استان ها

رزمایش جهادگران فاطمی، اقدامی موثر برای توسعه متوازن ورزش است

به گزارش خبرگزاری تیتر اول؛ میثم پاریزی، در رزمایش جهادگران فاطمی کشور که به میزبانی استان کرمان برگزار شد، گفت: بحث رزمایش جهادگران فاطمی که امروز استان کرمان به عنوان استان اولویت دار کشور افتخار میزبانی آن را دارد، توزیع یک سری اقلام ورزشی به مناطق حاشیه نشین و محروم استان را برعهده دارد.
وی افزود: در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های کلان ورزشی کشور که استان هم مستثنی نیست، یکی از مسیر‌هایی که باید طی شود، توسعه متوازن است.
پاریزی تصریح کرد: کرمان باید بتواند در بخش‌های مختلفش به عنوان پهناورترین استان کشور که دارای ۲۵ شهرستان است و شهرستان‌های جنوبی و شهرستان‌های شرقی آن شرایط خاصی دارند، در راستای توسعه متوازن و توسعه زیرساخت‌های اختصاصی ورزش و هم در بحث توزیع اقلام و وسایل ورزشی این نگاه عادلانه را داشته باشیم که رزمایش جهادگران فاطمی خودش یکی از اقدامات موثر در نگاه متوازن به توسعه ورزش استان است.
وی بیان داشت: اقدامات گروه‌های جهادی، اقداماتی هستند که به لحاظ تاثیرگذاری خصوصا در مناطق محروم نمود خودش را دارد و در بین مردم رضایت آن‌ها را نشان می‌دهد که ظرفیت ورزش در استان کرمان با توجه به جذابیت‌هایی که دارد ظرفیت بزرگی است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ۳۰ درصد جمعیت استان را در بخش جوانان داریم (جوانان بین ۱۸ تا ۳۴ سال) که مجموعه مدیریت استان باید به این بخش به چشم یک فرصت نگاه کند.
پاریزی افزود: به هرحال ظرفیتی که امروز می‌تواند در بخش‌های مختلف به کار گرفته شود با تفکر، انرژی، ریسک‌پذیری، خلاقیت و بلوغی که دارد می‌تواند در مسائل مختلف استانمان تاثیرگذار و گره گشا باشد.
وی تصریح کرد: در حوزه ورزش، ورزشکاران سازمان یافته ۱۰ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند که باز این آمار، آمار قابل توجه و قابل قبولی است که بخش‌های مختلف می‌توانند از این ظرفیت برای مسائل و مشکلات خودشان استفاده کنند از جمله سمن‌هایی که دارند در این بخش فعالیت می‌کنند.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا