فلسطین در سال ۱۹۸۷ میلادی را برافروخته است. این محله از جمله مناطقی بوده که تاکنون بارها و بارها توطئه های مختلف علیه مردم فلسطین را ناکام گذاشته است. 

برخی نام های مشهور و برجسته در تاریخ مقاومت ملت فلسطین علیه رژیم اشغالگر قدس، در محله شجاعیه رشد و نمو پیدا کرده اند که از جمله آن ها می توان به “احمد جباری”، یکی از بنیانگذاران گردان‌های عزالدین قسام اشاره کرد. وی به دلیل اقدام و ابتکار خود در به اسارت گرفتنِ “گلعاد شالیط” سرباز صهیونیست در سال ۲۰۰۶ میلادی مشهور و شناخته شده است. اقدامی که سبب شد تا در پایان و در نتیجه مبادله بیش از هزار اسیر فلسطینی با شالیط، یک پیروزی بزرگ برای مقاومت فلسطین رقم بخورد. 

باید توجه داشت که محله شجاعیه غزه به یک سمبل و نماد در تحمیل شکست به صهیونیست‌ها و مقاومت در برابر آن‌ها تبدیل شده است. جریان مقاومت در نوار غزه به صورت کلی، و نَه فقط محدود به منطقه شجاعیه غزه، عملا به یک الگو برای ملت ها و کشورهایی تبدیل شده که برای آزادی و استقلال خود می‌جنگند. عملیات “طوفان الاقصی” در تاریخ هفتم اکتبر و متعاقبا جنایات و نسل کشی صهیونیست‌ها در نوار غزه، آغازی بر پایانِ رژیم صهیونیستی هستند. رویای فلسطینی‌ها مبنی بر بازپس گیری سرزمینشان از یوغ اشغال صهیونیست ها، به تدریج در حال تبدیل شدن به یک واقعیت عینی است. خون ملت فلسطین به ناحق از سوی صهیونیست‌ها ریخته می‌شود و این خون‌ها، ایده آزادی سرزمین فلسطین را تقویت می‌کنند و این درخت را آبیاری می‌کنند.»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا