جامعه

رگبار باران در غالب استان‌ها/ کاهش دما در نیمه‌شمالی کشور از فردا

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران در غالب نقاط کشور، بارش برف در مناطق سردسیر و کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور طی پنجشنبه و جمعه (۲۰ و ۲۱ مهرماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با تیتر اول، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز چهارشنبه( ۱۹ آنلاین) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان، قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف انتظار می‌رود.  

وی افزود: پنجشنبه(۲۰ آنلاین) علاوه بر مناطق ذکر شده سامانه بارشی در بخش‌هایی از شمال شرق، مرکز و غرب کشور فعالیت خواهد داشت و بیشینه بارش در این روز برای استان‌های ساحلی دریای خزر خواهد بود. 

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه(۲۱ آنلاین) در ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های گیلان، مازندران، سمنان، تهران، البرز، قزوین و زنجان بارش پراکنده گاهی رعدوبرق و در بخش‌هایی از مرکز کشور ابرناکی و بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: شنبه و یکشنبه ( ۲۲ و ۲۳ آنلاین) نیز در سواحل دریای خزر و شرق کشور بارش پراکنده دور از انتظار نیست. 

ضیاییان گفت: چهارشنبه در شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز و پنجشنبه علاوه بر این نواحی به‌تدریج در مرکز، شمال شرق و شرق و جمعه در شرق و جنوب شرق کشور افزایش سرعت باد و در نواحی مستعد خیزش گردوخاک رخ خواهد داد.  

وی افزود: طی روزهای پنجشنبه و جمعه در نیمه‌شمالی کشور کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود. 

ضیاییان در ادامه گفت: سه روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۰ آنلاین) نیمه‌ابری و گاهی وزش باد شدید، در بعضی ساعت‌ها رگبار باران با احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و روز جمعه ( ۲۱ آنلاین) نیمه‌ابری و در بعضی ساعت‌ها رگبار باران با احتمال رعد و برق و به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.  

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ آنلاین) اهواز با دمای ۴۲ و ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۳ و ۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند. 

انتهای پیام   

کارگروه خبری اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا