از رمان برنده گنکور اقتباس سینمایی می‌شود

رمان عاشقانه حماسی «مراقبت از او» پس از کسب مهم‌ترین جایزه ادبی فرانسه، برای اقتباس در سینما آماده می‌شود.

به گزارش تیتر اول، «موریل ساوزای» و «فرانسوا ایورنل» دو مدیر ارشد سابق در کمپانی بزرگ تولید و توزیع فیلم فرانسوی «Pathé»، در یک رقابت مزایده‌ای برای به دست آوردن حقوق کتاب برنده جایزه گنکور «مراقبت از او» از انتشارات «L’Iconoclaste» پیروز شدند.

رمان ۶۰۰ صفحه‌ای «مراقبت از او» نوشته «ژان باپتیست آندریا» با فروش بیش از ۷۰۰ هزار نسخه تا به امروز به عنوان یکی از پرفروش‌ترین برندگان جایزه گنکور در تاریخ ۱۲۱ ساله این جایزه ادبی است. این کتاب تاکنون به ۳۴ زبان ترجمه شده است و به زودی توسط انتشارات آتلانتیک بوکز به زبان انگلیسی منتشر خواهد شد.

این رمان در پس زمینه ناآرامی های سیاسی در ایتالیا قرن بیستم، داستان عشق بین میمو، مجسمه‌ساز درخشان و در عین حال فقیر و ویولا، دختر ثروتمند یک خانواده قدرتمند را ترسیم می‌کند که بارها یکدیگر را از دست می‌دهند.

به گزارش ورایتی، «ژان باپتیست آندریا» درباره اقتباس سینمایی از رمانش گفت:«از چشم‌انداز دیدن شخصیت‌های رمان روی پرده سینما، در رنگ‌ها و سایه‌های زنده دنیای گذشته که بسیار معاصر به نظر می‌رسد، هیجان زده است».

«موریل ساوزای» و «فرانسوا ایورنل» رمان «مراقبت از او» را حماسه‌ای مبتکرانه و بازتابی از وسواس‌های معاصر و تحت تاثیر شخصیت‌های بسیار رمانتیک، طرح داستان غنی و پیچیده و صحنه‌های فراموش‌نشدنی توصیف کردند که کتاب را به انتخابی فوق‌العاده برای اقتباس سینمایی تبدیل می‌کند.»

«ساوزای» همچنین درباره این پروژه اقتباسی، گفت: «این پروژه را می‌توان به عنوان یک نسخه اروپایی از فیلم «روزی روزگاری در آمریکا» دانست که به تاریخ پرفراز و نشیب ایتالیا در طول قرن بیستم، ظهور فاشیسم، جنگ‌های جهانی و زلزله‌های فراوان نگاه می‌کند. این رمان هم هوشمندانه و هم قابل دسترس است و داستانی جهانی آن با فضای سیاسی کنونی طنین‌انداز می‌شود».

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا