جامعه

از احتکار ۱۰۰ میلیارد ریالی در آمل تا کشف ۹۰ کیلو تریاک در ساری

تیتر اول/مازندران فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف انبار احتکار لوازم خانگی به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال در شهرستان ” آمل” و کشف کامیون حامل ۹۰ کیلو تریاک در ساری خبر داد.

به گزارش تیتر اول به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سردار”حسن مفخمی شهرستانی” با اعلام این خبر، بیان کرد: در اجرای طرح ویژه مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای اساسی و ضروری مردم و در پی کسب خبری مبنی بر وجود انبار احتکار لوازم خانگی در شهرستان آمل، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی پس از شناسایی این انبار با هماهنگی قضائی در بازدید از این انبار یک هزار و ۱۲۰ دستگاه لوازم خانگی شامل یخچال، تلویزیون  جاروبرقی، کولر و اسپیکر را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: برابر نظر کارشناسان ارزش کشفیات بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد شده، گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و تحویل مرجع قضائی شد.

سردار مفخمی خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و احتکار کالاهای اصلی و ضروری مردم، یکی از اولویت‌های مهم پلیس است.

کامیون حامل ۹۰ کیلو تریاک در ساری توقیف شد

سردار مفخمی، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق موادمخدر از مرزهای جنوبی و جنوب شرق کشور به استان مازندران، موضوع در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر دریافتند، متهم به قاچاق مواد مخدر با یک دستگاه تریلی فوتون بدون بار از سمت استان تهران به سمت مازندران در حال تردد است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی، پس از شناسایی متهم در عملیاتی ضربتی خودروی تریلی در محور “قائم شهر- ساری” متوقف و مورد بازرسی قرار دادند.

سردار مفخمی، افزود: در بازرسی از این خودرو، ماموران موفق شدند، ۹۰ کیلوگرم مواد مخدر تریاک را که در قوطی‌های پلاستیکی آب معدنی در قسمت کفی تریلر جاساز شده بود، کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران از تشکیل پرونده برای متهم و تحویل وی به مرجع قضائی خبر داد و افزود: پلیس در مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر با اشراف اطلاعاتی برابر قانون به شدت برخورد خواهد کرد.

زمین‌گیر شدن اراذل و اوباش در سیمرغ

فرمانده انتظامی شهرستان سیمرغ از دستگیری سه اراذل و اوباش و عاملان تیراندازی و درگیری در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حسین اسدی ” در تشریح این خبر گفت: در پی گزارشات واصله از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر شرارت‌های متعدد، سلب آسایش شهروندان، تیراندازی و نزاع و درگیری توسط تعدادی اراذل و اوباش، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با تشکیل تیم‌های عملیاتی و انجام اقدامات پلیسی؛ محل اختفای متهمان که از اراذل و اوباش این شهرستان بودند شناسایی شد.

سرهنگ اسدی، تصریح کرد: در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی ۳ نفر از مخلان نظم و امنیت عمومی این شهرستان که با اقدام های هنجار شکنانه خود موجب ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان شده بودند توسط ماموران دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان سیمرغ از کشف یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی آلات شرارت از مخفیگاه متهمان خبر داد و گفت: این افراد پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع شدند.

دستگیری کلاهبردار اینترنتی در چالوس

جانشین انتظامی شهرستان چالوس از شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینترنتی ۱۷۰ میلیون ریالی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ” محسن سلیمانی” در تشریح جزئیات این خبر، بیان کرد: در پی وقوع یک فقره کلاهبرداری اینترنتی در اینستاگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی متهم به کلاهبرداری در اینستاگرام که با عنوان سایت فروش لوازم آرایشی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی شد.

جانشین انتظامی شهرستان چالوس، اظهارکرد: متهم که اهل یکی از استان‌های همجوار بود، پس از دستگیری در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی و کلاهبرداری ۱۷۰میلیون ریالی از شاکی اقرار کرد .

سرهنگ سلیمانی با اشاره به عودت وجه کلاهبرداری شده به مالباخته از تشکیل پرونده برای متهم و تحویل وی به مرجع قضائی خبر داد.

وی به شهروندان هشدار داد، در خرید و فروش‌های اینترنتی به راحتی به افراد و سایت‌های مجازی اعتماد نکنند.

انتهای پیام

کارگروه خبری اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا