اقتصادی

شاسی بلندهای هندی روی هوا رفت

داده‌های خودروسازان هندی نشان داد که فروش خودروهای اسپرت (SUV) در دسامبر افزایش یافت، در حالی که فروش خودروهای کوچک با وجود تخفیف‌های بالا کاهش یافت.

به گزارش تیتر اول، شرکت‌های خودروسازی ماروتی سوزوکی و ماهیندرا رشد فروش خودروهای شاسی بلند داخلی را به ترتیب ۲۴ درصد و ۳۹ درصد گزارش کردند.

بخش خودروهای شاسی بلند خودروسازان هندی در طول سال گذشته از تقاضای بالا سود برده است. ماهیندرا که شاسی بلندهایی مانند تار، اسکورپیو و XUV تولید می‌کند، در سال ۲۰۲۳ چندین ماه رکورد فروش در این رده داشت. این سال مالی تاکنون شاهد رشد فروش ۲۰ تا ۵۷ درصدی در هر ماه بوده است.

فروش خودروهای شاسی بلند ۳۶ درصد از وسایل نقلیه مسافربری داخلی را در مقایسه با ۲۲ درصد در سال مالی گذشته، تا کنون در سال مالی جاری تشکیل داده است.

بر اساس گزارش رویترز، پایان سال که خودروسازان معمولاً تخفیف‌های بزرگ‌تری ارائه می‌دهند، همراه با تقاضا، ماروتی را بر آن داشت تا تخفیف‌های مدل‌های ارزان‌تر خود را بین ۴۰ تا ۴۵ درصد افزایش دهد. با این حال، فروش خودروهای کوچک آن ۲۹ درصد کاهش یافت.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا