سلامت و تندرستی

سامانه دفاعی روسیه در هند دیده شد/ عکس

تینا مزدکی_ سامانه زمین به هوای اس-۴۰۰ «پیروزی» نسل جدید سامانه پدافند هوایی روسیه است که توسط «مرکز طراحی الماس» طراحی شده و به عنوان یک نسخه بهبود یافته از خانواده پدافند هوایی اس-۳۰۰ به‌شمار می‌رود.

سامانه دفاعی روسیه در هند دیده شد/ عکس

اس – ۴۰۰ در سامانه نام‌گذاری در ناتو با نام اس‌آ-۲۱ (SA-21) شناخته می‌شود، این سامانه در گذشته با نام اس-۳۰۰پ‌ام‌یو-۳ (S-300PMU-3) شناخته می‌شد. این سامانه زمین به هوا قابلیت‌های سامانه‌های دیگر از سری اس-۳۰۰ را به چالش می‌کشد و طبق گفته روس‌ها برد آن حداقل دو بار بیشتر از برد ام‌آی‌ام-۱۰۴پاتریوت (MIM-104 Patriot) است.

سامانه دفاعی روسیه در هند دیده شد/ عکس

به گفته منابع روسی اس-۴۰۰ قادر به تشخیص ۱۰۰ هدف به‌طور هم‌زمان و درگیر شدن با ۱۲ هدف به‌طور هم‌زمان از محدوده ۴۰۰ کیلومتری است. این هدف‌ها می‌توانند از جمله انواع هواگرد، هواپیما، موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک باشند.

اس-۴۰۰ با داشتن قابلیت ۳ موشک مختلف، بسیار دوربرد ۴۰ان۶ (40N6)، دوربرد ۴۸ان۶ (48N6)، و موشک‌های با برد متوسط ۹ام۹۶ (9M96) قادر به پوشش کل عمل‌کرد مورد نیاز است. هر یک از این موشک‌ها دارای قابلیت‌های متفاوت است. اما تا کنون در هیچ جنگ و درگیری با موشک‌های بالستیک و هواپیماهای رادارگریز قابلیت‌های این سامانه به طور کامل و طبق گفته‌های روس‌ها به ورطه آزمایش قرار داده نشده‌است و بیشتر این قابلیت‌ها از طرف منابع روسی عنوان و تایید شده است.

اخیرا تصاویری از حضور این جنگنده در هند منتشر شده‌است:

سامانه دفاعی روسیه در هند دیده شد/ عکس

بیشتر بخوانید:

غنیمت جنگی اتفاقی اما ارزشمند ایران از اسرائیل/عکس

سریع‌ترین جنگنده‌های تاریخ را بشناسید/ عکس

آمریکا برای این جنگنده، ۳میلیارد دلار هزینه می‌کند!/ عکس

227227

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا