جامعه

رگبار باران در نقاط مختلف کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران در برخی استان‌ها و کاهش نسبی دما در نواحی ساحلی دریای خزر خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با تیتر اول، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: طی پنج روز آینده گذر متناوب امواج تراز میانی جو سبب شکل‌گیری ناپایداری در مناطق مختلفی از کشور می‌شود. سه‌شنبه (۲۵ مهرماه) در نیمه‌شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر و برخی مناطق نوار شرقی کشور افزایش ابر و رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد همچنین امروز(۲۵ آنلاین) دریای خزر مواج است و در نواحی ساحلی دریا کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.   

وی افزود:چهارشنبه(۲۶ آنلاین) در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر و بعد از ظهر در ارتفاعات شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان ابرناکی و رگبار پراکنده انتظار می‌رود.  

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، پنجشنبه (۲۷ آنلاین) در مناطقی از دامنه‌های زاگرس واقع در جنوب غرب بارش رخ می‌دهد و بعد از ظهر در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر افزایش ابر، بارش باران و در ارتفاعات رگبار برف پیش‌بینی می‌شود. 

وی ادامه داد:جمعه(۲۸ آنلاین) گستره بارندگی در کل سواحل شمالی است و بعد از ظهر در مناطقی از جنوب غرب و جنوب شرق کشور نیز افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد. 

ضیاییان در ادامه گفت: شنبه (۲۹ آنلاین) در مناطقی از جنوب شرق همچنین در ارتفاعات واقع در استان‌های فارس و یزد نیز بارش پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: طی روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه انتظار وزش باد شدید و گردوخاک را در شرق کشور داریم.  

وی افزود: دریای خزر  جمعه نیز مواج خواهد بود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۶ آنلاین) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه ( ۲۷ آنلاین) صاف تا کمی ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.  

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ آنلاین) اهواز با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز همدان با دمای ۴ و فردا شهرکرد با دمای۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند. 

انتهای پیام 

کارگروه خبری اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا