زیرگذر بزرگراه همدانی در آستانه افتتاح/ بهره‌برداری از فازسوم تقاطع سه‌سطحی نواب و تندگویان به‌زودی

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: دوشنبه ۱۸تیرماه، یک دسترسی بزرگراهی در غرب تهران در قالب پویش امید و افتخار به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تیتر اول، هادی حق‌بین، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت تکمیل و احداث تقاطع‌های شهر تهران توضیح داد: کلان‌پروژه اصلاح، تکمیل و احداث تقاطع‌های ۹۸گانه شهر تهران به جهت بهبود دسترسی‌های شهروندان و آثار سازنده اقتصادی، ترافیکی و اجتماعی، با جدیت دنبال می‌شود و هم‌اکنون عملیات اجرایی در ۳۰ پروژه اصلاح تقاطع سطح شهر تهران به صورت فعال، در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در دوره ششم مدیریت شهری تاکنون ۲۸ پروژه اصلاح تقاطع نیز بهره‌برداری رسیده، از ایجاد یک دسترسی جدید در بزرگراه شهید همدانی طی روزهای آتی خبر داد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره جزییات این پروژه توضیح داد: روز دوشنبه -۱۸ تیرماه ۱۴۰۳- زیرگذر شرق به شرق بزرگراه شهید همدانی در قالب پویش امید و افتخار و با حضور مدیران شهری به بهره‌برداری می‌رسد.

حق‌بین ادامه داد: پروژه احداث زیرگذر دوربرگردان شرق به شرق بزرگراه شهید همدانی که در حدفاصل بلوار پژوهش تا بلوار اردستانی قرار دارد، نخستین دوربرگردان شرق به شرق این بزرگراه ۱۲ کیلومتری و بخشی از طرح آتی بزرگراه شمالی جنوبی دوگاز در غرب تهران محسوب می‌شود.

وی درباره میزان کاهش پیمایش و هزینه این پروژه نیز توضیح داد: کاهش ۲.۵ کیلومتر پیمایش اضافی در مسیر تردد از شرق بزرگراه شهید همدانی تا بلوار اردستانی و در نتیجه کاهش ترافیک بلوار اردستانی در منطقه ۲۲ تهران، از آثار اجرای این دسترسی جدید است. طول این زیرگذر ۹۳۵ متر بوده و برای بهره‌برداری از این دسترسی در بزرگراه شهید همدانی، ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

حق‌بین با اشاره به اجرای ۱۹۲ متر طول دیوار حائل بتنی و ۴۷۷ متر طول دیوار نمایی پیش ساخته در این پروژه، به احداث ۲ کیلومتر شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی بابت احداث این زیرگذر اشاره کرد.

به گزارش شهر؛ معاون شهردار تهران در پایان از افتتاح پل دوربرگردان بزرگراه شهید باقری در شرق تهران و همچنین فاز سوم تقاطع سه‌سطحی در محل تلاقی بزرگراه شهیدان نواب و تندگویان در غرب تهران تا کمتر از یک ماه آینده خبر داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا