تحویل ۱۰ هزار واحد مسکن آنلاین پردیس تا پایان سال

از حدود ۸۴ هزار واحد مسکن آنلاین پردیس ۱۹ هزار واحد باقی‌مانده که قرار است تا پایان سال جاری ۱۰ هزار واحد از این تعداد تحویل شود و مابقی نیز تا قبل از پایان دولت سیزدهم تکمیل خواهد شد.

به گزارش تیتر اول، از سال ۱۳۸۹ پروژه مسکن آنلاین شهر در شهر جدید پردیس آغاز شد که تاکنون ۸۴ هزار و ۱۷۲ هزار واحد در این شهر جانمایی شده است. از این تعداد تا سال جاری  ۲۹ هزار و ۱۸۲ واحد باقی مانده بود که در ماه‌های گذشته ۱۰ هزار واحد تکمیل و با اجرای تمامی زیرساخت‌ها به متقاضیان تحویل شد.

آن‌طور که خلیل محبت‌خواه ـ مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفته است: هم‌اکنون واحدهای باقیمانده مسکن آنلاین آن شهر به ۱۹ هزار و ۱۸۲ واحد کاهش یافته که این شرکت در نظر دارد ۷۰۰۰ واحد را در دهه فجر و ۳۰۰۰ واحد دیگر را قبل از اتمام سال جاری تحویل دهد.

وی اظهار امیدواری کرد تا با همکاری صندوق ملی مسکن و با تامین بخشی از منابع مالی صندوق و همچنین منابع شرکت عمران شهر پردیس بتوان واحدهای باقیمانده مسکن آنلاین را تکمیل کرد و قبل از اتمام این دولت تحویل متقاضیان داد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، تعطیلی کارگزاری‌ها در این شهر را اقدامی برای شفافیت و عدم خرید و فروش واحدهای غیرمجاز با هدف سوداگری عنوان کرد و گفت: مدت کوتاهی است که تمامی اقدامات شرکت عمران شهر پردیس به شکل آنلاین به متقاضیان ارائه می‌شود.

درخصوص نحوه تحویل واحدها نیز بنا به گفته محبت‌خواه، مدیران هر بلوک در مشارکت با مالکان تمامی واحدهای تحویل شده باید انشعابات برق و گاز خود را که تا محل ساختمان آمده است راه‌اندازی کنند.

بنابراین گزارش، طی یک سال گذشته چهار بار مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس تغییر کرده است. محبت‌خواه مرداد امسال به تیتر اول گفت: زمانی که ما به پردیس ورود کردیم پروژه‌ها کاملا متوقف بود. در فاز ۱۱ هیچ تحرکی در بلوک‌های مسکن آنلاین وجود نداشت. در فاز ۸ پروژه‌ها بسیار به کندی پیش می‌رفت و در فازهای ۵ و ۹ اوضاع بدتر از آن بود.

برخی از اقدامات انجام شده طی شش ماه اخیر در شهر جدید پردیس به تحرک درآوردن پروژه‌های مسکن آنلاین، خلع ید پیمانکاران بدقول، حذف بروکراسی اداری و تامین منابع مالی از طریق صندوق ملی مسکن بوده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا