عمومی

برگزاری همایش جاماندگان اربعین در ۱۱ نقطه شهرستان آران و بیدگل – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

علی اکبر رضایی در گفت و گو با خبرنگار آنلاین با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی و عرض تسلیت به هموطنان عزیز اظهار داشت: همزمان با ایران اسلامی در ۱۱ نقطه از شهرستان آران و بیدگل نیز مراسم جاماندگان اربعین برگزار شد.

وی ابراز داشت: تجمع هیئات مذهبی در صبح روز اربعین در شهر آران و بیدگل از دو مسیر امامزاده قاسم بن علی النقی (ع) به سمت حرم هفت امامزاده (ع) از ساعت هشت صبح و مسیر امامزاده ابراهیم (ع) به سمت امامزاده قاسم (ع) ساعت ۹ صبح انجام شد.

فرماندار آران و بیدگل تصریح کرد: همچنین جاماندگان اربعین حسینی در برنامه دیگری در قالب کاروان «علمدار کربلا» از حرم مطهر امامزاده هاشم بن علی (ع) آران و بیدگل تا حرم سلطانعلی بن امام محمدباقر (ع) مشهد اردهال را پیاده طی کردند.

وی خاطرنشان کرپ: امسال برای نخستین بار پیاده روی نونهالان و نوجوانان اربعینی همراه با خانواده‌ها عصر اربعین از ساعت ۱۶ با تجمع کودکان از میدان امام حسن مجتبی (ع) تا حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی (ع) پیش بینی شده است.

رضایی به اجرای مراسم سنتی عزاداری و تعزیه دستگاه جابر با قدمت بیش از نیم قرن اشاره کرد و گفت: این مراسم صبح اربعین سید و سالار شهیدان با تعزیه مجلس شهادت حضرت عباس (ع) در تکیه مرحوم سید علی ساجدین در میدان نماز برپا شد و عصر اربعین با راه اندازی کاروان و اجرای نمادین زیارتی جابربن عبدالله انصاری در آستان مقدس حضرت محمد هلال (ع) با سینه زنی عزاداران و مدیحه سرایی مداحان اهل بیت علیهم السلام به پایان خواهد رسید.

وی به تجمع عزاداران در شهرهای تابعه این شهرستان در صبح روز اربعین اشاره کرد و افزود: تجمع هیئات مذهبی شهر ابوزیدآباد در امامزاده عبدالله (ع) و تجمع عزاداران سفید شهر در قالب راهپیمایی بزرگ خانوادگی عاشقان اربعین، عصر روز اربعین از بی بی سکینه خاتون به سمت امامزاده ابراهیم (ع) سفیدشهر برگزار خواهد شد.

فرماندار آران و بیدگل افزود: تجمع هیئات مذهبی شهر نوش آباد همراه با آئین سوگواری و تعزیه خوانی از ساعت ۱۰ صبح به همت هیئت حسینی نوش آباد با پیاده روی به سمت زیارت فیض آباد برگزار شد.

وی افزود: در طول مسیر پنج کیلومتری پیاده روی نوش آباد به سمت آستان مقدس امامزادگان سلیمان و حسن علیهما السلام فیض آباد، بیش از ۲۶ موکب از عزاداران حسینی پذیرایی کردند.

فرماندار آران و بیدگل ادامه داد: همچنین ساعت ۷ صبح روز اربعین، پیاده روی دیگری از جاده ابوزیدآباد (روبروی سیلوی گندم) به سمت حسینیه محبان الائمه (ع) مرکز هیئت مبارکه حسینی گلشن آباد آران و بیدگل برگزار شد.

وی بیان داشت: راهپیمایی جاماندگان اربعین در روستای حسین آباد بخش کویرات آران و بیدگل از ساعت هشت صبح روز اربعین از گلزار شهدای گمنام روستای حسین آباد تا حرم شهدای گمنام روستای قاسم آباد و راهپیمایی روستای محمدآباد مرکزی از گلزار شهدای محمدآباد مرکزی به طرف امامزاده اسحاق و اسماعیل (ع) این روستا برگزار شد.

دکمه بازگشت به بالا