ورزش و نشاط

تساوی طباطبایی مقابل شطرنج‌باز پرحاشیه

ملی پوش شطرنج ایران مقابل هانس نیمان آمریکایی به تساوی رسید.

به گزارش تیتر اول، سید محمد امین طباطبایی، ملی پوش شطرنج ایران که در مسابقات لندن شرکت کرده است، در دور پنجم مقابل هانس نیمان آمریکایی به تساوی رسید. طباطبایی که با ریتینگ ۲۶۹۲ در این مسابقات دست به مهره شده است درحالی مقابل حریفش متوقف شد که نیمان دارای ریتینگ ۲۶۶۷ بود.

در این رقابت‌ها ملی پوش شطرنج ایران به  به دو شکست و دو پیروزی و یک تساوی دست یافته و حدود ۵ واحد ریتینگ زنده خود را از دست داده است. طباطبایی اکنون ۲.۵ امتیاز دارد.

سیزدهمین دوره مسابقات لندن با حضور ۱۰ شطرنج‌باز در لندن کار خود را دنبال می‌کند. نفر اول این مسابقات می‌تواند ۱۵ هزارپوند را به جیب بزند.

به گزارش تیتر اول، حریف دور پنجم طباطبایی یکی از پرحاشیه‌ترین شطرنج‌بازان جهان به حساب می‌آمد. مگنوس کارلسن، قهرمان شطرنج جهان پس از شکست مقابل نیمان از جام سینکفیلد آمریکا کنار رفت. نیمان در جام سینکفیلد به ۵۳ بازی بدون شکست کارلسن در تورنمنت‌های کلاسیک پایان داد و شکستی را تحمیل کرد که به یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های کارلسن تبدیل شد. روز بعد کارلسن از مسابقات انصراف داد و حریفش را به تقلب متهم کرد.

بشتر بخوانید

جنجال یک تقلب در شطرنج/ واکنش فدراسیون جهانی چیست؟

پس از صحبت‌های کارلسن، جنجالی در شطرنج به پا شد که آیا واقعا این حریف آمریکایی در مسابقات تقلب کرده است یا خیر؟

انتهای پیام

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا