اقتصادی

سقوط رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی

مودیز رتبه‌بندی رژیم صهیونیستی را برای کاهش رتبه مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش تیتر اول به نقل از آناتولی، آژانس رتبه‌بندی جهانی مودیز مستقر در ایالات‌متحده اعلام کرد که رتبه‌بندی بلندمدت صادرکنندگان ارز خارجی و ارزهای محلی رژیم صهیونیستی که در حال حاضر در رتبه A1 است را برای کاهش رتبه‌بندی مورد بازبینی قرار داده است.

این سازمان در بیانیه‌ای با اشاره به درگیری‌ها (که در هفت اکتبر آغاز شد) گفت: شروع بازنگری به دلیل درگیری غیرمنتظره و خشونت‌آمیز بین رژیم صهیونیستی و حماس است.

این اعلامیه رتبه‌بندی پیامدهای اعتباری رویدادهای اخیر را مورد توجه قرار می‌دهد، در ادامه آژانس افزود: درگیری نظامی، قرار گرفتن رژیم صهیونیستی در معرض خطرات ژئوپلیتیکی را افزایش خواهد داد.

این آژانس گفت که «شدت» درگیری نظامی کنونی، احتمال تاثیر منفی طولانی‌تر بر اعتبار رژیم صهیونیستی را افزایش می‌دهد.

در این بیانیه ذکر شد که بررسی کاهش رتبه بر مدت و مقیاس درگیری و پیامدهای آن برای نهادهای رژیم صهیونیستی، به ویژه اثربخشی سیاست‌گذاری، مالیه عمومی و اقتصاد آن متمرکز خواهد شد.

مودیز گفت: دوره بررسی ممکن است بیشتر از سه ماه معمول باشد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا