دعوت متقابل پزشکیان و علی‌اف

مسعود پزشکیان و الهام علی‌اف در تماس تلفنی که مسائل مرتبط با منافع دوجانبه کشورها در آن بررسی شد، یکدیگر را به سفر به ایران و جمهوری آذربایجان دعوت کردند که مورد استقبال هر دو طرف قرار گرفت.

به گزارش تیتر اول، «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در یک تماس تلفنی پیروزی «مسعود پزشکیان» در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران را به رئیس‌جمهور منتخب تبریک گفت و برای وی در فعالیت‌های خود آرزوی موفقیت کرد.

پزشکیان نیز در این تماس ضمن قدردانی از نامه پیشین جمهوری آذربایجان به مناسبت پیروزی وی در انتخابات، اظهار کرد برای توسعه روابط میان دو کشور در زمینه‌های مختلف از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

در گزارش رسانه «آذری پرس» درباره این تماس آمده است: «در این گفتگو، طرفین تأکید کردند که روابط میان جمهوری آذربایجان و ایران بر اساس ریشه‌های مذهبی و فرهنگی مشترک و همچنین دوستی و برادری توسعه‌یافته و در زمینه‌های مختلف گسترش خواهد یافت.»

پزشکیان و علی‌اف در این تماس که مسائل مرتبط با منافع دوجانبه کشورها در آن بررسی شد، یکدیگر را به سفر به ایران و جمهوری آذربایجان دعوت کردند که مورد استقبال هر دو طرف قرار گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا