ساختمان برون‌مرزی صداوسیما به‌ نام شهید امیرعبداللهیان شد

رییس سازمان صداوسیما با تأکید بر آنکه شهید امیرعبداللهیان نماد دیپلماسی مقاومت و رسانه‌های برون‌مرزی صداوسیما، رسانه مقاومت‌ و هر دو در مسیر هم و مکمل یکدیگرند، گفت: اگر جبهه گسترده انقلاب و مقاومت امروز در بالاترین نقطه اقتدارش به سر می‌برد، بخشی را مرهون مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر این شهید است. امیدوارم ادامه‌دهنده مسیر شهید باشیم و در زنده نگه داشتن یاد او اهتمام ورزیم تا خطی که او دنبال کرد، روزبه‌روز تقویت شود.

به گزارش تیتر اول به نقل از روابط‌عمومی صداوسیما، پیمان جبلی رئیس صدا و سیما در مراسم نامگذاری ساختمان برون‌مرزی به‌نام شهید حسین امیرعبداللهیان و رونمایی از تندیس این شهید گرانقدر که با حضور خانواده وی و جمعی از مدیران و همکاران معاونت برون‌مرزی برگزار شد، ضمن خیرمقدم به خانواده معزز شهید مقاومت و دیپلماسی، شهید حسین امیرعبداللهیان، از معاونت برون‌مرزی در پیشگامی‌ برای احیای نام و یاد این شهید ارجمند قدردانی کرد.

وی با اشاره به اینکه در دوره بیداری اسلامی و زمانی که حرکت گسترده انقلاب در شمال آفریقا به راه افتاده بود، تنها دیپلمات ارشد برجسته که تمام‌قد در مسیر انتقال پیام انقلاب، همگام با شهید سلیمانی به تقویت این مسیر اهتمام داشت، شهید امیرعبداللهیان بود، تعامل و روابط سازنده این شهید در کسوت معاون و سپس وزیر امورخارجه با معاونت برون‌مرزی طی چند سال اخیر را نیز یادآور شد.

تغییر نام ساختمان برون‌مرزی صداوسیما به‌ نام شهید امیرعبداللهیان

جبلی افزود: اگر جبهه گسترده انقلاب و مقاومت امروز در بالاترین نقطه اقتدارش به سر می‌برد بخشی را مرهون مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر این شهید است. امیدوارم ادامه‌دهنده مسیر شهید باشیم و در زنده نگه داشتن یاد او اهتمام ورزیم تا خطی که او دنبال کرد، روزبه‌روز تقویت شود.

رئیس صداوسیما همچنین در پایان این مراسم و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه شهید امیرعبداللهیان از عناصر انقلابی، متعهد و سختکوش دیپلماسی کشور بود، نقش مؤثر او در تحولات منطقه را موردتأکید قرار داد و گفت: امیرعبداللهیان، نماد دیپلماسی مقاومت و رسانه‌های‌ برون‌مرزی صداوسیما، رسانه مقاومت‌اند. این دو در مسیر هم و مکمل همدیگرند. دیپلماسی مقاومت، رسانه مقاومت را همواره در کنار خودش خواهد دید و رسانه مقاومت نیز مقوم مسیر دیپلماسی مقاومت خواهد بود.

تغییر نام ساختمان برون‌مرزی صداوسیما به‌ نام شهید امیرعبداللهیان

جبلی درباره اهتمام صداوسیما به تبیین جایگاه شهدای پرواز اردیبهشت نیز گفت: رسانه ملی همواره خود را موظف دانسته است که به سیره شهدا توجه عملی داشته باشد. توجه به سیره شهدا، جزو اولویت‌ها و ضرورت‌های رسانه ملی به شمار می‌رود، آن‌هم با رعایت این نکته مهم که کار شهید باید کار فاخر باشد و کار ضعیف را برای شهدا نمی‌پسندیم. در همین راستا، همکاران ما در مراکز تولید مجموعه‌های نمایشی به‌طور جدی‌تر و قوی‌تر به تولید آثار مرتبط با شهدا به‌ویژه شهید امیرعبداللهیان ادامه خواهند داد و این مشی دنبال خواهد شد.

تغییر نام ساختمان برون‌مرزی صداوسیما به‌ نام شهید امیرعبداللهیان

تغییر نام ساختمان برون‌مرزی صداوسیما به‌ نام شهید امیرعبداللهیان

تغییر نام ساختمان برون‌مرزی صداوسیما به‌ نام شهید امیرعبداللهیان

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا