بین الملل

روسیه موجی از حملات پهپادی به کریمه را خنثی کرد

وزارت دفاع روسیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد سامانه‌های پدافند هوایی روسیه ۳۸ پهپاد اوکراینی را بر فراز شبه‌جزیره کریمه سرنگون کردند.

به گزارش تیتر اول، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت: «طی ساعات گذشته از تلاش رژیم کی‌یف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از ۳۸ پهپاد بال ثابت بر روی اهدافی در خاک فدراسیون روسیه جلوگیری شد. تمامی هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی توسط سامانه‌های پدافند هوایی بر فراز خاک جمهوری کریمه منهدم شدند.»

وزارت دفاع روسیه گفت نیروهای اوکراینی یک حمله هماهنگ دیگر را علیه شبه‌جزیره کریمه انجام دادند که در آن ده‌ها پهپاد متخاصم توسط پدافند هوایی روسیه در مدت یک شب منهدم شدند و به اهدافشان دست نیافتند.

هیچ گزارشی مبنی بر خسارت یا تلفات گزارش نشده است و مشخص نیست که دقیقا کجا پهپادها رهگیری شده‌اند. در طول شب، مقامات روسیه چندین بخش از بزرگراه منتهی به پل کریمه و همچنین خود گذرگاه را مسدود کردند.

به گزارش راشا تودی، شبه‌جزیره کریمه که پایگاه اصلی نیروی دریایی روسیه است، به طور مکرر هدف حملات پهپادی و موشکی اوکراین بوده است.

اوکراین همچنین چندین بار از شهپادهای دریایی برای حمله به زیرساخت‌های بندری روسیه در سواستوپل استفاده کرده است. این شهپادها زیرساخت‌های حمل و نقل کلیدی از جمله پل ۱۹ کیلومتری کریمه را هدف قرار دادند که در حمله‌ای در ماه ژوئیه به شدت آسیب دید اما بعدا تعمیر و در ماه اکتبر به طور کامل بازگشایی شد.

صبح روز شنبه، ماموران سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) یک خودرو حامل مواد منفجره را که قصد داشت از منطقه خرسون روسیه به کریمه عبور کند، رهگیری کردند. یک منبع به ریانووستی گفت یک بمب دست‌ساز کشف شده که از قطعاتی ساخته شده که کشورهای ناتو به اوکراین عرضه کرده‌اند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا